Hat leány csapat verseng az U17-es bajnoki címért

Az MLSZ Békés Megyei Igazgatósága idén először írta ki az U17-es félpályás leány bajnokságot. A pontvadászat keretében 2000. január 1. és utána született fiatalok vehetnek részt. Nyitásként 6 csapat mérkőzött meg hétről-hétre, 2×35 perces mérkőzéseken.

A sorozat félidejében megállapítható, hogy a mezőnyből kimagaslik a Gyulai Amazonok együttese, amely veretlenül telel az élen. A versengés célja, hogy a megyében minél több fiatal leány labdarúgó kapcsolódjon be a versenyrendszerbe. Az új kezdeményezés hatására alakult meg például a Gádoros csapata, amely nagyon jól is szerepelt az őszi szezonban. Őket a csorvásiak követik, akik nagyon fiatal állományuk ellenére szoros mérkőzéseket játszottak ellenfeleikkel. A Medgyesbodzás az Előre 1912 SE-vel karöltve indult el és versenyezteti lányait a bajnokságban, míg Pusztaföldváron Szivák László sem hagyott fel a lelkes nevelő munkájával, ennek eredménye, hogy a településen legalább női foci létezik. A Gyulai Termál FC lányai még nagyon kezdetleges szinten vannak, ettől függetlenül motiváltak és lelkesek voltak hétről-hétre. A bajnokság góllövőlistáját 16 találattal a Gyulai Amazonok csatára, Kajári Gabriella vezeti, mögötte klubtársa, Szerb Katalin áll, aki 7-szer volt eredményes.

Medgyesbodzási SE–Csorvási SK elmaradt
A bajnokság állása: 1. Gyulai Amazonok 15 pont, 2. Medgyesbodzási SE 9, 3. Gádoros SE 9, 4. Csorvási SK 6, 5. Pusztaföldvári LK 3, 6. Gyulai TFC 0.