Hatodik helyen a békéscsabai gyorsváltó

Mint a csütörtök délelőtti előfutamok során már írtuk, a mai napon egyedül a Békéscsabai Előre Úszó Klub 4×100 méteres férfi gyorsváltója került be az esti döntőbe a Debrecenben zajló felnőtt országos úszóbajnokság során. Nem is akárhogyan, hiszen az Arányi Norbert, Hajtman Tamás, Fehér Benjámin, Bohus Richárd összetételű négyes a harmadik helyen jutott a fináléba az egriek és a győriek mögött, megelőzve az MTK Budapest, a Kőbánya váltóit.

Délután csak annyiban változott a békéscsabaiak stafétája, hogy ezúttal Bohus Richárd volt a kezdő ember, aminek oka egyszerű: Ricsi – mivel a számok ütközése miatt holnap nem indul a 100 méteres gyorsúszásban – itt igyekezett biztosítani helyét a nyári, budapesti világbajnokság vágtaszámában. Nos, remekül kezdett, hiszen 49,47 másodpercet úszott, amivel a második helyen adta át a váltót az őt követő Hajtman Tamásnak, aki szintén jól küzdött, és a harmadik helyen ért a falhoz a fél távnál (Győr, Eger, Békéscsaba volt itt a sorrend). Hajtman ideje: 51,83. Következett Arányi Norbert, aki tartotta a bronzos helyet (53,09), amikor Fehér Benjámin következett (53,10). A többi váltó azonban utolsó embernek hagyta a legjobb úszóját, akikkel nem tudta felvenni a versenyt, és a csabai váltó végül visszaesett a hatodik helyre. Annak ellenére, hogy a délelőtti 3:29,30 perce eredményen csaknem két másodpercet javított, és 3:27,49 perccel zárták a döntőt.
– Nagyon szoros volt a befutó, sajnos, nem mi jöttünk ki belőle jól. Pedig már délelőtt úgy számoltam, hogy legalább két másodperccel jobbra képes csapatunk, ám a többiek még inkább előre rukkoltak – összegzett Szarvas János edző.

A végső sorrend: 1. Eger 3:21,85, 2. Győr 3:22,49, 3. Kőbánya 3:26,60, 4. BVSC-Zugló 3:26,62, 5. MTK, Budapest 3:3:26,98, 6. Békéscsabai Előre Úszó Klub 3:27,49.