Hatodszor csapatbajnok a vésztői Marvel Team

Baján rendezték meg a hét végén az idei fekvenyomó magyar bajnokságot. Mint a vésztői Berke Lóránd edzőtől megtudtuk hat éve tart a kisebb csoda a Marvel Team egyesületnél, amely a férfiaknál zsinórban hatodszor nyerte meg csapatban a magyar bajnokságot.

A sárréti klubban nagy hangsúlyt fektetnek az utánpótlás nevelésre, sok fiatal ismerkedik a sportággal. A csapatbajnokságon részt vett versenyzői közül Botta Péter teljesítménye külön is elismerésre méltó, hiszen 59 kg-ban zsinórban nyolcadik alkalommal nyerte meg a magyar bajnoki címet. Balog Nátán ifjúsági versenyző létére odaért a dobogó harmadik fokára, Nemes Róbert pedig az ötödik magyar bajnoki címét szerezte meg idén.
Cserna János idén tért vissza a versenyzéshez, a felkészülése jól sikerült, amit elárul, hogy a második helyen végzett 250 kg-mal. A tavalyi bajnok, Csüllög Béla is megtette a magáét: sérülésből felépülve 260 kg-ot teljesített, ami szintén ezüstéremre volt elég.
Az Orosházi Toldi SE női csapata negyedik lett, egyéniben Pogány Andrea és Lovas Mónika a második helyen végzett. A férfiaknál Véró Alex bronzérmet szerzett. Az Atlas Sport SE Gyula versenyzője Hrabovszki Ferenc ezüstérmes lett.
Békés megyei eredmények. Férfiak. Marvel Team SE, Vésztő. 59 kg: 1. Botta Péter 145 kg, 3. Balog Nátán 85 kg. 83 kg: 1. Nemes Róbert 215 kg. 120 kg: 2. Cserna János 250 kg. +120 kg: 2. Csüllög Béla 260 kg. Orosházi Toldi SE. 120 kg: 5. Farkas Ádám 205 kg. +120 kg: 3. Véró Alex 165 kg. Atlas Sport SE, Gyula. 74 kg: 2. Hrabovszki Ferenc 140 kg. Csapat verseny: 1. Marvel Team SE, Vésztő 50 pont…, 8. Orosházi Toldi SE 14… 10. Atlas Sport SE, Gyula 9.
Nők. Orosházi Toldi SE. 63 kg: 2. Pogány Andrea 90 kg. +84 kg: 2. Lovas Mónika 140 kg. Csapat verseny: 1. RKA Erőművek 49 pont… 4. Orosházi Toldi SE 18. Az abszolút értékelésben Lovas Mónika 112,75 Wilks-ponttal a harmadik helyet szerezte meg.