Hátrányból fordított az Előre

A nagy melegben lejátszott újabb felkészülési labdarúgó-találkozón a vendégeknél három még a tavasszal a Békéscsabában szereplő labdarúgó, Besztercei Attila, Oláh László és Spitzmüller István is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Békéscsaba 1912 Előre–STC Salgótarján 3–1 (0–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utca, 150 néző. Vezette: Lovas.
Békéscsaba:
Máthé – Viczián (Szélpál N., a 46.), Fehér Zs. (Nagy S., a 46.) Babinyecz (Seres, a 46.) – Pilán (Tóth D., a 30.), Kiss L. (Kálmán, a 82.) Nagy I. (Király, a 46.) Szatmári I. (Zahorán, a 46.) – Gránicz (Birtalan, a 46.), Urbin (Ilyés, a 71.) , Szalai (Eszlátyi, a 61.) Vezetőedző: Boér Gábor.
Salgótarján:
Czerula – Gál, Gubacsi, Banjnic (Hives, a 74.), Besztercei (Oroszi, a 60.) Spitzmüller, Kovács B. (Keserű, a 60.), Lakatos Cs. (Takács P., a 46.), – Bogáti, Oláh L. (Lukács J., a 67.), Pataki R. (Illés, a 81.). Vezetőedző: Zoran Kuntics.

Az 55. percben a korábbi csabai Oláh L. kiugrott, és 13 méterről Máthé kapujába lőtt, 0–1. Hét perccel később Király szöglete után Szélpál N. öt méterről a hálóba fejelt, 1–1. A 69. percben Eszlátyi baloldali beadása után Urbin az ötösről lőtte a hálóba a pettyest, 2–1. Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt a fiatal Zahorán baloldali beadása után a másik oldalon jól érkező, szintén fiatal Ilyés 7 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 3–1.

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, a 17. percben a békéscsabaiak érvénytelen fejes gólt értek el. A 27. percben Pilán összefejelt Kováccsal, mindkét labdarúgót ápolni kellett, a hazai játékos nem tudta folytatni, helyére Tóth Dániel állt. A félidő utolsó perceiben két helyzete is volt a salgótarjániaknak, előbb Máthé kapus védett bravúrral, majd Bogáti közeli fejese ment fölé.
Fordulás után a több csere is pályára lépett a liláknál. Váratlanul szerzett vezetést az NB III-as vendégcsapat, amire hamar jött a válasz. A félidő közepén megszerezte a vezetést az Előre, majd a hajrában a két fiatal, Zahorán és Ilyés hozott össze egy újabb csabai gólt.
A látottak alapján, második félidei jobb teljesítményével teljesen megérdemelten nyert a Békéscsaba, a mezőnyben kulturáltan játszó vendégek ellen.
Boér Gábor: – A mai mérkőzés elérte célját. Egy jól felkészített csapat ellen játszottunk fölényben, és megérdemelten győztünk. Javítanunk kell a helyzet kihasználásban, és az ellenfél kapuja előtt az utolsó harmadban a pontosságon.