Hazai környezetben is megtört a jég!

A vártnál nagyobb ellenállásba ütköztek az orosházi kézilabdás hölgyek a szombat esti hazai bajnokijukon, amikor a sereghajtó, még pont nélkül álló szegedi együttest fogadták. A lelkes vendégek bő 40 percen át partiban voltak az NB I B-s bajnokság 7. fordulója keretében lejátszott mérkőzésen, de azután a felőrölték az esélyesebb házigazdák.

OXXO Energy Orosházi NKC–KSZSE Szeged 31–27 (14–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Babics, Balogh.
Orosháza: Makai – CSAJBÓK 5, Takács F. 3, Tobak 3, Arsenijevics 6 (3), Székesi, ANTAL 5. Csere: Bíró, Ádász (kapusok), Dancsó 1 (1), VÖRÖS 5, MIHÁLFFY 3. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Lukács 7, Velky 7.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.

A hazaiak kezdtek jobban, és 3–1-re vezettek a 6. percben, ám a lelkes vendégek fordítottak, és a 22. percben már három gólos előnyük volt (7–10). Az orosháziak 11–11-nél érték utol a várnál nagyobb ellenállást tanúsító Tisza-partiakat, majd szünetre már minimális vezetéssel térhettek.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 37. percben 18–18 volt az állás. A 45. percben már három góllal vezetett a két szélsője által vezényelt hazai együttes (24–21). A hajrában két gólra feljöttek a vendégek, de az 55. percben már 29–25-re vezetett az ONKC, és ezután nem adta ki kezéből a két pontot. Az orosháziak idei első hazai sikerüket aratták a bajnokságban.
Papp László: – Ma csak negyven százalékon játszottunk, és a baj az, hogy ez nem volt tudatos.