Hazai siker a gyulai amatőr női tornán

Hazai sikerrel zárult szombaton Gyulán a 11. alkalommal megrendezett amatőr női teremlabdarúgó-torna, melynek keretében 7 egyesület mérte össze tudását. Molnár Zoltánné Irénke tanítványai a fináléig gólt sem kapva jutottak el, ott pedig a magyarkanizsai lányokat múlták alá sokgólos, mégis szoros csatában.

A mezőnyt ketté osztották a házigazdák, a délutáni foghíjas csoportban negyedikként a délelőtti A-jelű kvartett 3. helyezettjét, a kisújszállási Vörös Sárkányt is besorolták.
Nagyon színvonalas mérkőzések voltak az egész nap folyamán, a csapatok 4+1-es tornán, 2×13 percnyi játékidő mellett döntötték el a mérkőzések sorsát. Az A-csoportban megyei együttesükkel szerepeltek az Amazonok, kiegészülve néhány olyan játékossal, aki kevesebb lehetőséghez jut az NB II-ben. A vendéglátók így is maximális pontszámmal nyerték a körmérkőzést, mögöttük pedig a Csanádapáca végzett elődöntőt érő helyen.
A kora délutáni csoportban iramos mérkőzéseket láthattak a nézők, a csoportküzdelmek végén a Magyarkanizsa örülhetett az első helynek, méghozzá pontazonosság után, gólkülönbséggel bizonyultak jobbnak a Dévaványánál.
A legjobb 4 között a Gyulai Amazonok magabiztos játékkal múlta felül a ványaiakat, a másik ágon viszont a vajdaságiak „csak” büntetőkkel bizonyultak jobbnak a jól küzdő apácaiaknál. A bronzmérkőzés is döntetlenre zárult a két vesztes között. Itt a sárrétiek végezték el pontosabban a büntetőket, megszerezve a harmadik helyet. A döntőben a hazaiak gyors 3 gólra tettek szert, ám a Magyarkanizsa nem adta magát könnyen, 5 perc alatt egalizált. A torna sorsát 20 másodperccel a vége előtt egy bombagóllal döntötték el a házigazdák.
Nagyon örülök annak, hogy több olyan csapat is elfogadta meghívásunkat, akikkel a közelmúltban ismerkedtünk meg. Szerettünk volna egy kellemes napot rendezni a lányok számára, hogy mindenki megmutathassa tudása legjavát. Úgy gondolom, jól sikerült a torna, a jövőben szeretnénk ugyanígy télen megrendezni ezt a kupát. Nyáron pedig egy fesztivál keretében ötödik alkalommal bonyolítjuk majd le az Alkotmány Kupát, melyre eddig nyolc csapat nevezését fogadtuk el, de amennyiben lehetséges, még négyet szívesen látnánk – értékelt Molnár Zoltánné főszervező.

Eredmények. A-csoport: Vörös SárkányKarcag 30, CsanádapácaGyula 03, Vörös SárkányCsanádapáca 12, KarcagGyula 04, Vörös SárkányGyula 23, KarcagCsanádapáca 04. Végeredmény: 1. Gyula 9, 2. Csanádapáca 6, 3. Vörös Sárkány 3, 4. Karcag 0.
B-csoport: MagyarkanizsaDévaványa 22, SzegedVörös Sárkány 20, MagyarkanizsaSzeged 52, DévaványaVörös Sárkány 41, MagyarkanizsaVörös Sárkány 91, DévaványaSzeged 21. Végeredmény: 1. Magyarkanizsa 7 pont (+11), 2. Dévaványa 7 (+4), 3. Szegedi VSE 3, 4. Vörös Sárkány 0.
Elődöntők: GyulaDévaványa 40, MagyarkanizsaCsanádapácai EFC 11 (büntetőkkel: 4:3). Bronzmérkőzés: DévaványaCsanádapáca 11 (büntetőkkel: 3:2). Döntő: GyulaMagyarkanizsa 43.
Végeredmény: 1. Gyulai Amazonok, 2. Magyarkanizsa, 3. Dévaványai SE, 4. Csanádapácai EFC, 5. Szegedi VSE, 6. Vörös Sárkány Kisújszállás, 7. Karcagi SE.
Különdíjak. Legjobb játékos: Knezsevics Milana (Magyarkanizsa). Legjobb kapus: Palócz Mónika (Csanádapáca). Gólkirálynő: Balázs Bettina (Magyarkanizsa) 8 találattal. Legsportszerűbb játékos: Thielicke Kíra (Csanádapáca). Legjobb hazai játékos: Balogh Noémi (Gyulai Amazonok).
A tornagyőztes csapat névsora: Németh Viktória, Perjési Rita, Szilágyi Zsanett, Balogh Noémi, Bálint Kata, Kurai Nikolett, Bordás Renáta, Mázik Flóra, Paál Dalma, Barthalos Dóra, Szegedi Nikolett, Gera Dóra, Kajári Gabriella.