Hazai sikerek az NB II-es női nyitányon

Három megyei derbi is jutott az NB II-es női kézilabda-bajnokság őszi nyitányára. Mindhárom helyszínen hazai siker született: a címvédő Szarvas a Gyulát, a Gyomaendrőd a tartalékos csabai fiatalokat, míg az újonc Újkígyós a sárrétieket verte jelentős különbséggel, a Csorvás pedig a meggyengült Makónál bizonyultak jobbnak, ugyancsak hazai környezetben.

Szarvasi NKK–Gyulasport 32–18 (13–6)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Csiger, Körmendi.
Szarvas: JUHOS Kovács 1, HAJDU 6, Raffai-Scuh 2, Szabó T. 3, BALOGH V. 7 (3), Bagi 1. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám 1 (1), Szőke 2, SEMJÉNI 5 (2), MESTER 4, Tasgyik. Edző: Száva Flórián.
Gyula: Borsos – Nagy N., Rácz 3 (2), Radnóti M. 3, Csapó 3, Nagy C. 1, Neller I. Csere: Nagy B. (kapus), Buzási 1, Asztalos 2, Csiffáry 1, Komlósi, Nagy I., Gyepes 1, Szabó L. 3 (1), Rokszin.Edző: Barna Károly.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3.
A mérkőzés hazai góllal indult, de az első 10 perc tapogatózó játéka közepette egyik fél sem tudott előnyt szerezni (3–3). A folytatásban azután Hajdu vezérletével elmozdult a holtpontról a bajnoki címvédő, így a szünetre magabiztos előnyre tett szert. A pihenő után magasabb fokozatba kapcsolt a házigazda és gyors gólokkal végleg eldöntötte a derbit.

Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő–Békéscsabai ENKSE II. 40–25 (22–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva.
Gyomaendrőd: Tari – Kruchió 1, Mag 5 (1), Nagy B. 4 (3), Farkasinszki Z. 6, Németh K. 6, Fekécs 5. Csere: Kenyeres, Dinya 2, Fülöp 2, Gyuricza 1, Baráth 2, Narancsik, Németh L. 1, Szűcs 5. Edző: Lakatos Tibor.
Békéscsaba II.: Luczó – Kéri 3, Kánya 6 (4), Nagy R. 3, Vozár 6, Zsibrita 7 (4), Egeresi. Csere: Márk (kapus), Benkő, Hegedűs, Vámos. Edző: Szabó Károlyné.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/8.
Magabiztosan, jól védekezve, tetszetős támadásokkal végig kézben tartotta a mérkőzést a Gyomaendrőd, az erősen tartalékos, mindössze 11 játékossal érkező fiatal Békéscsaba ellen.

Úkígyós FISE–Szeghalmi NKC 36–27 (15–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni.
Újkígyós: DOMOKOS R. – Bánfi 2, LESZKÓ 3, MÁRTON B. 9 (2), Csomor 3, Markos 5 (2), MÁRTON R. 5. Csere: BAKONYI 6, CSATLÓS, Almási 1, Aradszki 1, Barna 1, Bodor, Oláh, Rákóczi. Edző: Buday Vera.
Szeghalom: Varga T. – Szabó V. 1, Forrás 5, Varga E. 4 (2), Szabó D. 2, Székely 3, Sáfián 8. Csere: Balogh P. (kapus), Domokos K. 4, Nagy Á., Oláh, Fábián, Gyűrű, Hanák. Edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2.
Az első félidő kiegyenlített játéka után a szívvel-lélekkel küzdős újonc újkígyósi csapat növelte az iramot és esélyt sem adva a Szeghalomnak, biztosan győzött.

Csorvási SK–Makói KC 23–17 (12–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Csorvás: MIKE – SAJBEN 3, Madar 2, MAJOR 3, Réti 2, Biró 2, Nagy A. 2. Csere: GAJDÁCS N. (kapus), Baráth Zs., Kecskeméti 4 (3), SAMU 2, Valaczkai I. 1 (1), Gajdács L. 1, Ivanics-Gyemó, Petrovszki, Kurucz 1. Edző: Baráth Lajos. A Makó legjobb góldobói: Draxler D. 4, Rózsa 4.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.
Egy korai 5–0-s, majd egy 4–0-s csorvási roham nyomán tisztességes különbség alakult ki a két csapat között a hazaiak javára. Bár a szünetig némileg felzárkózott a tavalyi ezüstérmes Makó, a szünet után sem kellett a csorvási drukkereknek lerágni a körmüket. Jó védekezéssel, és kapusteljesítményekkel, hatékony támadójátékkal győzelemmel rajtolt a Csorvás.