Házi gólpárbaj a sereghajtó ellen

Nem jelentett gondot a sereghajtó legyőzése az orosházi kézilabdás lányoknak, az NB I B-s bajnokság vasárnapi mérkőzésén. A újonc Gyömrő csak pár percig tudta tartani a tempót a magasabb sebességi fokozatban játszó ONKC együttesével, amely sikerével a tabella harmadik helyére lépett elő.

Orosházi NKC–Gyömrő VSK 42–27 (20–10)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Gulybán, Őrsi.
Orosháza: Makai 1 – Zvolenszky 1, HATALA 5, SOM 8, Tobak 3, Takács F. 2, ANTAL 8. Csere: Késmárki (kapus), TÓTH S. 9 (2), Kamuti 3, Székesi 2. Edző: Papp László. A Gyömrő legjobb góldobói: Nagy L. 11, Háfra 8.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 0.

A találkozó elején még tartotta a lépést a hazaiakkal a sereghajtó, a 7. percben 4–4 volt az állás. A folytatásban fokozatosan elhúztak a hazaiak, gyors indításokból, és átlövésekből vették be a gyömrőiek kapuját (25. p.: 17–9). Szünet után fokozta a tempót az ONKC, több kiemelkedő egyéni teljesítmény is volt a csapatban, így a 43. percben 30–14-et mutatott az eredményjelző. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy elérik-e a negyven lőtt gólt Tobakék?
Az orosházi együttes közönségszórakoztató játékkal verte a szerény képességű sereghajtót, játékosai házi gólpárbaját pedig 9 góllal Tóth Sára nyerte, az egyaránt nyolcig jutó Antal Jenifer és Som Ildikó előtt.
Papp László: – Jól küzdöttünk, és kihasználtuk a fizikai fölényünket a találkozón.