Hét pontra növelte előnyét az Orosháza

Már csütörtökön este lejátszotta a hétvégére esedékes debreceni bajnoki mérkőzését az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. Az NB I B-s bajnokság Keleti csoportjának éllovasa jobb második félidei játékával juttatta érvényre a papírformát, ezzel 7 pontra növelte előnyét.

[AdSense-BH]

Debreceni EAC–Orosházi FKSE-Linamar 2326 (109)
NB I B-s
férfi kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 250 néző. Vezette: Bócz, Weidemann.
Orosháza: Szabó L.Pásztor M. 3, Ferenczi 4, Lele 2, Döme 3, Balázs 4, Németh L. 7 (2). Csere: Herjeczki (kapus), Mihály 1, Zubai, Karap, Sándor, Mátó 2, Ambrus. Edző: Bakó Botond. A Debrecen legjobb góldobója: Illés 6.
Kiállítások:
2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

Keményen védekezett az Orosháza, de az ellenfél kapuja előtt rendre hibákat vétett, így a 7. percben még 0–0 volt az állás. Az 1. gólt Balázs szerezte a 10. percben, ekkor volt 2–1 a hazaiak javára. A DEAC elhúzott 3 góllal, de a 16. percben Lele révén átvette a vezetést az OFKSE. Felváltva vezettek a csapatok, de hiába tartották kevés gólon ellenfelüket az orosháziak, támadásban továbbra is bizonytalanok voltak.
A második félidőben hamar kiegyenlített az Orosháza, de a hazaiaknak is mindig volt válaszuk (39. p.: 14–14). Ezután 10 perces hazai gólcsend következett, viszont kinyílt az orosházi gólzsák és a 47. percben már 7 góllal vezettek a vendégek. Faragott hátrányából a DEAC, de már nem tudta utolérni vendégét.
Bakó Botond: – Fontos volt, hogy nyerjünk, de éreztem, hogy a PLER elleni mérkőzés után kiengedtünk, sokat kellett azzal foglalkoznunk, hogy koncentráltak tudjunk maradni. A győzelmen kívül több dologgal nem vagyok elégedett. Ez nem a mi szintünk, ennél mi sokkal jobban tudunk kézilabdázni, bízom benne, hogy a későbbiekben igényesebbek tudunk lenni, mert még sok van a bajnokságból.