Hiányzott a kreativitás és az akarás

Nincs szerencséje a baranyai ellenfelekkel a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as csapatának. A sereghajtó Komló elleni múlt heti döntetlen után a lila-fehérek hazai környezetben maradtak alul az előzetesen verhetőnek tűnő Szentlőrinc gárdájától, amely célratörőbb és taktikusabb volt, mint a házigazdák.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Szentlőrinc SE 0–2 (0–2)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 120 néző. Vezette: Sándor Csaba (Benkő Róbert, Kulcsár Judit).
Békéscsaba: Hrabina – Vozár, Láza, Kmetykó, Zahorán – Zelenyánszki – Mácsai (Ilyés, 60.), Balog Zs., Kálmán, Oláh L. (Kun, 81.) – Birtalan. Edző: Szenti Zoltán.
Szentlőrinc:
Ambrusics – Berdó (Hornyák, 89.), Bodó, Fenyvesi, Hambuch – Turi T., Füredi – Vágner, Horváth P. (Dudás, 65.), Kalmár – Tóth A. (Temesvári, 77.). Edző: Turi Zsolt.
Gólszerző: Berdó (5.), Vágner (23.).

A hazaiak szerezhettek volna vezetést a meccs elején, de Oláh László hatalmas helyzetben hibázott, a büntetés pedig halmazati formában érkezett, hiszen az 5. percben Berdó egy kipattanó labdát kapásból a jobb alsó sarokba vágott, 0–1. A folytatásban hiába kezdeményezett többet a fehérben játszó hazai gárda, a vendégek szórványos, ám kifinomult kontratámadásaiban ott volt a gólveszély. Elegendő volt egy védelmi megingás a 23. percben, és már kettővel járt előrébb a Szentlőrinc. A vendégek egyik jobb oldalon szerveződő akciójánál Zahorán rosszul találta el a labdát, Vágner elé került az, aki a kimozduló Hrabina fölött emelt a kapuba, 0–2. Egyre inkább „céltalanná” vált a hazaiak játéka, bár így is szépíthettek volna szünet előtt, ha Birtalan pontosabb.
A térfélcsere után érezhetően kiveszett az a fajta tűz a csabaiakból, ami a nagy hátrány ellenére pontszerzéshez segíthette volna őket. Próbálkoztak ők, de nem volt meg az átütőerő, a Szentlőrinc pedig gondosan óvta a számára tökéletes eredményt.
A hazai részről ezen a napon hiányzott a kreativitás és az akarás, ami komoly egyéni hibákkal párosult, így azután csakis vereség lehetett a 90 perc vége.
Jók: a hazaiaknál nem akadt átlagon felüli teljesítmény, ill. Füredi, Vágner, Hambuch.
Szenti Zoltán: – Sérülések miatt át kellett alakítanunk a védelmet, döntően ez is befolyásolta, hogy kétszer belehibáztunk a játékba hátul, elöl viszont a legnagyobb helyzeteinket sem tudtuk gólra váltani.

P. J.

Címlapon: Füredi Szabolcs a vendégek orosházi származású szűrője ezúttal is a csapata egyik legjobbja volt. Fotó: elore1912.hu