Hideg zuhannyal indult a hazai premier

Nem sikerült a hazai bajnoki rajtja a békési kosárlabdázóknak. A nyíregyházi nyitányon elszenvedett balszerencsés vereséget követően ezúttal az újonc Nagykőrös múlta felül a megyei alakulat, amely az első negyedet leszámítva mélyen valós tudása alatt teljesített.

Calle Pubfood Békési SZSK–Nagykőrösi Sólymok KE 68-85 (26-12, 16-33, 11-21, 15-19)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Békés, 200 néző. Vezette: Sallai, Gergely, Kapusi.
Békés: Krisztics (8), KERTÉSZ (12/3), Koma (18), Nagy B. (4), Molnár Á. (2). Csere: Gruda (1), Nagy Cs. (4), Schéda M. (19/6), Csorba, Demkó. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
Nagykőrös: JURÁSZIK (12/6), Molnár M. (7/3), FEHÉR (13/6), MÁCSAI (28/9), TÓTH V. (21/6). Csere: Szablics, Chiovini, Dézsi, Kónya (2), Király H. (2), Kovács M., Petrás. Edző: Lakosa Zsolt.

Nagyon jó első negyedet produkált a négy nem teljesen egészséges játékost (Kertész, Schéda, Nagy Cs., Krisztics) felvonultató Békés, hiszen jó védekezésből eredményes támadásokat vezettek. Ezek után a második felvonásban váratlanul visszaesett a hazaiak teljesítménye, 0:5-ös rohammal kezdett a Nagykőrös. A békésieknek teljesen szétesett a játéka, nagyon gyenge volt a védekezésük, kínlódott a csapat. A harmadik felvonásban még annyi pontot sem tudott összegyűjteni a hazai együttes, mint a másodikban, egész egyszerűen nem mentek be a dobások, tovább nőtt a különbség. Az utolsó negyednek már úgy futottak neki Kertészék, hogy gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Érdekes módon ekkor már azt játszották a békésiek, amit eredetileg terveztek, de ezzel együtt is csak szépíteni tudtak az eredményen.
Balog Vilmos: – A jövő héten igyekszünk a Kaszások ellen javítani, de ehhez jobb védekezésre és támadásban pontosabb játékra lesz szükség.

Címlapon: A palánk alatti csatákat is rendre a kőrösiek nyerték. Fotó: Pusztai Gábor Máté