Horvát vaspapucsos siker Gyulán

Szombaton este Gyulán rendezték meg a szlovén-horvát egyéni salakmotoros bajnokság záró fordulóját. Bár a bajnokságot a szlovén és a horvát szövetség írta ki közösen, ezúttal mindössze egy horvát és két szlovén versenyző indult, de mellettük hét magyar, két lengyel, egy szlovák, egy német és két bolgár vaspapucsos is rajthoz állt, tegyük hozzá, hogy a fiatal Fazekas Dennis horvát, Milen Manev pedig cseh rajtengedéllyel rendelkezik.

Az alapversenyt hibátlan, 15 pontos teljesítménnyel a debreceni Tabaka József nyerte, a 14 pontot szerző Jurica Pavlic előtt, de a döntőben a horvát versenyző visszavágott a második futamban elszenvedett vereségért. A döntőben a harmadik helyet a szlovén Matic Ivacic szerezte meg, honfitársa Nick Skorja pedig úgy lett negyedik, hogy elszakadt a lánca.
Az örökifjú Tihanyi Sándor 10 pontot szerzett, ezzel alig maradt le a döntőről. A hazaiak versenyzője Magosi Norbert 9 pontot gyűjtött, Kovács Roland 7 pontot szerzett, Fazekas Dennis és Bárány Márk 2-2 ponttal, míg Bíró Attila pont nélkül zárta a versenyt.
A bajnoki összetettben Jurica Pavlic mögött Tabaka József végzett a szlovén-horvát bajnokság második helyén, egy ponttal megelőzve a gyulai versenyt kihagyó szlovén Matej Zagart.

A négyes döntő végeredménye: 1. Jurica Pavlic (CRO), 2. Tabaka József (HUN), 3. Matic Ivacic (SLO), 4. Nick Skorja (SLO).
A verseny végeredménye: 1. Jurica Pavlic 14 pont (2, 3, 3, 3, 3), 2. Tabaka József 15 (3, 3, 3, 3, 3), 3. Matic Ivacic 11 (3, 3, 2, 2, 1), 4. Nick Skorja 12 (2, 3, 3, 2, 2), 5. Tihanyi Sándor (HUN) 10 (3, 1, 2, 1, 3), 6. Milen Manev (BUL) 9 (3, 2, 3, R, 1), 7. Magosi Norbert (HUN) 9 (2, 2, 1, 3, 1), 8. Kovács Roland (HUN) 7 (1, 1, ef, 3, 2), 9. Rony Weis (GER) 7 (1, 1, 1, 1, 3), 10. Partyk Wojdylo (POL) 7 (0, 2, 2, 1, 2), 11. Patrik Buri (SVK) 7 (1, 2, 2, 2, Fx), 12. Mateusz Rzasa (POL) 5 (0, 1, T, 2, 2), 13. Fazekas Dennis (HUN) 2 (2, ef, 0, Fx, 0), 14. Hristo Hristov (BUL) 2 (1, ef, 1, 0, 0), 15. Bárány Márk (HUN) 2 (0, F, 1, ef, 1), 16. Bíró Attila (HUN) 0 (0, 0, –, –, -).
Az összesített végeredmény: 1. Jurica Pavlic 80 pont, 2. Tabaka József 64, 3. Matej Zagar (SLO) 63, 4. Nick Skorja 59, 5. Matic Ivacic 49, 6. Magosi Norbert 45.

Címlapon: Tabaka József egészen kiválóan motorozott, csak a döntőben bizonyult jobbnak nála a horvát riválisa. Fotó: haon.hu