Horváth Roland: „Ezt mi rontottuk el”

Az őszi szezonban háromgólos győzelmet aratott a Debrecen az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata ellen (31–28), de nemcsak emiatt volt miért felszívniuk magukat a lila-fehéreknek. Ugyanis a kiesés elkerüléséért folyó harcban közeledve a végjátékhoz, minden megszerzett pontnak nagy jelentősége van. Ám most halványabb teljesítményt nyújtott a házigazda, így törvényszerű volt a vereség az egyébként jól muzsikáló vendégekkel szemben.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Debreceni VSC-TVP 23–29 (9–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1100 néző. V.: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 1, WALFISCH 7, SZÖGI 5 (2), Zöldi-Tóth, Kovacsevics 5, Bottó 2. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1, Vukajlovics, Gidai, Farkas K., Szarka 1, Giricz 1. Edző: Horváth Roland.
Debrecen: HORVÁTH-PÁSZTOR – Csáki 1 (1), Tóvizi, Hajduch 2, Deszpotovics 4, Sirian 1, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Lajtos (kapus), GRIGEL 8 (3), VARSÁNYI 6, Zamfirescu, Pálsdóttir 2, Hársfalvi 1. Edző: Vida Gergő.
Kiállítások: 8 ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–1; 10. p.: 5–1; 18. p.: 6–6; 28. p.: 7–11; 34. p.: 10–15; 38. p.: 14–17; 50. p.: 18–23; 54. p.: 22–24; 58. p.: 23–27.

Ha a felállásokat nézzük, érdekes képet fest a két csapat. Különösen a debrecenieké, ahol nem egy békéscsabai saját nevelésű (Hajduch Csenge, Vantara-Kelemen Éva), illetve egykor Békéscsabán is megfordult (Csáki Viktória) játékos került fel a találkozó előtt kiállított jegyzőkönyvbe. Vélhetően, ma is meghatározó kézilabdázói lehetnének a lila-fehér egyletnek.
Több percnek kellett eltelnie az első gólhoz, pontosabban az ötödikben esett Lotte Grigel jóvoltából az első találat, ám másodperceken belül jött a válasz, Jovana Kovacsevics pókhálózta le a sarkot. Aztán a házigazdák meg sem álltak ötig. Miközben remekül védekeztek, ha mégis túljutottak rajtuk a vendégek, akkor Györkös Rebeka állta útját a labdának. Vida Gergő edző már a 10. percben ki is kérte első idejét. Hatott a fejmosás, ugyanis megkezdte a felzárkózást a hajdúsági alakulat, különösen Varsányi Nóra elfutásaival jöttek föl a vendégek, miközben a csabaiak teljesen leálltak, csak szemmel követték az eseményeket. Jellemző, hogy kettős emberelőnyben nem gólt dobtak, hanem kaptak, amikor az egykori viharsarki Vantara-Kelemen Éva betalált. Eljött az idő: Horvát Roland is időt kért a 18. percben, miután Gidai Eszter kétszer egymás után büntetőt hibázott, máskor pedig a kapufát forgácsolták szét a lilák. De nem változott semmi, oda a kezdeti lendület, és újra DVSC vezetett. Sőt, a játékrész finiséhez érve ezúttal náluk volt a négygólos előny, amiből egy kicsit faragtak a sípszóig a házigazdák.
Szünet után másfél perc alatt háromszor volt eredményes a Debrecen, és már öt góllal vezetett. Nem látszott igazán a tűz a hazai játékában, nem beszélve arról, hogy rengeteget hibáztak lövéskor és passzkor egyaránt. A vendégek védekezése pedig alaposan feljavult, nem is nagyon tudtak betörni, átlőni a lilák. A hajdúságiak tartották a tisztes távolságot, három-ötgólos előnyük állandósulni látszott, ezért a csabaiak mestere a játékrész közepén ismét az időkéréssel próbálkozott. Györkös is vékonyabb teljesítményt nyújtott, Tamara Popovics váltotta a kapuban. Ám nem változott sokáig semmi, és már alig volt hátra tíz perc, amikor végre megcsillant valami: háromra, majd kettőre szűkítette hátrányát a pályaválasztó. Vida Gergőn volt a sor az időkéréssel. Ez náluk jobban működött, visszaállt a „rend”, és biztos előnyre tett szert a DVSC, amely végül megérdemelten nyert, mert a békéscsabaiak nem tudták hozni azt a formát, amit az utóbbi hetekben megszoktunk, a másik oldalon viszont a rutin sokat nyomott a latba.

Horváth Roland: – Ezt mi rontottuk el.
Vida Gergő: – A jó védekezésünk és a remek kapusteljesítményünk döntött, no meg Lotte Grigel, aki klasszis formában játszott.

Jávor Péter

Címlapképünkön: ismét szép számmal érkeztek a csabai sportcsarnokba a szurkolók, de csalódottan távoztak – fotó: Nagy Marcell