Hősies küzdelem, de siófoki továbbjutás

Alig tíz nappal ezelőtt rendeztek már egy olyan női kézilabda-mérkőzést, amelyen az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE és a Siófoki KTC mérte össze erejét. Azt a derbit a Balaton-parti városban rendezték, a bajnoki pontok volt a tét, és a Siófok tízgólos győzelmet aratott. Ma a Magyar Kupában újra összemérte erejét a két csapat, mégpedig a legjobb négy közé jutásért. Mint ismert, a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria játék nélkül résztvevője a négyes döntőnek, tegnap az érdiek is odaértek, miután kiélezett küzdelemben 26–25-re legyőzték a Vácot. Ilyen előzmények után fogadta a bajnokságban sereghajtó viharsarki alakulat az ugyanott a negyedik helyen álló siófokiakat.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KTC 30–30 (15–17)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés a négy közé jutásért. Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor.
Békéscsaba: Györkös – Farkas K., Kovacsevics 9 (1) , Szögi 3 (2), Zöldi-Tóth 3, Walfisch 4, Bottó 2. Csere: Vukajlovics 8, Giricz, Gidai 1, Kovács A., Mihálffy. Vezetőedz ő: Horváth Roland.
Siófok: Dedu – Böhme 5 (1), Elghaudi 3, Mazák-Németh Cs., Jezics 7, Nze-Minko 3, Aoustin 2 (1). Csere: Gercsó (kapus), Geiger 6, Ferenczy 4, Such, Erdősi. Vezetőedző: Lars Rasmussen.
Kiállítások: 16, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/2.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0; 7. p.: 2–5; 10. p.: 5–6; 15. p.: 6–10; 23. p.: 13–14; 26. p: 12–15; 28. p.: 15–16; 36. p.: 17–21; 42. p.: 21–22; 46. p.: 25–24; 53. p.: 26–27; 55. p.: 28–27; 57. p.: 28–29; 60. p.: 29–30.

A bajnokság első harmadához tartozó Balaton-parti és az egykor szebb napokat megélt, jelenleg a kieső helyen tanyázó békéscsabai csapat ugrott egymásnak csütörtökön este, hogy az idei Magyar Kupa négyes döntőjének még egy kiadó helyéért megküzdjenek. A Siófok a megszokottnál rövidebb kispaddal érkezett a Viharsarokba, ami a sérülések mellett a betegségeknek is betudható. A házigazdák azonban komplett együttessel álltak ki, a múlt héten még az influenzával bajlódók is felépültek erre a fontos összecsapásra. Szépen megtelt a sportcsarnok, ami annak is köszönhető, hogy több klub, illetve iskola delegálta fiatal sportolóit erre az összecsapásra.
Jovana Kovacsevics két gyors találata vezette be a találkozót, ám az 5. perce fordított a Balaton-parti alakulat, miközben rögtön kettős emberhátrányba kerültek a hazaiak. 3–6-os állásnál Horváth Roland ki is kérte első idejét, ami átmenetileg használt, egy gólra feljöttek a lila-fehérek, de néhány hiba elég volt ahhoz, hogy ismét növelje előnyét a vendégcsapat. Érdekes jelent zajlott a 17. percben, a pályaválasztó büntetőhöz jutott, amit Mihálffy Adrienn kihagyott, de miután idő előtt beindult a saját kapuja felé Camille Aoustin, a játékvezetők megismételtették a hétméterest, amit viszont Kovacsevics kíméletlenül bevágott. Ám a folytatásban hiába jött föl többször is egy-két gólra a házigazda, a jó játékerőkből álló, és rendkívül gyors Somogy megyeiek mindig rá tudta tenni egy lapáttal. Végül kétgólos különbséggel térhettek pihenőre a csapatok.
A szünet után, miként az első játékrész jelentős részében, külön őrzőt kapott Estelle Nze-Minko, ám hiába húzták ki a méregfogat, a társak átvették a szerepet és tartották előnyüket a vendégek. Aztán a 36. percben begyűjtötte harmadik kétpercesét a francia játékos, és kénytelen volt idő előtt felkeresni a zuhanyzót. Átmenetileg meg is zavarhatta a Balaton-partiakat legjobbjuk kiválása, ugyanis négyről egyre felzárkózott a lila-fehér egylet. Sőt, a félidő közepére egy elcsent labdából Alekszandra Vukajlovics révén egyenlítettek, majd Gidai Eszter találatával átvették a vezetést is. Ekkor az amúgy is a kétperceseket könnyen szóró játékvezetők Kovacsevicset küldték ki pihenni, majd nem sokkal később elvették a labdát a csabaiaktól. Ráadásul Szögi Tímea büntetőt hibázott. Kapkodóssá, rohanóssá vált a derbi, amibe értelemszerűen egyre több hiba csúszott mindkét oldalon. A védekezés azonban jól működött itt is, ott is, és felváltva vezettek a csapatok a finisbe kanyarodva. Hallatlanul izgalmasan alakult a végjáték, amit viszont a siófokiak bírtak jobban idegekkel, és végül, ha nem is győztek, de a döntetlennel ők jutottak a legjobb négy közé a Magyar Kupában.