Hosszabbításban győzött a rekordbajnok

Balszerencsés vereséget szenvedett a békési kosárlabdacsapat NB I B-s pontvadászat negyedik fordulójában. A viharsarki alakulat a negyedik negyedben még tíz ponttal vezetett a magyar rekordbajnokkal szemben, amely így mentette hosszabbításra a derbit, majd a ráadásban a maga javára is fordította azt!

Calle Pubfood Békés–Budapesti Honvéd SE 80-85 (14-18, 18-14, 22-12, 14-24, 12-17)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Békés, 300 néző. Vezette: Menyhárt, Mester, Földi.
Békés: Krisztics (8/6), Schéda (9), Molnár (3/3), Kertész (3), Gruda (16). Csere: Csorba (3), Nagy B. (16/6), Zsíros (13/9), Nagy Cs. (9/9), Tóth Cs., Demkó, Bánszki. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
Bp. Honvéd: Kováts R. (12), Máté (16/9), Tóth B. (20/3), Pintér (14/12), Stefán (12). Csere: Szalay (6/3), Kerpel-Fronius (2), Bános, Sebők, Kiss Á. (1), Fülöp (2). Vezetőedző: Puskás Artúr.

Koma Dánielt a Szentes elleni Hepp Kupa mérkőzés után eltiltották, ezért a békésiek kulcsjátékosuk nélkül vágtak neki a Budapest Honvéd elleni bajnoki csatának. A házigazdák egész héten nagyon komolyan készültek a találkozóra, a munkát jó színvonalon el is végezték, ezért joggal bíztak abban, hogy tovább javítanak bajnoki mérlegükön.
Támadásban és védekezésben is az elvárt szintet hozta a Békés, minden jól alakult, egészen a második negyedig, amikor Schéda Martin egy rossz érkezésnél súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. Addig ő vitte a hátán a csapatot, a támadások is rá épültek. Ennek ellenére a 2., és a 3. negyedet is magabiztosan hozta a házigazda. A 4. szakaszban megkezdte a felzárkózást a Honvéd és a rendes játékidő legvégén be is érte Kertészéket. Mivel a békésiek utolsó dobási kísérlete nem talált be a kosárba, hosszabbítás következett. Krisztics kipontozódásával újabb alapember esett ki, és ekkor már a Honvéd szerzett előnyt, amit már nem is engedett ki a kezéből. A békésieknek fájó lehet a vereség, hiszen nagyon rákészültek a találkozóra, de a kisebb egyéni hibák is végzetesnek bizonyultak.
Balog Vilmos: – Közönségszórakoztató mérkőzésen megérdemeltük volna a győzelmet, hiszen a csapat mindent megtett érte. Remélem, hogy majd a következő hazai mérkőzésünkön is legalább ennyien kijönnek szurkolni.

Címlapon: A békésiek nagy csatában maradtak alul. Fotó: Pusztai Gábor Máté