Hosszabbításos csata a Tiszaligetben

Jól küzdött a békési kosárlabdacsapat, mégis alulmaradt Szolnokon, az Olajbányász U23-as csapatával szembeni hétfő esti bajnoki mérkőzésen. A Tisza-parti alakulat ezzel a sikerével ketté metszi a Zöld csopor tabelláján, a viharsarkiak viszont csupán egyetlen riválisukat tudhatják maguk mögött a 15 tagú mezőnyben.

Szolnoki Olajbányász U23–Omnia Pub&Food Békés 99-96 (23-21, 17-20, 20-13, 26-32, 13-10)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Szolnok, 100 néző. Vezette: Radnóti, Földi.
Békés: Krisztics (31/15), KOMA (29), Kertész (2), Lógár (3), Vass (8/6). Csere: Adebayo, Szabó N. (14/6), Balog G. (9/6). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Szolnok U23 legjobb pontszerzői: Csák B. (25/18), Pallai T. (19/6), Taiwo (15).

Végig nagy harc folyt az első negyedben, a békésieknek sikerült elérhető távolságban maradniuk, sőt, a második játékrészben a fordítás is összejött. Kiemelendő Koma Dániel palánk alatti játékáért és Szabó Norbert pontos közeli dobásaiért, de a két fiatal, Vass Dominik és Balog Gábor is jól játszott.
A harmadik negyedben is próbálta tartani a lépést ellenfelével a Békés, ám a hazaiak – főleg Samuel Taiwo – sokkal eredményesebben szedték össze a lepattanókat és elléptek. A negyedik felvonásban nagyot harcolt a viharsarki gárda, és Krisztics pontjaival az utolsó pillanatokban kikényszerítették a hosszabbítást.
A ráadás játék már a szolnokiaké volt és ha minimális különbséggel is, de övék lett a győzelem.
Balog Vilmos:
– A vereség ellenére is elismerésem a csapatnak a ma esti játékáért! Mindent megtett a pontokért, ezt a játékot kell tovább vinni.

Címlapon: Koma Dániel eredményesen hadakozott a szolnokiak palánkja előterében, de a 29 pontja is kevésnek bizonyult. Fotó: Hunbasket.hu