Huszonegyedszer indultak útnak Aradra

Szombaton reggel 9 órakor dr. Ferenczi Attila városi tanácsnok, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club elnöke és Tóth Sándor versenyigazgató startpisztollyal indította útjára a 21. Békéscsaba-Arad-Békéscsaba Szupermaraton több mint ezernégyszáz kerékpárosát.

Tíz perccel később elindultak az egyéni futók és váltók tagjai, akiket dr. Ferenczi Attila és Koppné dr. Hajdú Anikó, az atlétikai klub névadó szponzorának képviselője bocsájtott útra. A résztvevők napsütéses, kissé szeles időben a Csabagyöngye elöl indultak, idén is a kerékpárosok vannak túlsúlyban, futásban 10 egyéni induló és 24 váltó állt rajthoz.

Egyéniben elsőként tetemes előnnyel az encsi Bogár János érkezett Arad főterére, 9 óra 46 perc körüli idő alatt teljesítette a 100 km-es távot.
A férfi csapatoknál a ŠKODA Automobil Körös Békéscsaba (Gregor László, Tábor Miklós, Szabó Sándor, Varga István, dr. Kovács Mihály) lett az első. A második helyen a Sport II. (Borbély Ferenc, Dobra Viktor, Kis Lajos, Szabó Ádám, Barbat-Lőrincz Dániel) ért a célba, míg a harmadik helyet a Háromszék I. csapata szerezte meg.
A női váltóknál a Frühwald (Plavecz Andrea, Süli Szabina, Zétényi Szvetlána, Bogdánné Gondi Melinda, Muczáné Gulyás Erzsébet) csapata lett a győztes, másodikként a Budapest Bank (Ilyés Ildikó, Bogdánffy Ágnes, Bognár Anna, Lukoviczki Katalin, Pap Csilla) váltója érkezett a célba.
A résztvevők vasárnap 9 órakor indulnak Aradról, a tervek szerint az első váltók 14.30 körül érkeznek Békéscsaba főterére.

Címlapon: Elsőként a bringások hömpölyögtek végig a megyeszékhelyen. Fotók: Imre György