Idén is Suta lett „A Csárdaszállási Edzőterem Réme”

A mai napon több ok miatt is ünnepelhettek a csárdaszállási Csárda Gym tagjai. Egyrészt az edzőteremben vasárnap került megrendezésre a jubileumi 5. „A Csárdaszállási Edzőterem Réme” fekvenyomó és erőemelő évzáró verseny, másrészt a viadal megnyitójának keretein belül került aláírásra az az oklevél, amely tanúsítja, hogy ezennel testvéregyesületté vált a Darvasi Erőemelő Egyesület, valamint a Csárda Gym, Csárdaszállás.

Több éve nagyon jó viszonyt ápol a két egyesület, segítik egymás, ahol csak tudják, és ez az aláírással szentesített okmány is a további szoros együttműködést jelképezi.
A testvéregyesületté válás apropóján idén először indítottak olyan kategóriákat (fiú U16 fekvenyomás, illetve női fekvenyomás), amelyben már nem csak csárdaszállásiak, ebben az edzőteremben tréningezők vehettek részt, hanem az immár testvér egyesületi tagokká avanzsált darvasi erőemelők is.
A versenyen összesen tizenheten indultak: négy hölgy és 13 férfiversenyző. A végeredmény megállapítása minden kategóriában az úgynevezett Wilks-pontszámok alapján történt (a versenyzők testsúlyához viszonyított szorzóval szorozták be a megmozgatott súlyt, így kapva egy pontszámot, amely meghatározta a végeredményt, azaz fontos szerepe volt a versenyen a versenyzők testsúlyának is).
Nagy taktikai küzdelmet hozott a férfi fekve nyomók versenye, ahol a dobogó második és harmadik fokáért folyt nagy küzdelem az Oltyán Lajos, Kónya Antal (Tonn), valamint Varga Zoltán (Zolkó) trió között. Ment a számolás, többször is változtatták a versenyzők az utolsó gyakorlatuk súlyát. Végül Varga Zoltán örülhetett, aki megszerezte az ezüstöt, a bronzérem pedig Oltyán Lajosé lett.
Az épp több hónapos diétája közepén versenyző Fülöp Mihály (Suta), aki a férfi fekvenyomás és az erőemelés címvédője is egyben, nem volt kiemelkedő formában, minden gyakorlatnál elmaradt az egyéni csúcsaitól, de még így is „hozta a kötelezőt”, mindkét számban megvédte bajnoki címét, így 2013-ban is ő lett „A Csárdaszállási Edzőterem Réme”.
Dobogósok. Nők. Fekvenyomás: 1. Tóth Kármen 35 kg – 43,6975 Wp, 2. Barta Szilvia 30 – 41,796, 3. Márton Anita 37,5 – 10,035.
Férfiak. Fekvenyomás: 1. Fülöp Mihály 162,5 – 90,87, 2. Varga Zoltán 115 – 84,548, 3. Oltyán Lajos 125 – 82,4. Erőemelés: 1. Fülöp Mihály 652,5 – 364,878, 2. Kónya Antal 535 – 342,507, 3. Oltyán Lajos 505 – 332,896. U16, fekvenyomás: 1. Gálfi Gábor 95 – 73,682, 2. Kalina Attila 100 – 64,51, 3. Tóth Zoltán 70 – 60,158.

Sikeres esztendő

Egyébként nagyon sikeres évet tudhat maga mögött a csárdaszállási csapat, a két talán legnagyobb eredményük: májusban Fülöp Mihály volt az első csárdaszállási felnőtt válogatott versenyző, aki így részt vehetett a Pilsenben megrendezett erőemelő Európa-bajnokságon, ahol 13. helyen végzett.
Szeptemberben Márton Anita lett az első csárdaszállási női versenyző, aki a magyar bajnokságon érmes helyen végzett, második lett.
Az év utolsó napjai a pihenésről szólnak, majd a csapat elkezdi a felkészülést a 2014-es versenyszezonra, ami várhatóan márciusban rajtol, amikor az első komolyabb megmérettetés a hagyományosan minden év március 15-én megrendezésre kerülő Csárdaszállás Kupa, amely immár a 18. lesz a sorban.