Ifjabb Balog Imre kiemelkedett a mezőnyből

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával, a Magyar Szabadidősport Szövetség társszervezésében bonyolították le a VI. Berényi Strand Kupa sakkversenyt. A házigazdákhoz idén kegyes volt az időjárás, a nagy kánikulában a résztvevők és a hozzátartozóik akár a partik között is kihasználhatták a mezőberényi strand kínálta szolgáltatásokat.

A 17 nevező között ott volt ifj. Balog Imre, a helyi származású nemzetközi nagymester is, ezzel is emelve a rendezvény színvonalát. A papírformának megfelelően a győzelméhez végig nem fért kétség, 100 %-os eredménnyel szerezte meg a kupát. A további dobogós helyekért nagy küzdelem folyt, ebben két mezőberényi versenyző szerezte meg a 2. és 3. helyet (Zsíros György, Nagy Sándor). Éppen csúszott csak le a dobogóról a romániai Magold Victor, aki a Gyulai SE tehetsége. Testvére is szépen szerepelt, sokat fogunk még róluk hallani! A nem díjas legjobb serdülő versenyző a gyulai Gurzó Bálint lett.

Végeredmény: 1. ifj. Balog Imre (Pénzügyőr SE) 6 pont, 2. Zsíros György (Sárvári SC) 5, 3. Nagy Sándor (Mezőberény) 4, 4. Magold Victor (Gyulai SE) 4, 5. id. Balog Imre (Békési TE) 3,5, 6. Magold Filip (Gyulai SE), 3,5.