Így ki lehet kapni

A nyár folyamán az átigazolásoknak köszönhetően egy igazán acélossá vált Balaton-parti egylet érkezett vasárnap Békéscsabára, hogy az NB I-es női kézilabda-bajnokság 5. fordulójában megvívjon a helyi gárdával.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KTC 25–30 (15–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor.
Békéscsaba: Balog J. – Kovács A. 1, VUKAJLOVICS 6, Giricz, WALFISCH 7 (2), Djokovics 2, SZÖGI 5. Csere: Bínó (kapus), ZÖLDI-TÓTH 4, Agbaba, Kukely. Edző: Horváth Roland.
Siófok: Solberg – BÖHME 5, M. GONZALES 5, DRABIK 5, NZE MINKO 7 (3), Kobetic 2, Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), Jezic 3, Janjusevics, Geiger, Perianu 1. Edző: Tor Odvar Moen.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3; 10. p.: 5–5; 12. p.: 7–6; 18. p.: 10–8; 22. p.: 12–9; 28. p.: 13–13; 39. p.: 20–16; 41. p.: 21–19; 46. p.: 23–20; 50. p.: 24–23; 53. p.: 24–25; 57. p.: 24–29.
Kiállítások: 10 ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.

Nem véletlenül nevezik világválogatottnak a siófokit, amelyben olyan klasszisok szerepelnek, mint a korábbi BL-gólkirály Andrea (Penezics) Kobetics, vagy a korábbi párizsi norvég hálóőr, Silje Solberg, avagy a rendszeres Final Four résztvevő, korábbi szkopjei Tatjana Hmirova. Ami viszont érdekes: a benevezett 16 kézilabdázó közül mindössze ketten magyarok, összességében tíz nemzetet képvisel csapatuk. A siófokival ellentétben, a csabai Bottó Rózsa ujjsérülése után játékosszűkében van, a 15 éves Kukely Annát is benevezték.
Sok technikai hiba csúszott be hazai oldalon az első percekben, az egy-két húzásból a kapu előtt termő Balaton-partiak már négy perc elteltével három góllal megléptek. A lilák azonban gyorsan visszazárkóztak és próbálták tartani a lépést vendégeikkel, sőt a 10. percben Djokovics ki is egyenlített. A lila-fehérek egyáltalán nem voltak megijedve, sőt, Balog-védések után a 13. percben egy remek bejátszás után Zöldi-Tóth még a vezetést is megszerezte. Bele-belehibáztak a narancsmezesek is, Walfischék pedig jó százalékkal értékesítették a lehetőségeiket. A 18. percben időt kért a siófokiak norvég edzője, nyilvánvaló, hogy nem volt elégedett a látottakkal. Röviddel ezután Horváth Roland is hasonlóképpen tett, de ő másfajta instrukciókkal szolgálhatott derekasan küzdő tanítványai felé. A problémát az jelentette, hogy 20 perc játék után Walfisch Mercédesz már a második kétpercesénél járt, akinek ezután nagyon vigyázni kellett, hogy ki ne pontozódjon. Ennek ellenére remekül küzdött tovább a lila-fehér alakulat és nem érdemtelenül térhettek kétgólos előnnyel pihenőre.
A szünet után is a hazaiak kaptak hamarabb lábra, újra háromgólosra nőtt előnyük. Szögi Tímea váratlan húzásai tartották a lendületet a csabai lányokban. Ám a Balaton-partiak nem hagyták annyiban, elkezdtek darálni, gyorsították a játékot, amit a nagyon rövid kispaddal rendelkező, és egyre jobban fáradó békéscsabaiak nehezen követtek. Ráadásul az 52. percben Walfisch Mercédesz megkapta harmadik kétpercesét, ami egyben azt jelentette, hogy kihúzták a házigazdák méregfogát. A mindössze 15 esztendős Kukely Anna viszont kapott néhány percet, a mezőny legfiatalabbja bemutatkozhatott az NB I-ben. A finisben összeroppant az addig csupa szív játékot produkáló Előre, amin Horváth Roland időkérése sem segített, végül a nagyobb nevekből álló Siófok elvitte a két pontot a Viharsarokból.

Horváth Roland: – Megverhettük volna a sztárokkal teletűzdelt Siófokot, de a végére alaposan elfáradtunk .De nagyon jó küzdöttek és harcoltak a lányok. Kikaptunk, de nyugodt szívvel jöhettünk le a pályáról, így ki lehet kapni.
Tor Odvar Moen: – A nemzetközi mérkőzések miatt hosszú volt a szünet. Az első félidőben rengeteg technikai hibát követtünk el, és nem találtuk a mérkőzés ritmusát. A fordulás a profi játékosok mégis megoldották a feladatot.