Ismét hat gólt hintettek a lila-fehérek

A vasárnapi késő délutáni derbit megelőzően a békéscsabai alakulat és a Cegléd csapata között mindössze három pont különbség volt. A nagy kérdés az volt, mennyiben változik ez, mire estére besötétedik?

Békéscsaba 1912 Előre–Ceglédi Vasutas SE 6–2 (4–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utca, 855 néző. Vezette: Veizer Roland (Bornemissza Norbert, Kormányos II. Gábor).
Békéscsaba: Máthé – Kiss L., Szélpál N., Nagy S. – Nagy I. (Király P., 77.), Viczián, Szatmári I., Mészáros M. (Gyurján, 60.) – Pilán, Gránicz (Szalai D., 77.), Birtalan B. Vezetőedző: Boér Gábor.
Cegléd: Mursits – Albert I., Nánási, Preklet, Farkas A. – Virág, Törtei – Szilágyi P. (Asztalos, 46.), Peres (Nyilas, 72.), Damásdi – Farkas J. (Fehér M., 46.). Vezetőedző: Klausz László.
Sárga lap: Preklet a 60., Peres a 65., Kiss L. a 70. 84. Szatmári I. a Nyilas a 91. percben.

Sokak meglepetésére a korábban megszokottól eltérően a stabil kapus, Ribánszki László helyett ezúttal Máthé Gábor állt a csabaiak hálója elé. Az ok prózai: Boér Gábor vezetőedző nehezményezte, hogy a vasárnap esti találkozót megelőzően késve jelent meg az öltözőben, ezért büntetésképen csak a kispadra ültette le.

Hamar vezetéshez jutott a Békéscsaba: a vendégek kapujától 18 méterre szabadrúgáshoz jutottak, amelyet Gránicz Patrik a kapu jobb oldalába csavarta a mozdulni sem tudó Mursits Roland mellett, 1–0.
A 26. percben a ceglédi kapu előterében egymásra várt két vendégvédő, Birtalan Botond másképp gondolta, lecsapott és ellopta a labdát, majd néhány lépés után 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 2–0.
A vendégek voltak akcióban a 32. percben, amikor megszerezték a labdát a lila-fehérek. A saját 16-osuk előteréből egy óriásit bikázott bele Birtalan, a játékszer messzire előreszállt a ceglédi védelem fölött, a legutolsó, saját térfelének közepén álló Nánási Balázson is túljutott, Nagy István pedig hamar észlelte a lehetőséget, megiramodott a jobb összekötő helyén az elé csapódott labdával, majd hosszú vágta után a vetődő kapus alatt a kapu jobb oldalába bombázott, 3–0.
Még a játékrész lefújása előtt két perccel sarokrúgásszerű szabadrúgást hajtott végre Birtalan Botond a jobb szögletzászlóhoz közel. Az élesen belőtt labdát Viczán továbbította Kiss László elé, aki a jobb kapufától hét méterre állva kapásból a jobb alsó sarokba vágta, a labda a kapusról pattant be, 4–0.
Az 57. percben Damásdi Alex került helyzetbe hat méterre Máthé Gábor kapujától és laposan a kapuba gurította a labdát, 4–1.
Alig valamivel később, a 62. percben jött a válasz: a frissiben beállt Gyurján Bence ugyancsak közelről lőtt a kapuba, ötre növelve a házigazdák előnyét, 5–1.
A folytatásban továbbra is potyogtak a gólok, a 64. percben az ugyancsak csereként a pályára lépő Asztalos Dávid volt eredményes, 5–2.
A kegyelemdöfés a 87. percben érkezett a nagy kedvvel játszó Birtalan Botond révén, aki Szatmári átadása után kiugrott a védők közül, rávezette a labdát a kapusra, majd nyolc méterről átemelt fölötte, a labda a bal sarokba hullott, 6–2.

A tavaly őszi szezonzárón négy gólt hintett a Békéscsaba a ceglédieknek. Csakhogy akkor hátrányból fordítottak, és 4–2 lett a vége. Most már egy félidő alatt ugyanennyit lőtt a pályaválasztó, miközben egyet sem kapott. Már a számszerűségből is kitűnik, nagy fölényben játszottak és nem sok köze volt a játékhoz a Pest megyei alakulatnak. Valamennyi gól ráadásul látványos volt, akadt közük szépségdíjas is. Egy biztos, már az első találat után nagy kedvvel játszottak a lilák, és ahogy szaporodtak a találatok, úgy szabadult fel végleg a hazai csapat. Vagyis már az első játékrészben ott folytatták a gólgyártás, ahol egy héttel korábban, Csákváron abbahagyták. Az első találat után még nagy vehemenciával irányította fiait Klausz László, ám ahogy szaporodtak a gólok, úgy került letargiába, elővett egy nyalókát és azt szopogatta.
A szünetben
kettős cserét hajtott végre a vendégek mestere. A kezdetben ettől sem lett acélosabb csapata, továbbra is az Előre játszotta a futballt. Alig tíz perc alatt két nagy lehetőség adódott a házigazdák előtt, de ezúttal Mursits már a helyén volt. Aztán a semmiből szépítettek a ceglédiek, és innen kezdve már a támadóké volt a főszerep, miközben a védelmek kezdték alulmúlni önmagukat. Röpke hét perc alatt három gól esett, ám most átmenetileg a Cegléd jeleskedett, a leosztásból kettő nekik jutott. Ettől már beszédesebb lett Klausz László, a túloldalon pedig Boér Gábor hangja is megjött, sokat korholta csapatát a bekapott két gól miatt. Végül a finisben a nagy kedvvel játszó, gólokat és gólpasszokat adó Birtalan Botond beállította a végeredményt, a lila-fehérek megérdemelten nyertek, még ilyen arányban is.

: Birtalan (a mezőny legjobbja), Szatmári, Mészáros, Nagy I., ill. Damásdi, Törtei.

Boér Gábor: – Örülök az újabb nagy gólkülönbségű győzelemnek, jól focizott ismét a csapat, egységesek voltunk, így megismételtük a múlt heti sokgólos meccsünket. Jó volt a támadó játékunk, ezt a szintet kell tartani a jövőben is.
Klausz László: – A gyorsan bekapott gól megfogta a csapatot ismét. Tény, a Békéscsaba jobban játszott nálunk. Mi mérsékelt teljesítményt nyújtottunk, ennek köszönhető a súlyos vereség.