Izgalmas végjáték a rangadón

Vegyesre sikerült a megyei csapatok számára az ötödik játéknap az NB II-es női kézilabda-bajnokságban. A békéscsabai fiatalok izgalmas végjátékban osztoztak meg a pontokon a címvédővel. A rutinos gyulaiak szinte végig vezettek, de a végére elfáradtak. A többi gárda hazai környezetben játszott, de csak a Gyomaendrőd és a Csorvás tudott nyerni, a Szarvas és a Szeghalom nem bírt csongrádi ellenfelével.

Szarvasi NKK–Hódmezővásárhelyi LKC 1826 (814)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas,
70 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Szarvas: Juhos – Nyerges 2, Laurinyecz 5 (2), Hajdu 1, Óvári 3, Milyó 3, Trnyik 2. Csere: Kasik, Domokos (kapusok), Kovács B., Ábrahám, Jani K., Brachna, Majoros, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Török 9, Csáki 8.
Kiállítások:
8, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
A félidő kétharmadáig szorosan alakult az állás (6
–7), ekkor azonban 8 perces gólcsend következett hazai részről. Az eladott, illetve pontatlanul befejezett labdákból a gyors vásárhelyi szélsők sorra betaláltak, így a szünetre megnyugtató előnyre tettek szert. A második játékrész eleje két szarvasi találattal indult, de a csongrádi gárda erre néggyel válaszolt (40. p.: 1120). Száva edző időkérésekkel, kapuscserékkel és támadásokban 7 mezőny játékossal is próbálkozott, de az utolsó negyedórában így is mindössze háromszor voltak eredményesek a házigazdák.

Szeghalmi NKC–K. Szeged SE 2529 (1517)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom,
100 néző. Vezette: Csanádi, Polgár.
Szeghalom: TEM – Kiss V. 4, Tóth J., PETRI 6, Szántó, HEGEDŰS 10 (2), Fábián 3. Csere: Csizmadia (kapus, Szijjártó 1, Hajzer, Gyűrű V. 1 (1), Pincés. Edző: Pardi László. Edző: Pardi László. A Szeged legjobb góldobója: Csányi 7.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.
Helyenként kiváló játékkal tartotta magát a Szeghalom az óriási fizikai fölényben játszó vendégek ellen.

Gyomaendrődi NKSE–Bácsalmás PVSE 3124 (1911)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd,
100 néző. Vezette: Bús Linda, Szuromi.
Gyomaendrőd: Botos – Németh 2, Gyuricza 3, Farkasinszki Z. 4, Fekécs, SZŰCS 6, Farkasinszki M. 6. Csere: Ács, Dinya 2, Dinnyés 3, Gellai, Mag 5 (2). Edző: Lakatos Tibor. A Bácsalmás legjobb góldobója: Nagy M. 8 (1).
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5.
Végig vezetve nyert a Gyomaendrőd. Volt ugyan egy kis hullámvölgye a hazaiaknak, de később sikerült újítaniuk.

Csorvási SK–Mezőtúri AFC 2625 (149)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 75 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Csorvás: Mike – Major, Réti 1, MADAR 1, Valaczkai, KEREPECZKINÉ 9, Zahoránné 1. Csere: Zsiga (kapus), Gömöri 2, Lévai, Kurucz 4, Baráth B. 3 (2), Ivanics, Mitykó 1, Vólent 4 (2), Popol. Edző: Baráth Lajos. A Mezőtúr legjobb góldobója: Hornyák 6.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2.
A jobb játékerőt képviselő csorvásiak a mérkőzés háromnegyed részében 4-5 góllal vezettek, de végjátékban a lelkes vendégeknek sikerült szorossá tenni a mérkőzést.

Békéscsabai Előre NKSE U22-Gyulasport 34–34 (16–20)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 80 néző. Vezette: Kiss S., Petrovszki Sz.
Békéscsaba: Bánfi – Gyenes 1, TÖRÖK F. 6 (1), Kukely A. 1, Dombi K. 3, BAKONYI 11 (3), Kukely K. 3. Csere: Horvát D., Makoviczki (kapus), KÉRI 4, Szabó K., Ekker Gréta, Bencsik 3 (1), Farkasinszki D., Zsibrita 2. Edző: Fábián Csaba.
Gyula: Aradi – Szabó R. 6, Balogh V. 6, Lukoviczki 10 (6), Zöldi-Tóth K. 5, Csapó-Kovács H., Buzási 6 (1). Csere: Antal (kapus), Nagy N., Rácz, Leszkó, Medve 1, Juhász. Edző: Barna Károly.
Kiállítások: 10 perc + Török F. kizárva, ill. 14 perc + Balogh V. kizárva. Hétméteresek: 5/5, ill. 9/7.
A mérkőzés jelentős részében a gyulaiak irányították a játékot, az utolsó öt percre azonban teljesen elfáradtak. Az 59. percig még vezettek a vendégek, ám a lendületbe jövő csabaiak egyenlítettek és a győzelmet jelentő gólt is megszerezhették volna, ha a labda nem a kapufán csattan.