Jó játék, szép röplabda, biztos siker

A címvédő Békéscsaba a papírformának megfelelően hazai pályán szett veszteség nélkül győzte le a Jászberényt a, női röplabda NB I A csoportjában, vasárnap.

Linamar-Békéscsabai RSE–Jászberényi RK 3:0 (14, 20, 16)
NB I-es női röplabdamérkőzés, A csoport. Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Adler, Vári.
Békéscsaba:
Mlinar, Dobi, Koseková, Ivanovics, Bodnár, Fresco. Csere: Szpin (liberó), Petrenkó, Molcsányi, Szedmák, Glemboczki. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Jászberény:
Borsos, Bleicher N., Sevchuk, Pintér, Adamenya, Miklai. Csere: Lékó (liberó), Halla, Schmidt. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett:
7:3, 11:6, 18:8, 23:12. 2. szett: 5:1, 9:3, 14:6, 17:13, 21:13, 23:20. 3. szett: 5:0, 13:7, 14:11, 22:13.

A szezonban először találkozott egymással a két együttes, nemcsak a csabaiaknál, hanem a vendégeknél is nagy célok fogalmazódtak meg az év elején. A jászságiak nem titkoltan a négy közé jutást célozták meg. A csabaiaknál az utóbbi hetekben jó formában lévő Pekárik Esztert nem találtuk a keretben, aki a szombati edzésen kisebb sérülést szenvedett, óvatosságból nem nevezte őt Alberto Salomoni vezetőedző. A sérüléséből visszatérő és egyre biztatóbb formát mutató Bodnár Dorottya ugyanakkor a kezdőben kapott helyet. Ezúttal Szpin játszott liberóban, Molcsányi a mezőnyben jutott szóhoz.
Csak a mérkőzés elején volt szoros az első szett, a kezdettől fogva összeszedetten játszott, a hálónál is nagy figyelemmel dolgoztak a kék-fehérek. Dobi, Ivanovics és Mlinar is elemi erejű ütésekkel igyekezett elkedvetleníteni Pintéréket. Fokozatosan léptek el ellenfelüktől a békéscsabaiak, és még színezték is: egy-egy szemtelen húzással, egy, a térfél közepére pöttyintett ásszal, vagy egy éles Fresco keresztütéssel. Tombolt a hazai publikum, teljesen elnyomva a lelkes, de maroknyi jászberényi szurkolói csoportot. A játszma utolsó harmadánál már tíz pont fölé nőtt a BRSE-előny és bár mindent megtett a Jászberény, a legtöbbször tehetetlennek bizonyult a hatékony, erőteljes viharsarki offenzíva ellen. Nem azonnal született meg a játszmát eldöntő pont, de a harmadik lehetőséget a horvát Mlinar kíméletlenül értékesítette.
Ivanovics pillanatait láthattuk a 2. szett elején, az ő sikeres megmozdulásaival folytatta a Békéscsaba a pontgyártást. A Bodnár-Fresco páros több ízben is remekül sáncolt, előbbi – amikor kellett – a pontszerzésből is kivette a részét. Roppant magabiztosan röplabdázott a házigazda, a jászberényieknél a rutinos Miklai sem tudott kellő segítséget nyújtani a csapatának, jó ideig csak tisztes távolságból figyelték a második játszma megnyerése felé haladó bajnokot. A szett derekán váratlanul mintha kissé belealudt volna a meccsbe a Csaba, 17:13-nál Salomoni időt is kért. Hatott az ébresztő, mert azonnal visszaállt a korábbi tempóra a hazai együttes. A jászberényiek lelkesedtek, minden egyes pontnak nagyon örültek, fel is zárkóztak, de csak szorossá tudták tenni a játszmát.
Remek rajtot vett a 3. játékban a Békéscsaba, Mlinar és Bodnár tolta a szekeret, 4:0-nál Deme Gábor, a vendégek trénere időt is kért. Fel is rázta valamelyest csapatát, de az irányítás az 4-5 ponttal vezető csabaiak kezében maradt. Volt még egy kisebb fellángolása a Jászberénynek, de Dobiék emeltek a sebességi fokozaton és végül izgalommentes végjátékban húzták be a 3. játszmát is.
A BRSE a várt magabiztos játékkal győzött a csoportrangadón.
Alberto Salomoni:
– Jól játszott a csapat, szép röplabdát mutatott be. Igaz előfordultak hibák, és még emelnünk kell a fordulatszámon. A mai mérkőzésen a fiatalok is lehetőséget kaptak, amivel igyekeztek is élni.

Címlapon: A fiatalok verejtéke is benne volt a Jászberény elleni sikerben. Fotó: Csukás Zsolt