Jobb volt a Szeged, oda az érmes remény

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 25. játéknapján visszavágott az ezüstérmes szegedi együttes az orosházi lányoknak, akik a Tisza-parti vereséggel elveszítették bronzérmes reményüket. A viharsarkiak mintha túlságosan is tisztelték volna a pontvadászat egyik kimagasló alakulatát, így a jövő vasárnapi záró meccsükön a 4. helyük megtartása lesz a céljuk.

Szeged KKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 35–29 (20–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 300 néző. Vezette: Földesi, Halász.
Orosháza: Makai – Molnár I. 5, Arsenijevic 3, Dancsó 6 (4), Tobak 2, Takács F. 2, Antal 1. Csere: Bíró, KÉSMÁRKI 1 (kapusok), Székesi, Mihálffy, BOTTÓ 7, Zvolenszky, Butt 1, Csajbók 1. Edző: Papp László. A Szeged legjobb dobói: Szepesi 7 (1), Loviscsék 6, Valovics 6.
Kiállítások: 16, ill. 14 perc + Tobak és Székesi kizárva. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4.

A hazaiak kezdték jobban a vasárnapi találkozót, a 11. percben 8–3-as vezetésnél Papp László kapuscserére kényszerült. Bíró állt Makai helyére, és mivel lassan a társak is játékba melegedtek, a csapatok között állandósult a 4-6 gólos különbség az ezüstérmes helyen végző szegediek javára.
Fordulás után fokozatosan tovább nőtt a Tisza-partiak előnye, amely a 39. percben 26–17-re is vezetett. A forró hangulatra jellemző a sok kiállítás és a két orosházi kizárás. Ezt kihasználva a csabaiakkal is hírbe hozott Bakó Botond tanítványai tízre növelték a különbséget (53. p.: 33–23). A vendégek becsületből is végig küzdötték a meccset, ennek jutalmául a végén sikerült kozmetikázniuk az eredményen.
A küzdelmes, kemény, sok kiállítással tarkított találkozón a jobb erőt képviselő hazaiak sikere teljesen megérdemelt.
Papp László: – Ma a játék minden elemében jobb volt a Szeged. Mi gyáván, kishitűen kézilabdáztunk, elemi hibákat vétettünk, amit a hazaik megbüntettek.