Jobb volt a tavalyi bronzérmes

Vereséggel rajtoltak az orosházi kézilabdás lányok, akik az NB I B-s pontvadászat nyitányán a tavalyi bronzérmes ellen maradtak alul háromgólos különbséggel. Akadtak biztató jelek, összességében mégis idény eleji formát mutatott Papp László együttese, amely ha kevesebbet hibázik, talán pont is marad a számláján.

OXXO Energy Orosházi NKC–Esterházy KFSC Eger 23–26 (11–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Sándor L., Szikszay.
Orosháza: Makai – Molnár I. 3, Zvolenszky 1, DANCSÓ 6, TOBAK 1, TAKÁCS F. 4, Antal 2. Csere: Bíró (kapus), Arsenijevic 2, Csajbók 3, Székesi, Butt. Edző: Papp László. Az Eger legjobb góldobói: Sári 6, Borbély 6.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

Az őszi nyitányon a vendégek kezdtek jobban, akik szerettek volna visszavágni a tavaszi vereségért. A 10. percben 6–4-re vezetett az Egere, majd három perc múlva 7–6-ra fordítottak a hazaiak. Felváltva estek a gólok, majd a félidő végére háromgólos előnyt szerzett a két volt csabai, Borbély és Sári által vezényelt Heves megyei alakulat.
Szünet után a 44. percben az ONKC 18–17-re átvette a vezetést, de ez nem tartott sokáig, hiszen a 49. percben már az egrieknél volt az előny (19–21), amit a lefújásig ki sem adtak a kezükből.
A látottak alapján a kevesebbet hibázó Eger győzelme megérdemelt.
Papp László: – Sajnos az az igazság, hogy nem érdemeltünk győzelmet. Mire a védekezésünk kicsit masszívabb lett, addigra a támadójátékunk gyengébbé vált. A tizenhét technikai hiba, és tíz fölötti kihagyott ziccer önmagáért beszél.