Jövőre is az élvonalban szerepelhetnek

Kettős győzelemmel maradt bent az NB I-ben a Gyulai Amazonok női futsalcsapata, amely az elmúlt heti idegenbeli sikere után hazai pályán még jobb játékkal fektette két vállra a Ricsilla Futsal gárdáját. A gyulai lányok már négy góllal is vezettek, amelyből kettőt sikerült megőrizniük.

Az első két gól Balogh Noémihez fűződik, aki először jó ütemben értékesítette Bálint Rebeka passzát, majd egy bődületes szabadrúgásból növelte az Amazonok előnyét. Marsai Nikoletta korrigált az eredményen, de egy perccel később újra visszaállt a kétgólos különbség, mivel Molnár Ágnes jegyzett találatot. A második játékrészben sem volt okuk unalomra a nézőknek, hiszen felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A szépítő találatot Megyeri Boglárka szerezte, aki az egész mérkőzésen nagyot küzdve biztatta csapatát, de Kurai Nikolett gólja mintha kedvüket szegte volna. A vendégek átálltak az 5:4 elleni játékra, de ebből csak Fülöp Diána szerzett gólt hazai oldalról, aki az üres kapuba okosan helyezte a labdát, 3 gólosra növelve a gyulai előnyt. Egy minutummal később Bálint Rebeka volt eredményes, eldöntve ezzel a találkozót. Az utolsó percben a vendégek még kétszer betaláltak, de ez már nem változtatott a lényegen. A gyulai hölgyek nagy szakmai sikert értek el azzal, hogy a nehézségek ellenére bent tudtak maradni az első osztályban, sőt a Miskolci Vénusz ellen megszerezhetik az 5. helyet.

Gyulai Amazonok–Ricsilla Futsal 6–4 (3–1)
NB I-es női futsalmérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért. Gyula, 150 néző. Vezette: Modes, Boda, Zsótér.
Gyula: Palócz – Fülöp, Molnár Á., Kurai, Perjési. Csere: Németh, Sovány, Kajári, Bálint, Balogh N. Edző: Molnár Zoltánné.
Ricsilla:
Kiss E. – Megyeri, Szűcs, Lehota, Marsai. Csere: Fábián, Nagy B. Edző: Halmos Máté.
Gólszerző: Balogh N. 2, Bálint 2, Molnár Á., Kurai, ill. Megyeri 2, Marsai, Szűcs.

M. Á.

Címlapon: A gyulai lányok az idény végére lendültek bele, de a céljukat így is sikerült elérniük. Fotó: Tóth László