Kár volt a rövidzárlatért

A 4. fordulóban elszenvedte első vereségét az NB I-es bajnokságot két győzelemmel és egy döntetlennel kifejezetten jól kezdő Gyulai Amazonok női csapata.

Pedig nem úgy kezdődött a vasárnap esti mérkőzés, hogy pont nélkül marad az Amazonok. A magyar válogatottban is szóhoz jutó Fülöp Diána, a 8. percben a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, ám sokáig nem örülhetett a gyulai csapat, mivel Urbán Anett révén szinte azonnal válaszolt a Kiskunfélegyháza. A vendégek lendületbe jöttek, hiszen az egyenlítő találatuk után egy perccel Csizi Fanninak köszönhetően már vezettek, újabb két perc elteltével már kettővel, a gólerős Ganczer Hajnalka góljával. Az első játékrész végéig nem változott az állás, bár mindkét csapat próbálkozott.
A gyulaiak egyáltalán nem voltak reménytelen helyzetben, de a bajnokságot gyengébben kezdő, a dobogósokhoz felzárkózni igyekvő Astra jól tartotta az állásait a második félidőben is. Fülöpék minden próbálkozása elakadt a védőkben, vagy a kapusban, s az idő előrehaladtával a remény is kezdett elillanni.
Az okosan és jó futballozó vendégek végül sikeresen megőrizték az első felvonásban kiharcolt kétgólos előnyüket és mindhárom pontot elrabolták Gyuláról.
Az Amazonok legközelebb október 5-én lép parkettra az eddig még pontot sem szerző Hajdúböszörményi TE otthonában.
Molnár Zoltánné: – Sajnos nem érkeztünk túl jó előjelekkel a mérkőzésre, több sebből is vérzünk az utóbbi időszakban. Ettől függetlenül nem álltunk hozzá feltartott kézzel az Astrához, de rengeteg fiatal kapott lehetőséget ezen a találkozón. A rutintalanság ütközött ki a két csapat között, még sem vallottunk szégyent. Bízom benne, hogy a sérült játékosaink folyamatosan felépülnek és nagyobb elánnal tudjuk folytatni a bajnokságot!

Gyulai Amazonok–Astra Kiskunfélegyházi Bulls FC 1–3 (1–3)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 100 néző. Vezette: Gyuga, Krajcsovicz (Baráth).
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Balogh N., Molnár Á., Kurai. Csere: Palócz H., Lehóczki, Mázik, Bálint, Sovány, Szerb, Bartha. Edző: Molnár Zoltánné.
Kiskunfélegyháza: Hargas – Varga A., Ganczer, Beke, Urbán. Csere: Csizi, Mogyorósi, Szennai, Mátyás. Edző: Dombó János.
Gólszerző: Fülöp (8.), ill. Urbán (9.), Csizi (10.), Ganczer (12.).
A 4. forduló további eredményei: Debreceni EAC–TFSE 3–4, Tolna-Mözs–Szekszárd 6–1, Miskolci Vénusz–Hajdúböszörmény 3–1.
A bajnokság állása a 4. forduló után: 1. TFSE 10 pont (16–9), 2. Debreceni EAC 9 (18–10), 3. Tolna-Mözs 7 (15–9), 4. Kiskunfélegyháza 7 (14–12), 5. Gyulai Amazonok 7 (11–10), 6. Miskolc 3 (12–16), 7. Szekszárd 3 (7–18), 8. Hajdúböszörmény 0 (3–12).

Címlapon: A gyulaiak gólszerzője, Fülöp Diána ereszti el a jobbost. Fotó: Tóth László