Karnyújtásnyira a címvédéstől a gyulai lányok

Az NB II-es női futsal-bajnokság felsőházi rájátszása 6. fordulóját is sikerrel zárta a Gyulai Amazonok, amely a Kalafa FSE együttesénél bizonyult jobbnak. Molnár Zoltánné tanítványai gólzáporos találkozót nyertek, ezzel továbbra is feltartóztathatatlanul menetelnek a címvédés felé.

A hazai gárda szűkös kerettel várta a szombati mérkőzést. A vendégcsapat játékosai sziklaszilárd védekezéssel próbálták megfékezni gyulai támadásokat. A hazai együttes azonban Pilán Tímea és Erdélyi Angéla találataival már az 5. percre két góllal ellépett ellenfelétől. A vendégek szépítése egy szűk negyedóra után érkezett, de a hazaiaknak erre is volt gyors válaszuk.
A küzdelmes, ám annál tisztább játékot hozó első félidőt követően keményebb párharcok alakultak ki, mindkét oldalon látszott, hogy fontos a három pont megszerzése. Pilán Tímea duplájára a jó formában lévő Botos Regina is kettővel válaszolt, majd Pap Eszter találatával már 5–4-re zárkózott fel a látogató. A fürdővárosi együttes azonban újított és Erdélyi Angéla eredményességével bebiztosította győzelmét.
Tekintettel arra, hogy a gyulaiak legfőbb riválisai nem nyertek, Fülöp Diánáék immár 6 ponttal vezetik a mezőnyt, és a hátralévő két meccsen egy döntetlen is elegendő a céljuk kivitelezéséhez.
Molnár Zoltánné: – Nem vártuk túl jó előjelekkel a mérkőzést, de bíztam benne, hogy a rendelkezésemre álló keret megoldja a feladatot. Sokat hibáztunk, és a helyzetkihasználásunk is gyenge volt, de így is elégedett lehetek, hiszen többen a tudásuk legjavát nyújtották. Rendkívül jó tavaszt tudhatunk magunk mögött, nagyon szeretnénk, ha szép eredménnyel zárnánk az idei évet is.

Gyulai Amazonok–Kalafa Futsal SE 8–5 (3–1)
NB II-es női futsal-mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. Gyula, 150 néző. Vezette: Kuhász, Sándor G., Kis P.
Gyula: Németh V. – Papp L., Perjési R., Fülöp D., Erdélyi A. Csere: Pilán T., Szilágyi Zs. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.
Kalafa: Lombos B. – Szabó Z., Kovács N., Botos R., Szabó K. Csere. Ugrits A., Pap E., Szabó K. Vezetőedző: Szabó László.
Gólszerző: Erdélyi A. 4, Pilán T. 3, Szilágyi Zs., ill. Botos R. 3, Pap E., Szabó Z.

Címlapon: A gyulai csapat nagyon közel áll ahhoz a bravúrhoz, hogy megvédje címét