Kemény csata, pontosztozkodással

Hétközi fordulóra került sor a labdarúgó NB II-ben ma, szerdán, a kora délutáni órákban a bronzos helyen álló Békéscsaba és az ezüstös, feljutó helyen tanyázó Kisvárda mérte össze tudását a Kórház utcai centerpályán.

Békéscsaba Előre 1912–Kisvárda Master Good 1–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utca, 645 néző. Vezette: Nagy Róbert (Bornemissza Norbert, Márkus Péter).
Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Mészáros M. – Nagy S. (Tóth D., 34.), Nagy I. (Király P., 67.), Viczián, Hursán – Birtalan B., Urbin Gránicz, 77.), Zahorán. Vezetőedző: Boér Gábor.
Kisvárda: Zöldesi – Izing, Rjasko, Paucsek, Protic – Hej, Lucas, Misic (Oláh G., 79.) – Melnyik, Horváth Z. (Gosztonyi, 62.), Délczeg – (Ilics, 32.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
Sárga lap: Portic az 56., Ribánszki a 60., Király P. a 84., Viczián a 87. percben.

Az 57. percben Ilics két szép csel után Dlusztus mellől eblőtte balról a labdát, Rodan Melnyik pedig hét méterről a kapu bal oldalába fejelte a labdát, 1–0.
Négy perccel később egyenlített a hazai csapat, igaz, némi szerencsével, ugyanis Viczián Ádám óriási partdobását követően a menteni akaró Héj Viktor a saját kapuja hosszú sarkába bólintotta a labdát a már vert és földre rogyó kapusa mellett, öngól, 1–1.

Az első percektől kezdve kőkeményen egymásnak esett a két csapat, szikrázó párharcokat láthattunk már az elején, de azért a kapuk is időnként veszélybe kerültek. A keménységet támasztja alá: alig húsz perc játék után a vendégeknél Mihajlo Rjasko fejére egy ütközést követő ápolás eredményeként turbán került. A 28. percben a megsérül Délczeg Gergely már nem is tudta folytatni a játékot, helyére Ilics Brana került. Három perccel később a csabaiaknál is kényszercserét hajtott végre Boér Gábor edző, Nagy Sándor helyett Tóth Dániel folytatta. A hevesség ezt követően sem hagyott alább, sokat futottak a játékosok, iramos mérkőzést láthatott a gyér számú szurkolósereg. A gyakori keménységhez képest egyetlen sárga lapot sem jegyezettünk föl az első játékrészben, miközben a félidő második felére enyhe vendég fölény alakult ki. Ám egyre kevésbé kerültek veszélybe a kapuk.
Szünet után hasonló mederben folyt a játék, ám ekkor a kezdetben akadt a hazaiaknak néhány kecsegtető helyzetet, de gólt továbbra sem láthattunk. Egészen az 57. percig, amikor egy tetszetős vendégtámadás végén fejesből előnyhöz jutottak a kisvárdaiak. Nem sokáig örülhettek neki, ugyanis négy perccel később egalizálta a vendégelőnyt a lila-fehér egylet. Nem lankadtak a labdarúgók, tovább rakkoltak és egyre gyakrabban eljutottak a kapukig. Ám a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak, pedig mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. Így meg kellett elégedni a feleknek a pontosztozkodással.

: Ribánszki, Viczán, Birtalan, ill. Zöldesi, Ilics, Melnyik.

Boér Gábor: – Ellenfelünk csapatában nagyon sok erős és magas felépítésű játékos volt, akikkel szemben nehéz volt párharcokat nyerni. Ettől függetlenül nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk, és ha Birtalan Botond a két óriási helyzetét berúgja, most jobban örülhetnénk.
Kondás Elemér: – Nagyon kemény és harcos mérkőzést játszottunk, tudtuk előre, hogy nem lesz sétagalopp ez a kilencven perc. Az agresszív párharcokban jók voltunk, de nem alakult ki folyamatos játék, így az egy-egy reális eredmény.