Kényelmes mérkőzés volt

Magabiztos győzelmet arattak az orosházi női kézilabdázók az NB I B-s bajnokság 22. fordulójában. Papp László tanítványai remek játékkal rukkoltak ki, ennek az áldozata a kissé tartalékosan érkező Pénzügyőr volt. A viharsarki gárda továbbra is 5. helyen áll a tabellán.

Orosházi NKC–Pénzügyőr SE 37–25 (18–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 170 néző. Vezette: Fibec, Herbák.
Orosháza: MAKAI – ZSILÁK 7 (1), HATALA 4, Som 3, Kamuti,TAKÁCS F. 7 (2), ANTAL 4. Csere: Késmárki (kapus), TÓTH S. 3 (2), Ulmann 1, VÖRÖS 4, Zvolenszky 3, Dancsó, Horváth N. 1 (1), Szigetvári. Edző: Papp László. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Oláh 9, Vernes 6.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/6, ill. 3/3.

A fővárosiak csak tíz játékossal érkeztek Orosházára a szombati találkozóra, a kettős játékengedélyű kézilabdázók nem tartottak a csapattal. Jól kezdtek a hazaiak, és a 8. percben már 7–3-ra vezettek. A folytatásban is az orosháziak akarata érvényesült, és a 20. percben már nyolc gólos előnyre tettek szert (14–6). A félidő végén megnyugtató 18–9-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.
Fordulás után tovább növelte előnyét az ONKC, a 40. percben 24–11 volt az állás. A folytatásban is a jól játszó házigazdák irányítottak, és az 50. percben tizennégy góllal vezettek (30–16). A hajrában a cserék is lehetőséget kaptak az orosháziaknál, így csökkentette hátrányát a Pénzügyőr. A látottak alapján az ONKC ilyen különbséggel is megérdemelten szerezte meg a két pontot.
Papp László: – Végre jó volt egy olyan mérkőzést látni, amelyen nem kellett izgulnunk. A csapat jól játszott, megérdemelten győzött.