Két pontot érő orosházi finis

Zsinórban hatodik mérkőzésen őrizte meg veretlenségét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely vasárnap este a jó erőből álló Pénzügyőrt verte. A két pont begyűjtése azért is bravúros, mert a találkozó túlnyomó részében a vendégek akarata érvényesült, a hazaik csak az utolsó pár percet dominálták.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pénzügyőr SE 29–27 (14–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Ónodi Erika, Sztrakovics Barbara.
Orosháza: Makai – Csajbók 1, ARSENIJEVICS 8 (1), Dancsó 4 (4), TOBAK 2, Takács F. 4, Antal 2. Csere: Bíró (kapus), SZÉKESI, VÖRÖS 4, Mihálffy 3, Molnár I. 1. Edző: Papp László. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Burai 8, Vigh P. 8.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3.

A vendégek kezdtek jobban a vasárnap esti találkozón és a 4. percben 2–0-ra vezettek. A folytatásban egyenlített az ONKC, de a 9. percben 5–2-es Pénzügyőr vezetésnél Papp László kikérte idejét. Egy gólra feljöttek a hazaiak, de a 16. percben már négy gólt volt a fővárosiak előnye (6–10). Keményen, helyenként durván védekeztek a vendégek, ami nem ízlett a házigazdáknak. A félidő hajrájában 14–13-ra fordított az Orosháza, majd a szünetig egyenlített a Pénzügyőr. Fordulás után a 34. percben kétgólos fővárosi vezetésnél Mihálffy megsérült, és már nem is térhetett vissza a pályára. A 38. percben egyenlített az ONKC (18–18), majd ismét a Pénzügyőrnél volt az előny (51. p.: 23–25). Az 53. percben 25–25-nél Dancsó hétméterest hibázott, és egy perccel később Vörös is megsérült. Izgalmasan alakult a hajrá, az 57. percben 29–26-ra megléptek az orosháziak, és ezután már csak egy hetest gólt szerzett a Pénzügyőr.
A látottak alapján, a két középcsapat mérkőzésén, a fővárosiak „keménykedéssel” próbáltak tekintélyt szerezni, de végül a hajrában a jól küzdő hazaiak a maguk javára döntötték el a mérkőzés sorsát.
Papp László: – A játék közepes, a küzdőszellem kitűnő, de a lényeg, hogy szépen avattuk fel az új mezünket.