Két ponttal fizettek a kimaradt büntetőért

Dan-Marius Constantinescu lábában maradt a győztes gól. Fotó: Erdős Kiara

Nem sikerült győzelemmel kezdenie a tavaszi idényt a Füzesgyarmati SK NB III-as labdarúgó-csapatának. A sárréti alakulat hazai környezetben úgy végzett döntetlenre a 4. helyen álló ESMTK gárdájával, hogy a meccs végén büntetőt hibázott el.

Füzesgyarmati SK–Erzsébeti SMTK 11 (00)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Füzesgyarmat,
300 néző. Vezette: Mencsik László (Zsákai Milán, Dobos Dávid).
Füzesgyarmat: Fildan – Achim S., Benkő-Bíró, Raducu, Vincze, Pataki Z. (Fejes, 72.) – Székely, Achim Á., Constantinescu, Kovács D. – Cigan. Szakmai koordinátor: Boros Tibor. Vezetőedző: Csillag László.
Erzsébeti SMTK: Menczeles – Póti, Tóbiás, Lipcsei Á., Nagy M. – Slezák, Kovács B., Despotovic (Balogh A., 64.) – Kovács D. (Reznek, 92.), Soós, Szilágyi. Vezetőedző: Turi Zoltán.
Gólszerző: Raducu (57.), ill. Slezák (67. 11-esből).

Jól előkészített pályán küzdhettek meg a csapatok, noha szombaton még sűrű tócsákban állt a víz a játéktéren. Az első félórában a hazaiak akarata érvényesült, a fővárosiak érezhetően kivárásra játszottak és igyekeztek biztonságban tudni a kapujukat. A gyarmatiak támadtak, de csak lesgólig jutottak, az utolsó negyedórára pedig felbátorodott az ellenfél és el-el jutott Fildan kapujáig. Az egyetlen lehetősége Póti nevéhez fűződött, aki egy szöget után kísérletezett, de a fejesét blokkolták a védők.
A
második félidő az ESMTK számára indult jobban, az 52. percben a tizenhatos jobb oldali csücskéről lőttek bődületes kapufát a fővárosiak. Öt minutával később a hazaiak pontosabbnak bizonyultak, amikor Pataki Zalán jobb oldali szögletét Raducu Sorin bólintotta 5 méterről a bal felső sarokba, 1–0. Nem tarthatott sokáig azonban a hazai nézők öröme, mert 64. percben becserélt egykori gyarmati játékos, Balogh Alex nyomban egy véleményes büntetőt harcolt ki. Az alapvonalnál tolta meg a labdát, majd ügyesen elesett, ami Mencsik játékvezetőnél tizenegyest ért, ezt pedig Slezák értékesítette, 1–1. Ezután sérülés miatt Pataki Zalán helyett Fejes lépett pályára. A hazaiak mindent megtettek annak érdekében, hogy otthon tartsák mindhárom pontot. Folyamatosan nyomás alá helyezték az erzsébeti kaput. A 90. percben siker is koronázhatta volna törekvéseiket, amikor Raducut Póti két kézzel lökte ki a labda alól. Ez is büntetőt ért, Constantinescu lövését azonban kiütötte a kapus. A labda éppen Raducu elé került, aki meglepetésében ballal célt tévesztett nagy ziccerben. Ezzel még nem volt vége a hazaiak gólszerzési lehetőségeinek. A ráadásban Contstantinescu tehette volna jóvá hibáját, amikor egyedül vezette a kapusra a labdát, ezt a párharcot azonban ismét Menczeles nyerte meg, utolsó momentumként pedig még Kovács Dávid lövését is hárította a hálóőr.
Összességében a hazai együttes egy jó képességű ellenféllel találkozott, de a hajrában elkövetett pontatlanságok miatt így is csak önmagát okolhatja az elmaradt győzelemért.
Jó: Benkő-Bíró, Raducu, Kovács D., Cigan, ill. Menczeles (a mezőny legjobbja), Soós, Slezák, Tóbiás, Szilágyi.
Boros Tibor:Mindenkinek megfelelő volt a hozzáállása a siker érdekében, de nem mindenki értette meg, hogy egy ilyen mély talajú pályán a kevesebb néha több. Azok után, hogy a végjátékban kialakított ziccerekkel nem éltünk, lehet hiányérzetünk, de csak önmagunkat okolhatjuk az elmaradt győzelem miatt.
Tuti Zoltán:Egy küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, ahol a játékvezető nem szerette volna, hogy pontot szerezzünk. Annak ellenére is közelebb álltunk a győzelemhez, hogy a hazaiaknak a végén még volt egy büntetője is, de ellenszélben ezt nehéz kivitelezni.