Kettős vereséggel az alsó ágon

Kettős vereséget szenvedett az Oroszlánnyal szemben, ezzel az 5–8. helyek egyikéért folytathatja az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszását a Békési SZSK együttese. A viharsarki alakulat az első hazai mérkőzését szúrta el, hiszen nála volt a pályaelőny a két nyert meccsig tartó párharcban, amit idegenben már nem tudott korrigálni.

Oroszlányi SE Lions–Békési SZSK 92-69 (21-19, 19-18, 25-11, 27-21)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. Oroszlány, 300 néző. Vezette: Jakab, Gyuris, Surányi.
Oroszlány: WEHNER (14/3), Bocsárdi (4), VUJOVICS (8/3), Kiss (9/3), BURAI (12/3). Csere: Gorzsás (8), Tanács (8), Zrínyi (3/3), SONYÁK (18/9), Ughy (5/3), Magyari, Keller (3). Edző: Vavra András.
Békés: Koma (21), Kertész (5/3), Krisztics (15/6), Molnár (4), Kovács (10). Csere: Gruda (4), Zsíros (7/3), Béres, Vámos, Farkas (3/3), Csorba, Czuprák. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

Az első félidőben nagyon elszántan, fegyelmezetten játszott a békési együttes, meglepte az ellenfelét. Úgy festett, hogy sikerül az oroszlányiakat kibillenteniük a játékukból, azonban a második félidőben sok minden megváltozott. Szétesett a védekezésük, a támadásaik lelassultak, a befejezésekkel ismét gond volt. A hazaiak pedig megnyugodtak, s egyre inkább átvették a játék irányítását. A tomboló, igazán szimpatikusan szurkoló közel 500 fős hazai publikum pedig űzte, hajtotta az OSE játékosait. A vendégcsapat egyre bizonytalanabb lett, a különbség pedig egyre csak nőtt. A végén pályára lépett a hazaiak minden játékosa, mindenki szerzett kosarat, a Békés pedig asszisztált az oroszlányi örömünnephez.
A végén a hazai közönség hosszan éltette a győztes csapatot, majd percekig tapsoltak a vesztesnek is, megerősítve a két klub, a két szurkolótábor között korábban kialakult jó kapcsolatot.
A vereséggel a Békési SZSK az alsó ágra került a 8 csapatos rájátszásban, az 5–8. helyért folytatják tovább a bajnokságot. A viharsarkiak következő ellenfele az Óbudai Kaszások csapata lesz. Most két hét szünet következik, így kis pihenő után készülnek a további mérkőzésekre.
Balog Vilmos: – Sajnos nem sikerült a bravúr az Oroszlányi SE otthonában, pedig egy félidőn keresztül úgy nézett ki, van esélyünk a győzelemre, így két győzelemmel ment tovább a legjobb négy közé. További eredményes szereplést kívánunk nekik!

Címlapon: A békésiek hajója a hazai első meccsen úszott el. Fotó: Pusztai Máté Gábor