KÉZILABDA

Balogh Zsolt: emberfeletti teljesítmény kell

A jobbátlövő Balogh Zsolt szerint minden játékostól emberfeletti teljesítményre lesz szükség, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott komoly eredményt érjen el a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságon.

Az utolsó negyedóra gólínsége döntött

Harmadik mérkőzésén első vereségét szenvedte el az orosházi női kézilabdacsapat a Liga Kupában. A viharsarkiak a Szeged otthonában maradtak alul 4 gólos különbséggel, amelyet öt napja hasonló különbséggel múltak felül. A sorozatot január 22-én Kecskeméten folytatják Vágó Attila tanítványai.

PC Trade Szeged–OXXO Energy Orosházi NKC 31–27 (19–15)

Ellentétes félidők, hazai diadal

Eltérő félidőket hozott az orosházi női kézilabdázók csütörtök esti Liga Kupa mérkőzése. Az első félóra a vendég szegediek számára alakult jobban, szünet után azonban fordult a kocka és az eredmény is. Jövő kedden Szegeden ismét összeméri tudását a két gárda.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szeged 33–29 (12–16)

Elmaradt az újabb orosházi bravúr

A Dabas elleni idegenbeli siker után elmaradt az újabb orosházi bravúr a Magyar Kupában. A zöld-sárgák kedden este izgalmas csatában végeztek döntetlenre a Tatabányával, ami a kiírás értelmében a vendégcsapat továbbjutását eredményezte.

Orosházi FKSE-Linamar–Grundfos Tatabánya KC 2323 (1010)

Szoros meccset remél az orosháziak mestere

A Magyar Kupa negyedik fordulójában már a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek a csapatok. Az Orosházi FKSE kedden este 19 órától a bajnoki tabella 3. helyén álló Tatabánya együttesét fogadja az Eötvös sportcsarnokban.

A kupában a Tatabánya következik

A Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a férfi Magyar Kupa 4. fordulójának párosítását. Az előző körben a Dabas ellen idegenben továbbjutó Orosházi FKSE-Linamar együttese a Grundfos Tatabánya KC csapatát fogadhatja.

Bravúros orosházi továbbjutás

Bravúrosan lépett a Magyar Kupa negyedik fordulójába az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata, amely egy nappal a tatabányai bajnoki mérkőzése után a ligakonkurens Dabas otthonában harcolta ki a győzelmet.

Dabasi KC VSE–Orosházi FKSE-Linamar 30–31 (17–17)

Két csabai kézilabdás a bő vb-keretben

Kim Rasmussen szövetségi kapitány kihirdette az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságra készülő magyar válogatott 28 fős bő keretét. A névsorban helyet kapott a békéscsabai együttes két tagja, kovács Anett és Kopecz Barbara. A szélső és a lövő az elmúlt héten már meghívót kapott a nemzeti együttest alkotó keret összetartására.

Szünet után ellenállhatatlanok voltak

Győztes hazai mérkőzéssel mutatkozott be a Liga Kupában az orosházi női kézilabdacsapat, amely kiváló második félidei játékkal, magabiztosan verte a Kecskemétet. A felek a bajnokság és a Magyar Kupa után másfél hónapon belül harmadszor találkoztak.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 39–25 (17–16)

A végjátékban fordított a Békés

A bajnoki szünetet kihasználva a Liga Kupa kötelezettségének tett eleget a békési férfi kézilabdacsapat. A H-jelű hármasban szereplő viharsarkiak Algyőn szerepeltek és győztek pontosabb végjátékuknak köszönhetően, ezzel ötven százalékosra javítva mérlegüket. Ebben a sorozatban januárban folytatódnak a küzdelmek.

FKSE-Algyő–Optimum Solar-Békési FKC 29–31 (18–6)

Az utolsó pillanatban úszott el a továbbjutás

A Magyar Kupa 3. fordulója jelentette a végállomást a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabda-csapatának, amely az Egerben elért döntetlennel nem folytathatja szereplését a sorozatban. Pedig 7 perccel a vége előtt még biztos nyerőnek tűntek a lilák, de a szívós hazaiak az utolsó pillanatban egalizáltak és ez alacsonyabb osztályú együttesként nekik kedvezett.

Eszterházy SC Eger–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 2727 (1214)

Két csabai kézilabdázó a válogatott keretben

Október 21–22-én, hétfőn és kedden Telkiben az NB I-es csapatok hozzájárulásának köszönhetően két extra napot tölthet el együtt a magyar női kézilabda-válogatott, amely az utolsó összetartás lesz a világbajnoki felkészülés novemberi kezdete előtt.

Kupabúcsú hazai döntetlennel

Nem jutott a Magyar Kupa harmadik körébe az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely hazai pályán már öt góllal is vezetett a vele azonos osztályban szereplő Kecskemét ellen. A vendégeknek innen sikerült egyenlíteniük, a döntetlen pedig nekik kedvezett

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 29–29 (19–18)h

Minimális különbség döntött a továbbjutásról

Kiesett a Magyar Kupában az Optimum-Solar Békési FKC férfi kézilabdacsapata. A viharsarki alakulat a bajnokságban is rivális Kecskemét otthonában maradt alul egyetlen góllal.

Kecskemét Piroskaszörp–Optimum Solar-Békési FKC 28–27 (15–12)

Egymással tesztelt a két megyei élgárda

Bevált gyakorlat, hogy a felkészülési időszakokban megmérkőzik egymással a két legmagasabban jegyzett megyei női kézilabdacsapat. Pénteken délután az orosházi Eötvös csarnok volt a helyszín, ahol az élvonalbeli Békéscsaba 7 gól különbséggel győzte le a lelkesen küzdő házigazdákat.

OXXO Energy Orosházi NKC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 33–40 (16–21)

Pénteki kézilabdadömping

Még a bajnoki időszak mértékén is túltesz kézilabdában a megyei élcsapatok aktivitása. A legfelsőbb két szinten érdekelt valamennyi együttes pályára lép pénteken, sőt akadt olyan együttes, amely nyomban kétszer is.

Kecskeméten kupáznak a békésiek

A Magyar Kézilabda Szövetségben csütörtökön kisorsolták a 2019-2020-as Magyar Kupa sorozat első selejtező fordulójának párosítását. A Versenykiírás értelmében az NB I-es bajnokság 7-12. helyezettjei, valamint az NB I B-s bajnokok a 3. körben, az NB I 3-6. helyezettjei a 4., az első két helyezettje pedig az 5. fordulóban kapcsolódnak be a Magyar Kupába.

Magyar sikerek a masters kézilabda Eb-n

Három korosztályban is magyar aranyérem született a torinói masters kézilabda Európa-bajnokságon. A női mezőnyben az Angyalok a +33-as és a +43-as korosztályban hozták el az első helyet, míg az ETO XXL Győr +43-as együttese a 2. helyen végzett. A férfiak között a Budapest Old Boys +45-ös korosztályban zárt az élen, míg a +50-es korosztályban a bronzéremnek örülhetett.

Csoporttársakkal meccselnek a Liga Kupában

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a 2019–2020-as női és férfi Liga Kupa csoportbeosztását. Két II. osztályú megyei együttes is érdekelt a sorozatban.

NB-s kézilabda csoportbeosztások

A Magyar Kézilabda Szövetség szakmai- és versenybizottsága elfogadta a 2019-2020-as bajnoki idény NB I-es, NB I B-s, NB II-es osztályok bajnoki besorolásait. A felsőbb két osztályban egy-egy résztvevővel képviselteti magát a Viharsarok, a harmadik vonalban pedig négy férfi és hat női együttes lesz.

Kézilabda rajt szeptember elsején és közepén

A Magyar Kézilabda Szövetség Szakmai- és Versenybizottsága elfogadta a 2019-2020-as idény NB I-es, NB I B-s, NB II-es, a különböző utánpótlás bajnokságok, valamint a Magyar Kupa és a Liga Kupa versenykiírását.

Orosháza Kupa: nagy munka és nagy siker volt

Három napon át, hét korosztályban több száz ifjú kézilabdázó lépett pályára a VIII. Orosháza Kupán. Az orosházi megmérettetés az évek alatt Magyarország legnagyobb leány utánpótlás tornájává nőtte ki magát. Idén mintegy 25 egyesület 60 csapata, 7 korosztályban, 5 helyszínen mérte össze tudását. A Táncsics gimnázium sportcsarnoka és tornaterme mellett, az Eötvös-csarnokban, Kaszaperen és Medgyesegyházán is rendeztek mérkőzéseket június 7. és 9. között.