KÉZILABDA

Ellentétes félidők, hazai diadal

Eltérő félidőket hozott az orosházi női kézilabdázók csütörtök esti Liga Kupa mérkőzése. Az első félóra a vendég szegediek számára alakult jobban, szünet után azonban fordult a kocka és az eredmény is. Jövő kedden Szegeden ismét összeméri tudását a két gárda.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szeged 33–29 (12–16)

Elmaradt az újabb orosházi bravúr

A Dabas elleni idegenbeli siker után elmaradt az újabb orosházi bravúr a Magyar Kupában. A zöld-sárgák kedden este izgalmas csatában végeztek döntetlenre a Tatabányával, ami a kiírás értelmében a vendégcsapat továbbjutását eredményezte.

Orosházi FKSE-Linamar–Grundfos Tatabánya KC 2323 (1010)

Szoros meccset remél az orosháziak mestere

A Magyar Kupa negyedik fordulójában már a legjobb nyolc közé jutásért küzdenek a csapatok. Az Orosházi FKSE kedden este 19 órától a bajnoki tabella 3. helyén álló Tatabánya együttesét fogadja az Eötvös sportcsarnokban.

A kupában a Tatabánya következik

A Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a férfi Magyar Kupa 4. fordulójának párosítását. Az előző körben a Dabas ellen idegenben továbbjutó Orosházi FKSE-Linamar együttese a Grundfos Tatabánya KC csapatát fogadhatja.

Bravúros orosházi továbbjutás

Bravúrosan lépett a Magyar Kupa negyedik fordulójába az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata, amely egy nappal a tatabányai bajnoki mérkőzése után a ligakonkurens Dabas otthonában harcolta ki a győzelmet.

Dabasi KC VSE–Orosházi FKSE-Linamar 30–31 (17–17)

Két csabai kézilabdás a bő vb-keretben

Kim Rasmussen szövetségi kapitány kihirdette az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságra készülő magyar válogatott 28 fős bő keretét. A névsorban helyet kapott a békéscsabai együttes két tagja, kovács Anett és Kopecz Barbara. A szélső és a lövő az elmúlt héten már meghívót kapott a nemzeti együttest alkotó keret összetartására.

Szünet után ellenállhatatlanok voltak

Győztes hazai mérkőzéssel mutatkozott be a Liga Kupában az orosházi női kézilabdacsapat, amely kiváló második félidei játékkal, magabiztosan verte a Kecskemétet. A felek a bajnokság és a Magyar Kupa után másfél hónapon belül harmadszor találkoztak.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 39–25 (17–16)

A végjátékban fordított a Békés

A bajnoki szünetet kihasználva a Liga Kupa kötelezettségének tett eleget a békési férfi kézilabdacsapat. A H-jelű hármasban szereplő viharsarkiak Algyőn szerepeltek és győztek pontosabb végjátékuknak köszönhetően, ezzel ötven százalékosra javítva mérlegüket. Ebben a sorozatban januárban folytatódnak a küzdelmek.

FKSE-Algyő–Optimum Solar-Békési FKC 29–31 (18–6)

Az utolsó pillanatban úszott el a továbbjutás

A Magyar Kupa 3. fordulója jelentette a végállomást a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabda-csapatának, amely az Egerben elért döntetlennel nem folytathatja szereplését a sorozatban. Pedig 7 perccel a vége előtt még biztos nyerőnek tűntek a lilák, de a szívós hazaiak az utolsó pillanatban egalizáltak és ez alacsonyabb osztályú együttesként nekik kedvezett.

Eszterházy SC Eger–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 2727 (1214)

Két csabai kézilabdázó a válogatott keretben

Október 21–22-én, hétfőn és kedden Telkiben az NB I-es csapatok hozzájárulásának köszönhetően két extra napot tölthet el együtt a magyar női kézilabda-válogatott, amely az utolsó összetartás lesz a világbajnoki felkészülés novemberi kezdete előtt.

Kupabúcsú hazai döntetlennel

Nem jutott a Magyar Kupa harmadik körébe az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely hazai pályán már öt góllal is vezetett a vele azonos osztályban szereplő Kecskemét ellen. A vendégeknek innen sikerült egyenlíteniük, a döntetlen pedig nekik kedvezett

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 29–29 (19–18)h

Minimális különbség döntött a továbbjutásról

Kiesett a Magyar Kupában az Optimum-Solar Békési FKC férfi kézilabdacsapata. A viharsarki alakulat a bajnokságban is rivális Kecskemét otthonában maradt alul egyetlen góllal.

Kecskemét Piroskaszörp–Optimum Solar-Békési FKC 28–27 (15–12)

Egymással tesztelt a két megyei élgárda

Bevált gyakorlat, hogy a felkészülési időszakokban megmérkőzik egymással a két legmagasabban jegyzett megyei női kézilabdacsapat. Pénteken délután az orosházi Eötvös csarnok volt a helyszín, ahol az élvonalbeli Békéscsaba 7 gól különbséggel győzte le a lelkesen küzdő házigazdákat.

OXXO Energy Orosházi NKC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 33–40 (16–21)

Pénteki kézilabdadömping

Még a bajnoki időszak mértékén is túltesz kézilabdában a megyei élcsapatok aktivitása. A legfelsőbb két szinten érdekelt valamennyi együttes pályára lép pénteken, sőt akadt olyan együttes, amely nyomban kétszer is.

Kecskeméten kupáznak a békésiek

A Magyar Kézilabda Szövetségben csütörtökön kisorsolták a 2019-2020-as Magyar Kupa sorozat első selejtező fordulójának párosítását. A Versenykiírás értelmében az NB I-es bajnokság 7-12. helyezettjei, valamint az NB I B-s bajnokok a 3. körben, az NB I 3-6. helyezettjei a 4., az első két helyezettje pedig az 5. fordulóban kapcsolódnak be a Magyar Kupába.

Magyar sikerek a masters kézilabda Eb-n

Három korosztályban is magyar aranyérem született a torinói masters kézilabda Európa-bajnokságon. A női mezőnyben az Angyalok a +33-as és a +43-as korosztályban hozták el az első helyet, míg az ETO XXL Győr +43-as együttese a 2. helyen végzett. A férfiak között a Budapest Old Boys +45-ös korosztályban zárt az élen, míg a +50-es korosztályban a bronzéremnek örülhetett.

Csoporttársakkal meccselnek a Liga Kupában

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a 2019–2020-as női és férfi Liga Kupa csoportbeosztását. Két II. osztályú megyei együttes is érdekelt a sorozatban.

NB-s kézilabda csoportbeosztások

A Magyar Kézilabda Szövetség szakmai- és versenybizottsága elfogadta a 2019-2020-as bajnoki idény NB I-es, NB I B-s, NB II-es osztályok bajnoki besorolásait. A felsőbb két osztályban egy-egy résztvevővel képviselteti magát a Viharsarok, a harmadik vonalban pedig négy férfi és hat női együttes lesz.

Kézilabda rajt szeptember elsején és közepén

A Magyar Kézilabda Szövetség Szakmai- és Versenybizottsága elfogadta a 2019-2020-as idény NB I-es, NB I B-s, NB II-es, a különböző utánpótlás bajnokságok, valamint a Magyar Kupa és a Liga Kupa versenykiírását.

Orosháza Kupa: nagy munka és nagy siker volt

Három napon át, hét korosztályban több száz ifjú kézilabdázó lépett pályára a VIII. Orosháza Kupán. Az orosházi megmérettetés az évek alatt Magyarország legnagyobb leány utánpótlás tornájává nőtte ki magát. Idén mintegy 25 egyesület 60 csapata, 7 korosztályban, 5 helyszínen mérte össze tudását. A Táncsics gimnázium sportcsarnoka és tornaterme mellett, az Eötvös-csarnokban, Kaszaperen és Medgyesegyházán is rendeztek mérkőzéseket június 7. és 9. között.