Női NB I B Keleti csoport

Kézilabdáról szól majd a hétvége Orosházán

Idén sem marad el az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata hagyományos nyári felkészülési tornája. A megye második számú női alakulata augusztus 19-20. között öt keleti és két nyugati csoportban szereplő másodosztályú ellenfelet lát vendégül.

Teljes orosházi átváltozás

A tavalyi keretből 10 játékos hagyta el nyáron az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapatát, amely július 25-én kezdi meg a nyári felkészülést Papp László edző vezetésével. A tapasztalt trénernek teljesen új gárdát kell építenie, figyelembe véve az érkező kézilabdázók kvalitásait is.

Kézilabda: heten távoznak Orosházáról

Remek esztendőt zárt az OXXO Energy Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, hiszen a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot a gárda. Ilyenkor szokták sokan dörzsölni a kezüket, és fogadkoznak, jövőre még előrébb lépnek, s akár megcélozzák a dobogó valamelyik fokát.

Szépen búcsúztak az orosházi lányok

Hazai győzelemmel zárta az évet, ezzel a negyedik helyen végzett az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai a vasárnapi utolsó bajnokiján egy halványabb és egy kiváló félidőt produkált, ennek köszönhetően fordított a Pilisvörösvár ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pilisvörösvár SE 25–20 (11–14)

Jobb volt a Szeged, oda az érmes remény

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 25. játéknapján visszavágott az ezüstérmes szegedi együttes az orosházi lányoknak, akik a Tisza-parti vereséggel elveszítették bronzérmes reményüket. A viharsarkiak mintha túlságosan is tisztelték volna a pontvadászat egyik kimagasló alakulatát, így a jövő vasárnapi záró meccsükön a 4. helyük megtartása lesz a céljuk.

Szeged KKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 35–29 (20–14)

Magabiztos ONKC-siker a szomszédvári derbin

Szomszédvári rangadót játszott az ONKC csapata az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 24. fordulójában. A vasárnapi találkozót a gyengébb kezdése ellenére magabiztosan nyerte a megyei gárda, a 8 egykori orosházi kézilabdást is szerepeltető Vásárhely ellen, s ezzel életben tartotta dobogós reményeit a pontvadászat finisére.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hódmezővásárhelyi LKC 35–25 (17–12)

A vereség ellenére maradt sansz a bronzéremre

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 23. játéknapján kétgólos vereséggel zárt a Gödön megvívott rangadóját az Orosházi NKC csapata, amelynek ezzel át kellett adni a negyedik helyét legyőzőjének. Az egyke másodosztályú viharsarki hölgykoszorúnak így is maradt azonban esélye a bronzérem megszerzésére, de ehhez már bravúrokra is szükség lesz az idény finisében.

Gödi SE–OXXO Energy Orosházi NKC 3331 (16–12)

A pontatlan végjáték miatt maradtak pont nélkül

Rendkívül szoros, a végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, az NB I B-s bajnokság 22. fordulója szombati matinéján. A Keleti-csoport megyei képviselője a Pénzügyőr Kőér utcai csarnokában kényszerült főhajtásra, ami nem túl jó ómen a hátralévő gödi és szegedi idegenbeli rangadók előtt.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–25 (14–13)

Sikerült kimászniuk a gödörből

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi hazai találkozóján izgalmas körülmények között gyűjtötte be a három pontot az Orosházi NKC csapata, amely ezzel a harmadik helyét is sikerrel megőrizte. Mindez lélektanilag is jól jöhet a lányokra váró nehéz idegenbeli erőpróbákhoz.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szent István SE 33–31 (14–17)

Már a dobogón dübörögnek az orosháziak

A papírformának megfelelő győzelmet arattak a sereghajtó otthonában az orosházi kézilabdás hölgyek. Az NB I B-s pontvadászat 20. fordulója keretében lejátszott vasárnapi mérkőzésen végig az ONKC akarata érvényesült, a begyűjtött pontokkal pedig a harmadik helyre lépett fel Papp László együttese.

K. Szeged SE–OXXO Energy Orosházi NKC 23–30 (9–15)

Újabb értékes orosházi „skalp”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójának szombat esti bajnokiján a Balmazújvárost fogadták az orosházi kézilabdázók. A viharsarki együttes szinte végig vezetve győzte le a téli holtidőben jelentősen megerősített, idén még pontot sem vesztett ellenfelét, ami azért is dicsőség, mert a játékában maradt némi „tartalék”.

OXXO Energy Orosházi NKC–NKK Balmazújváros 33–29 (19–17)

Nyolcvan gólos száguldás

Őrületes rohanást láthatott az orosházi közönség az ONKC vasárnapi bajnokiján, melyek hozadéka 80 találat volt. Ebben az adok-kapokban a hazai kézilabdás hölgyek bizonyultak eredményesebbnek, a megszerzett két ponttal pedig megerősítették a tabellán elfoglalt ötödik helyüket.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC II. 41–39 (23–22)

Egy jófajta tesztmeccsnek is beillett

Magabiztos hazai győzelemmel folytatta bajnoki szereplését vasárnap az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A tetszetős játékkal kirukkoló házigazdák dolgát csak rövid periódusokban tudták megnehezíteni a hajdúsági látogatók.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás SK 28–19 (15–8)

A bajnokjelölt ellenállhatatlan volt

Az orosházi kézilabdás hölgykoszorúnak nem volt hatásos fegyvere az NB I B-s bajnokság éllovasával szemben. A Papp László tanítványai már a rajtnál „beragadtak” és később sem igazán tudták tartani a lépést a bajnoki cím megszerzése felé rendíthetetlenül menetelő házigazdákkal szemben.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 32–24 (16–11)

Könnyed játékkal nyert az ONKC

Az idei év első hazai bajnokiján nem okozott gondot az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata számára a sereghajtó legyőzése. A házigazdák könnyed játékkal rukkoltak ki, és szélsőik eredményessége révén szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A vasárnapi találkozó amolyan jó ráhangolást jelentett a szombati kecskeméti rangadóra.

OXXO Energy Orosházi NKC–Nyíradony VVTK 36–19 (19–8)

Az egri lányok jobban „haraptak”

Nem sikerült az orosházi kézilabdás hölgyek tavaszi évadnyitó bajnoki mérkőzése. Papp László tanítványai az éremért harcoló egri főiskolások otthonában szenvedtek kétgólos különbségű vereséget, de csak az első 20 perc során volt reális pontszerzése esélye a jó napot kifogó házigazdákkal szemben.

Eszterházy KFSC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 29–27 (15–11)

Fejben fáradtak el az orosházi lányok

Nem sikerült az orosházi kézilabdás hölgyek évzáró bajnokija. Papp László együttese a Pilisvörösvárral nem bírt, amely Drávai Gyöngyi 14 találatának köszönhetően tartotta otthonában a két pontot, egy változatos, fordulatoktól sem mentes mérkőzésen.

Pilisvörösvári KSK–OXXO Energy Orosházi NKC 25–22 (15–14)

Nagyot játszottak az orosházi lányok

Zsinórban hetedik mérkőzését nyerte és kilencediket zárta veretlenül vasárnap este az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Pedig az ellenfél a Keleti-csoport egyik aranyvárományosa, a Bakó Botond által irányított Szeged KKSE gárdája volt. A hazaiak azonban bravúros teljesítménnyel lepték meg a Tisza-parti ellenfelüket, újabb sikerükkel pedig már csak egyetlen pont választja el őket a dobogós helytől.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szeged KKSE 18–16 (9–6)

Vásárhelyen is győztek az orosháziak

Drámai nagy csatában, hátrányból fordítva nyert a szomszédvárban az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A bajnokság 11. fordulójában elért szombati sikerükkel Papp László tanítványai már ott „toporognak” a Keleti-csoportból kimagasló Kecskemét-Szeged duó mögött, igaz a közvetlen riválisok vasárnap lépnek pályára.

Hódmezővásárhelyi LKC–OXXO Energy Orosházi NKC 29–30 (16–13)

Parádéztak az orosházi lányok

szekesifanniKiváló első félidei játékával, sikerrel vette az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 10. fordulóját az Orosházi NKC együttese. A hazai hölgyek az éremért harcoló Gödöt győzték le magabiztosan, és zsinórban hetedik veretlenül vett mérkőzésükkel immár ők is beléptek a dobogó harmadik fokáért zajló külön versenybe.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gödi SE 30–24 (18–8)

Két pontot érő orosházi finis

Zsinórban hatodik mérkőzésen őrizte meg veretlenségét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely vasárnap este a jó erőből álló Pénzügyőrt verte. A két pont begyűjtése azért is bravúros, mert a találkozó túlnyomó részében a vendégek akarata érvényesült, a hazaik csak az utolsó pár percet dominálták.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pénzügyőr SE 29–27 (14–14)

Tobak Luca vezényelte a győzelmi kottát

kep1Újabb bravúros idegenbeli győzelemmel folytatta a felzárkózást az élcsapatok mögé, az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai a tabellán addig azonos mutatókkal álló Szent István SE vendégeként nyertek küzdelmes meccset, így 3 pontra felzárkóztak az ötödik helyen álló Pénzügyőr mögé, amely jövő héten látogat a Viharsarokba.

Szent István SE–OXXO Energy Orosházi NKC 29–32 (16–17)

Hazai környezetben is megtört a jég!

katarinaarsenijevics

A vártnál nagyobb ellenállásba ütköztek az orosházi kézilabdás hölgyek a szombat esti hazai bajnokijukon, amikor a sereghajtó, még pont nélkül álló szegedi együttest fogadták. A lelkes vendégek bő 40 percen át partiban voltak az NB I B-s bajnokság 7. fordulója keretében lejátszott mérkőzésen, de azután a felőrölték az esélyesebb házigazdák.

OXXO Energy Orosházi NKC–KSZSE Szeged 31–27 (14–13)

Önmagukat és az ellenfelet is legyőzték

Idegenbeli sikerével nagyot lépett előre a tabellán is az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A balmazújvárosi diadal után immár a mezőny első felében jegyzik a lányokat. Maga a mérkőzés küzdelmes volt, melyen előbb önmagukat, majd az ellenfelet is sikerült legyőzniük Papp László tanítványainak.

NKK Balmazújváros–OXXO Energy Orosházi NKC 24–27 (15–15)

Pontosztozkodás a Népligetben

onkc-szegedEgy többször megnyert mérkőzést zártak döntetlenre az orosházi kézilabdás hölgyek a Népligetben. A Ferencváros fiataljai mindvégig szívósan tartották magukat, és kitartásuknak pont lett a jutalma az NB I B-s bajnokság ötödik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Ferencvárosi TC II.–OXXO Energy Orosházi NKC 30–30 (13–17)

Orosházi „megsemmisítő csapás” Nánásra

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában első sikerét ünnepelte az Orosházi NKC együttese, amely nagyszerű második félidei teljesítménnyel, Hajdúnánáson mért „megsemmisítő” csapást a hazaiakra.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 16–31 (9–12)

Szünet után ellenállhatatlan volt a bajnokaspiráns

7Egy félidőn keresztül méltó partnerei voltak az élvonalba igyekvő Kecskemétnek az orosházi kézilabdás lányok. Az ONKC a szünetben még döntetlenre állt, de a folytatás már nem az elképzelései szerint zajlott le, így három forduló után a hazai együttes továbbra is pont nélkül áll, a kiskunságiak ellenben változatlanul száz százalékon teljesítenek az NB I B-s bajnokságban.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 23–28 (14–14)

Túlzottan sok hibával játszott az ONKC

A hazai bemutatkozás után a vidéki sem sikerült az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabda-csapatának. Az Eger elleni múlt heti fiaskót Nyíradonyban javíthatták volna Dancsó Dalmáék, de túl sok hibával játszottak, a sorsfordító szituációkban pedig megremegett a kezük, így minimális különbségű vereség lett a vége a hajdúsági túrának.

Nyíradony VVTK–OXXO Energy Orosházi NKC 27–26 (12–10)

Jobb volt a tavalyi bronzérmes

makaiveronikaVereséggel rajtoltak az orosházi kézilabdás lányok, akik az NB I B-s pontvadászat nyitányán a tavalyi bronzérmes ellen maradtak alul háromgólos különbséggel. Akadtak biztató jelek, összességében mégis idény eleji formát mutatott Papp László együttese, amely ha kevesebbet hibázik, talán pont is marad a számláján.

OXXO Energy Orosházi NKC–Esterházy KFSC Eger 23–26 (11–14)

Döntőt vívtak a házigazdák

Az ünnepi hétvégét kihasználva rangos felkészülési tornát rendezett az Orosházi NKC együttese. Nyolc másodosztályú együttes szállt harcba idén az Aegon Kupáért, amelyet végül nagy küzdelemben, de ezúttal is – az élvonalbeli játékosokkal megerősített – Szeged KKSE vihetett haza, miután a fináléban 3 góllal múlta felül a házigazdákat.

Megkezdődtek a fáradtságos napok Orosházán

vörös-tobakJúlius 25-én egy összetartással vette kezdetét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabda-csapatának felkészülése, keddtől pedig már az első fárasztó edzéseken is túlestek a lányok. A munka egyetlen héten kivételével hazai környezetben folyik, az augusztust viszont szeghalmi edzőtáborban kezdi a gárda., ahol napi három foglalkozás szerepel a programban.

Orosházi lányok: arccal az új bajnokság felé

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették az NB I B-s bajnokságok sorsolását. A nőknél az egyetlen megyei képviselő az Orosházi NKC együttese lesz, amely a szeptember 11-én esedékes első fordulóban a tavalyi bronzérmes Eger gárdáját fogadja.

Két új kézilabdázó az ONKC-nál

20160423-IMG_3208Ahogy az a labdajátékokban bevált szokás, a bajnoki holtidő az egyesületek háza táján a csapatok személyi állományának felfrissítésével, az új évi keret kialakításával telik. Nincs ez másként az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdázóinál sem, ahol elkezdődött a játékosmozgás. Két-két játékos távozása és érkezése tekinthető véglegesnek a klubnál.