Női NB I B Keleti csoport

Ellentétes félidők Vasas-sikerrel

Vereséget szenvedett a fővárosban, ezzel a mezőny alsó harmadában zárja az NB I B-s női kézilabda-bajnokság első felét az Orosházi NKC együttese. A második vonal egyke megyei képviselője idei utolsó mérkőzését az előző idényt még az élvonalban töltő Vasas otthonában vívta, ahol az első félidőben behozhatatlan hátrányba került.

Vasas SC–OXXO Energy Orosházi NKC 24–19 (14–8)

A hajrában leblokkoltak az orosháziak

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulója keretében lejátszott szombati mérkőzésen a hasonlóan nehéz sorsú Szegeddel szemben maradt alul az Orosházi NKC csapata. A kék-fehérek hazai környezetben maradtak alul a Tisza-partiakkal szemben, pedig 50 percen át reális esélyük volt a két pont megtartására.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szeged KKSE 28–31 (18–15)

Ismét egységben volt az erő!

A hétközi edzőváltás után megkettőzött erővel küzdöttek az orosházi kézilabdás hölgyek és ennek meg is lett a jutalma, hiszen az NB I B-s bajnokság 9. fordulójában sikerült legyőzniük az élmezőnyhöz tartozó kispesti alakulatot. A kék-fehérek a két ponttal stabilizálták pozíciójukat a kiesőzónához tartozó riválisok előtt.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispest NKK 34–33 (21–16)

Már nem Papp László az ONKC edzője

Három és fél év után távozik Papp László az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC női kézilabdacsapata kispadjáról. Csütörtökön az Orosházi NKC vezetése és az 51 éves komlói szakember közös megegyezéssel szerződést bontott, így a hétvégi, Kispest elleni bajnoki találkozón már nem ő látja el az edzői feladatokat – írja hivatalos közleményében a klub honlapja.

Nem bírtak a listavezetővel

Nem jött össze a bravúr az orosházi kézilabdás hölgyeknek. Papp László alakulata a listavezető otthonában vállalható, ötgólos vereséget szenvedett, az NB I B-s bajnokság 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Gödi SE–Orosházi NKC 35–30 (19–15)

Volt esély a győzelemre is

A kéthetes bajnoki szünet után hazai döntetlennel folytatta szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A viharsarki alakulat a 7. fordulóra kisorsolt mérkőzés szünetében még 3 gólos hátrányban volt az élmezőnyhöz tartozó Hajdúnánással szemben, a második játékrészben sikerült fordítania is, de végül be kellett érnie egyetlen ponttal.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás SK 23–23 (9–12)

Kritikus orosházi gólcsend

Ami összejött hét közben a Magyar Kupában a Békéscsabai Előre NKSE együttesének, az nem sikerült vasárnap az orosházi csapatnak. Papp László tanítványai az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában ötgólos vereséget szenvedtek Nyíradonyban, így a 8. helyre süllyedt a tabellán.

Nyíradony VVTK–Orosházi NKC 29–24 (14–13)

Önbizalom növelő orosházi győzelem

Nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése az orosházi kézilabdás hölgyeknek. Papp László alakulata az NB I B-s bajnokság 5. fordulójának vasárnapi mérkőzésén simán legyőzte a sok szurkolóval érkező újonc Algyőt, ezzel a 6. helyre lépett elő a tabellán.

OXXO Energy Orosházi NKC–FKSE-Algyő 32–23 (18–14)

Kellemetlen újvárosi fiaskó

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a pont nélküli Balmazújváros otthonában lépett pályára az Orosházi NKC együttese. A kék-fehérek a szokatlan vasárnap délelőtti időpontban közel sem tudták legjobbjukat hozni, a házigazdák viszont lelkesedéssel pótolva a képességbeli elmaradásukat, meglepetésszámba menő győzelmet arattak.

NKK Balmazújváros–Orosházi NKC 30–26 (16–13)

Hozták a kötelezőt az orosházi lányok

Az új idény első győzelmét ünnepelte szombaton az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér lányok amolyan kötelező hazai győzelmet arattak a még pont nélkül álló Szentendrével szemben, amellyel a felkészülési időszakban is találkoztak.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szentendrei NKSE 25–18 (11–5)

Kilátástalan fővárosi „futóverseny”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 2. fordulójában Budapesten szenvedett ötgólos vereséget az Orosházi NKC együttese. Papp László alakulata a találkozó túlnyomó részében futott az eredmény után, a jó képességű vendéglátójával szemben, de ezúttal reménytelen vállalkozás volt a pontszerzés.

Szent István SE-OTP Bank–Orosházi NKC 26–21 (14–10)

Mínusz hétről mentettek pontot

Döntetlennel kezdte meg őszi bajnoki szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér lányok a tavasszal még élvonalbeli Kecskeméttel szemben értek el döntetlent úgy, hogy 13 perccel a vége előtt még 7 találattal vezettek a vendégek.

Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 28–28 (14–16)

A végén a győzelem is összejött az ONKC-nek

Nagyszabású felkészülési tornákat rendezett a másodosztályú orosházi női kézilabda egyesület augusztus 24-26. között. A háromnapos versenyek végén az ifjúságiak a negyedik, míg a felnőtt együttes az ötödik helyen végzett az erős mezőnyben.

Tíz közte, kezdésnek nem rossz!

A felkészülés során első edzőmérkőzését játszotta Aradon az NB I B-s orosházi női kézilabda együttes. Papp László alakulata végig irányította a játékot, és a látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Fedélzeten az orosházi női kézilabdázók

Szerdán Gyopárosfürdőn sajtótájékoztatót tartott az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC. A játékoskeret jelentősen változott, de a célok nem: dobogós helyen szeretne végezni az együttes az új bajnoki idényben. A nyáron heten távoztak az orosháziaktól, így Makai Veronika, Som Ildikó, Takács Fruzsina, Zsilák Katalin, Brunner Zsanett, Zvolenszky Nóra és Ulmann Bernadett.

NB I B-s őszi női kézilabda naptár

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették az NB I B-s női bajnokság 2018/19-es sorsolását. A kiadott menetrend szerint – amely még nem tartalmazza az időrendet – az idény szeptember közepén kezdődik és december 9-én zárul.

Játékban előreléptek, helyezésben nem

Felemás szezonon van túl az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Nagyszerű győzelmekből és váratlan vereségekből egyaránt kijutott az idény során a szurkolóknak. Papp László együttese idén is a negyedik helyen zárta a bajnokságot, csupán két ponttal maradt le a dobogóról.

Az orosházi lányok lemaradtak a dobogóról

Győzelemmel zárta az évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amelynek tagjai a Balmazújváros elleni 5 gólos sikerrel térhetnek majd nyári pihenőre. Papp László alakulata már nem végezhet érmes helyen, a konkurensek szombati mérkőzései előtt a negyedik helyen áll.

Orosházi NKC–Balmazújvárosi NKC 30–25 (17–12)

Érembe kerülhet ez a vereség

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 25. fordulójában váratlan vereséget szenvedett az Orosházi NKC gárdája. A kék-fehéreket a tavaszi utolsó idegenbeli küldetésükön a mezőny utolsó harmadához tartozó Szentendre győzte le, ezzel nagy valószínűséggel az éremszerzés lehetőségéről is lemarad Papp László alakulata.

Szentendrei NKE–Orosházi NKC 30–28 (17–14)

Gyengébb játékkal is „kötelező” győzelem

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság hétvégi 24. játéknapján a középmezőnyhöz tartozó Hajdúnánás ellen aratott amolyan „kötelező” jellegű hazai győzelmet az Orosházi NKC csapata. A kék-fehéreknek nem igazán ízlett a szokatlan kora délutáni időpont, így azután döcögő játékkal szerezték meg a két pontot.

Orosházi NKC–Hajdúnánási SK 35–32 (21–19)

Visszatérőben az érmes remények

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 23. fordulója szombati mérkőzésén bravúros győzelmet aratott az Orosházi NKC együttese. Papp László alakulata a bronzérmes helyen tanyázó Szent István SE otthonában gyűjtötte be a két pontot, ezzel sokat javított saját érmes reményein.

Szent István SE–Orosházi NKC 24–27 (16–16)

Kényelmes mérkőzés volt

Magabiztos győzelmet arattak az orosházi női kézilabdázók az NB I B-s bajnokság 22. fordulójában. Papp László tanítványai remek játékkal rukkoltak ki, ennek az áldozata a kissé tartalékosan érkező Pénzügyőr volt. A viharsarki gárda továbbra is 5. helyen áll a tabellán.

Orosházi NKC–Pénzügyőr SE 37–25 (18–9)

Pontszerzés a bajnokaspiráns otthonában

Bravúros eredményt ért el szombaton az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Antal Jenkiéék a bajnoki címre aspiráló Szeged KKSE otthonában szereztek értékes pontot, ezzel tulajdonképpen életben tartották halovány éremesélyüket.

Szegedi KKSE–Orosházi NKC 31–31 (18–16)

Csak az utolsó negyedórára lehetnek büszkék

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság hétvégi 20. fordulójából előrehozott mérkőzést játszott le szerdán az Orosházi NKC csapata. A viharsarki alakulat gyengén teljesített, de az utolsó negyedórában erőből leküzdötte a tabella utolsó előtti helyén álló Szegedet.

Orosházi NKC–K. Szeged SE 35–26 (15–16)

A sereghajtó nem jelentett gondot

Első idei sikerét könyvelhette el szombaton az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Antal Jenkiéék – megfelelve a papírformának – a sereghajtó Gyömrő otthonából tértek haza mindkét ponttal a bajnokság 19. fordulója szombati mérkőzésén.

Gyömrő VSK–Orosházi NKC 23–34 (12–18)

Pontszerzés ötödik nekifutásra

Négy sikertelen kísérlet után Hódmezővásárhelyen szerezte meg tavaszi első és egyetlen pontját az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László alakulata változatos szomszédvári rangadón végzett döntetlenre, feljavuló második félidei teljesítménnyel, az erős hazai pályát kapó csongrádiak ellen.

Hódmezővásárhelyi LKC–Orosházi NKC 23–23 (12–10)

Hová tűnt az őszi magabiztosság?

Három nehéz idei mérkőzés után első tavaszi pontjai megszerzésére készült az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Erre előzetesen a mezőny hátsó harmadában tanyázó Nyíradony kifejezetten jó alanynak bizonyult, a hajdúsági alakulat azonban borította a papírformát.

Orosházi NKC–Nyíradony VVTK 26–30 (14–15)

Harmadszor is pont nélkül maradt az ONKC

A tavaszi harmadik bajnoki mérkőzését is elbukta az Orosházi NKC női kézilabdacsapata. Papp László együttese a tavaly még élvonalban szereplő, ám idén szintén nem remeklő Kispest vendégeként szenvedett kétgólos vereséget a péntek esti NB I B-s bajnokin.

Kispest NKK–Orosházi NKC 2523 (16–11)

Rangadó, amelyben nem volt öröm

Rangadót játszott az első tavaszi hazai mérkőzésén az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai csupán az első félidőben tudtak lépést tartani a listavezető egri alakulattal. Szünet után az élvonalba igyekvő hevesiek gyakorlatilag lelépték a visszafogott hazai gárdát.

Orosházi NKC–Eszterházy KFSC Eger 24–40 (15–19)

Végzetes első félidei rövidzárlat

Egy első félidei rövidzárlat miatt nem termett pont az ONKC női kézilabda-csapatának a gödi szezonnyitó bajnoki mérkőzésen. Az ekkor megszerzett előnyt a házigazdák ügyesen őrizték szünet után, értékes győzelmet aratva ezzel.

Gödi SE–Orosházi NKC 32–30 (19–14)

Nem tartogatott izgalmakat az évzáró

Idegenbeli győzelemmel búcsúztatta őszi szezon és a 2017-es évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely balmazújvárosi sikerével tartani tudta a lépést közvetlen riválisaikkal. A kék-fehérek ötödik helyről várhatják a kiegyensúlyozottnak ígérkező tavaszt, hiszen az első és hatodik gárdát mindössze 4 pont választja el egymástól.

NKK Balmazújváros–Orosházi NKC 2431 (7–15)

Sikerrel letudva a kötelező feladat

Az Orosházi NKC NB I B-s csapatának nem jelentett különösebb gondot a tabella alsó harmadához tartozó Szentendre hazai legyőzése. Sikerükkel a kék-fehérek a tabella 5. helyére léptek előre, a szoros élmezőnyt jelzi, hogy elmaradásuk csupán egyetlen pont a dobogó második fokát elfoglaló Szegedtől.

Orosházi NKC–Szentendrei NKE 34–25 (20–14)

Elszalasztott győzelmi lehetőség

A masszív középcsapatnak számító Hajdúnánás otthonából tértek haza ponttal az orosházi női kézilabdázók. A második vonal egyke megyei képviselője a döntetlennel nem lehetett elégedett, hiszen a játékban benne volt a győzelem lehetősége is.

Hajdúnánás SK–Orosházi NKC 25–25 (11–13)

Pedig Som Ildikó nagyon élt

Hazai környezetben már a második rangadójukat vesztették el az orosházi kézilabdás lányok. A listavezető Kispesttel szembeni vereség után az NB I B-s bajnokság 10. fordulójában az ex-élvonalbeli játékosokkal megspékelt Szent István SE győzött az Eötvös csarnokban. Vasárnapi vereségével az ONKC a dobogóról az ötödik helyre csúszott vissza.

Orosházi NKC–Szent István-OTP 2831 (1518)

A védekezés volt a siker záloga

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában Budapesten aratott magabiztos győzelmet az Orosházi NKC együttese. A Pénzügyőr elleni sikerrel a kék-fehérek megerősítették pozíciójukat a tabella második helyén.

Pénzügyőr SE–Orosházi NKC 19–25 (9–14)

Születésnapi meglepetés

Bravúros győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely az aranyérem várományosai között jegyzett szegedi riválisát múlta felül egyetlen találattal. Ezzel a sikerrel a 8. játéknapot követően második helyre lépett fel Papp László alakulata.

Orosházi NKC–Szegedi KKSE 20–19 (11–8)

A vártnál izgalmasabban alakult

Ötödik győzelmét aratta az NB I B-s női kézilabda-bajnokság vasárnapi mérkőzésén az Orosházi NKC csapata. Az egyke másodosztályú megyei alakulat a 7. játéknapon a tabella alsó negyedéhez tartozó K. Szeged SE otthonában diadalmaskodott és ezzel két pontra közelítette meg az élen álló párost.

Kézilabda Szeged SE–Orosházi NKC 28–30 (15–16)

Házi gólpárbaj a sereghajtó ellen

Nem jelentett gondot a sereghajtó legyőzése az orosházi kézilabdás lányoknak, az NB I B-s bajnokság vasárnapi mérkőzésén. A újonc Gyömrő csak pár percig tudta tartani a tempót a magasabb sebességi fokozatban játszó ONKC együttesével, amely sikerével a tabella harmadik helyére lépett elő.

Orosházi NKC–Gyömrő VSK 42–27 (20–10)

Szünet után egyoldalúvá vált a derbi

Főként a második félidőben nyújtott magabiztos játékának köszönhetően, fölényes győzelmet aratott a szombati szomszédvári derbin, az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A bajnokság 5. fordulójában megvívott csatában szünet után kapcsolt nagyobb sebességi fokozatba a házigazda és hagyta állva a Vásárhelyt.

Orosházi NKC–Hódmezővásárhelyi LKC 3321 (139)

Szívósan küzdő ellenfelet győzött le az ONKC

Az alsóházi Nyíradony otthonában aratta második bajnoki diadalát az ONKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely elsősorban küzdeni tudásból vizsgázott jelesre a lelkes és szívós házigazdák ellen. A megszerzett két ponttal Papp László együttese a 7. helyre lépett előre a táblázaton.

Nyíradony VVTK–Orosházi NKC 26–28 (13–14)

Szünet után „úszott el a hajó”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában hazai pályán szenvedett vereséget az Orosházi NKC együttese. Papp László tanítványai különösen a második félidőben teljesítettek mérsékelten a tavaly még élvonalban szereplő Kispest ellen.

Orosházi NKC–Kispesti NKK 18–25 (10–11)

Félidőnyi előnyt kapott az Eger

Első idegenbeli bajnoki meccsén nyomban rangadót vívott az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér együttes nehezen vette fel az optimális fordulatszámot Egerben, ennek az eredménye volt, hogy az első félidőben a házigazdák akkora előnyre tettek szert, amellyel szünet után sikerült otthonukban tartani a két pontot.

Eszterházy KFSC Eger–Orosházi NKC 25–24 (16–11)

„Gödörbe gurított” gödiek

Eredményesebb évkezdésről aligha álmodtak az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata játékosai, szurkolói. Papp László tanítványai a tavalyi évben azonos szintet képviselő gödi gárdát „gurították gödörbe”, amelyre 14 gólos, tekintélyes vereséget mértek.

Orosházi NKC–Gödi SE 3521 (1711)

Orosházáról a spanyol élvonalba

Jelentős átalakuláson esett át a nyár folyamán az OXXO Energy Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Többen távoztak, köztük a fiatal montenegrói junior válogatott átlövő, Katarina Arsenijevics (képünkön), aki a spanyol első osztályba igazolt – írja a klub honlapja.

Ezüstös orosházi lányok

Rangos felkészülési női kézilabdatornát rendeztek a hét végén Orosházán, amelyen nyolc felnőtt és ugyanannyi ifjúsági csapat küzdött meg a trófeáért. A rendező Orosházi NKC a felnőtteknél ezüstérmes lett, fiataljai a hatodik helyen kötöttek ki, míg a Békéscsabai ENKSE ifistái a negyedik helyen zártak.

Kézilabdáról szól majd a hétvége Orosházán

Idén sem marad el az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata hagyományos nyári felkészülési tornája. A megye második számú női alakulata augusztus 19-20. között öt keleti és két nyugati csoportban szereplő másodosztályú ellenfelet lát vendégül.

Teljes orosházi átváltozás

A tavalyi keretből 10 játékos hagyta el nyáron az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapatát, amely július 25-én kezdi meg a nyári felkészülést Papp László edző vezetésével. A tapasztalt trénernek teljesen új gárdát kell építenie, figyelembe véve az érkező kézilabdázók kvalitásait is.

Kézilabda: heten távoznak Orosházáról

Remek esztendőt zárt az OXXO Energy Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, hiszen a negyedik helyen fejezte be a bajnokságot a gárda. Ilyenkor szokták sokan dörzsölni a kezüket, és fogadkoznak, jövőre még előrébb lépnek, s akár megcélozzák a dobogó valamelyik fokát.

Szépen búcsúztak az orosházi lányok

Hazai győzelemmel zárta az évet, ezzel a negyedik helyen végzett az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai a vasárnapi utolsó bajnokiján egy halványabb és egy kiváló félidőt produkált, ennek köszönhetően fordított a Pilisvörösvár ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pilisvörösvár SE 25–20 (11–14)

Jobb volt a Szeged, oda az érmes remény

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 25. játéknapján visszavágott az ezüstérmes szegedi együttes az orosházi lányoknak, akik a Tisza-parti vereséggel elveszítették bronzérmes reményüket. A viharsarkiak mintha túlságosan is tisztelték volna a pontvadászat egyik kimagasló alakulatát, így a jövő vasárnapi záró meccsükön a 4. helyük megtartása lesz a céljuk.

Szeged KKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 35–29 (20–14)

Magabiztos ONKC-siker a szomszédvári derbin

Szomszédvári rangadót játszott az ONKC csapata az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 24. fordulójában. A vasárnapi találkozót a gyengébb kezdése ellenére magabiztosan nyerte a megyei gárda, a 8 egykori orosházi kézilabdást is szerepeltető Vásárhely ellen, s ezzel életben tartotta dobogós reményeit a pontvadászat finisére.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hódmezővásárhelyi LKC 35–25 (17–12)

A vereség ellenére maradt sansz a bronzéremre

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 23. játéknapján kétgólos vereséggel zárt a Gödön megvívott rangadóját az Orosházi NKC csapata, amelynek ezzel át kellett adni a negyedik helyét legyőzőjének. Az egyke másodosztályú viharsarki hölgykoszorúnak így is maradt azonban esélye a bronzérem megszerzésére, de ehhez már bravúrokra is szükség lesz az idény finisében.

Gödi SE–OXXO Energy Orosházi NKC 3331 (16–12)

A pontatlan végjáték miatt maradtak pont nélkül

Rendkívül szoros, a végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, az NB I B-s bajnokság 22. fordulója szombati matinéján. A Keleti-csoport megyei képviselője a Pénzügyőr Kőér utcai csarnokában kényszerült főhajtásra, ami nem túl jó ómen a hátralévő gödi és szegedi idegenbeli rangadók előtt.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–25 (14–13)

Sikerült kimászniuk a gödörből

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi hazai találkozóján izgalmas körülmények között gyűjtötte be a három pontot az Orosházi NKC csapata, amely ezzel a harmadik helyét is sikerrel megőrizte. Mindez lélektanilag is jól jöhet a lányokra váró nehéz idegenbeli erőpróbákhoz.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szent István SE 33–31 (14–17)

Már a dobogón dübörögnek az orosháziak

A papírformának megfelelő győzelmet arattak a sereghajtó otthonában az orosházi kézilabdás hölgyek. Az NB I B-s pontvadászat 20. fordulója keretében lejátszott vasárnapi mérkőzésen végig az ONKC akarata érvényesült, a begyűjtött pontokkal pedig a harmadik helyre lépett fel Papp László együttese.

K. Szeged SE–OXXO Energy Orosházi NKC 23–30 (9–15)

Újabb értékes orosházi „skalp”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójának szombat esti bajnokiján a Balmazújvárost fogadták az orosházi kézilabdázók. A viharsarki együttes szinte végig vezetve győzte le a téli holtidőben jelentősen megerősített, idén még pontot sem vesztett ellenfelét, ami azért is dicsőség, mert a játékában maradt némi „tartalék”.

OXXO Energy Orosházi NKC–NKK Balmazújváros 33–29 (19–17)

Nyolcvan gólos száguldás

Őrületes rohanást láthatott az orosházi közönség az ONKC vasárnapi bajnokiján, melyek hozadéka 80 találat volt. Ebben az adok-kapokban a hazai kézilabdás hölgyek bizonyultak eredményesebbnek, a megszerzett két ponttal pedig megerősítették a tabellán elfoglalt ötödik helyüket.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC II. 41–39 (23–22)

Egy jófajta tesztmeccsnek is beillett

Magabiztos hazai győzelemmel folytatta bajnoki szereplését vasárnap az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A tetszetős játékkal kirukkoló házigazdák dolgát csak rövid periódusokban tudták megnehezíteni a hajdúsági látogatók.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás SK 28–19 (15–8)

A bajnokjelölt ellenállhatatlan volt

Az orosházi kézilabdás hölgykoszorúnak nem volt hatásos fegyvere az NB I B-s bajnokság éllovasával szemben. A Papp László tanítványai már a rajtnál „beragadtak” és később sem igazán tudták tartani a lépést a bajnoki cím megszerzése felé rendíthetetlenül menetelő házigazdákkal szemben.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 32–24 (16–11)

Könnyed játékkal nyert az ONKC

Az idei év első hazai bajnokiján nem okozott gondot az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata számára a sereghajtó legyőzése. A házigazdák könnyed játékkal rukkoltak ki, és szélsőik eredményessége révén szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A vasárnapi találkozó amolyan jó ráhangolást jelentett a szombati kecskeméti rangadóra.

OXXO Energy Orosházi NKC–Nyíradony VVTK 36–19 (19–8)

Az egri lányok jobban „haraptak”

Nem sikerült az orosházi kézilabdás hölgyek tavaszi évadnyitó bajnoki mérkőzése. Papp László tanítványai az éremért harcoló egri főiskolások otthonában szenvedtek kétgólos különbségű vereséget, de csak az első 20 perc során volt reális pontszerzése esélye a jó napot kifogó házigazdákkal szemben.

Eszterházy KFSC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 29–27 (15–11)