Női NB I B Keleti csoport

Ez nem az orosháziak napja volt

Nem sikerült az orosházi női kézilabdázók tavaszi rajtja. A tabella utolsó negyedében „horgonyzó” megyei alakulat, a tavaly még élvonalban játszó, ám erre az évre középcsapattá szelídülő Kecskemét otthonában szenvedett 9 gólos vereséget, meglehetősen szererény teljesítménnyel.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 24–15 (14–6)

Orosházi tornagyőzelem Mohácson

A mohácsi női felkészülési tornán jó teljesítménnyel szerezte meg az első helyet az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC női kézilabda-csapata. Vágó Attila tanítványai a felkészülés alatt most nyújtották a legjobb teljesítményt, ami bizakodásra ad okot a hétvégi bajnoki rajt előtt.

Célegyenesben az orosházi lányok felkészülése

Az OXXO Energy Orosházi NKC csapata Balatonbogláron a jó erőkből álló Nemzeti Kézilabda Akadémia fiataljaival mérkőzött meg kétszer. Egy győzelem és egy vereség volt a mérleg. A hölgyek felkészülése ezzel célegyenesbe érkezett. A bajnokság rajtja előtti utolsó hétvégéjén, Mohácson egy négycsapatos tornán vesz még részt az ONKC.

Vágó Attila győzelemmel debütált

Győztes mérkőzéssel indította az évet Vágó Attila, az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata edzője. Újdonsült tanítványai szerda este hazai környezetben tíz góllal múlták felül a román második vonalban szereplő Kisjenő gárdáját. Az orosházi lányokra pénteken este újabb hazai erőpróba vár.

OXXO Energy Orosházi NKC–CS Crisul Chisineu Cris 35–25 (18–13)

Van már edzője az ONKC csapatának

Eldőlt, hogy a tavaszi idényben a szegedi Vágó Attila irányítja az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC női kézilabda csapat szakmai munkáját – olvasható a klub honlapján. Mint ismeretes a korábbi szakvezető, Papp László, az ősz végén, három és félév után távozott az orosházi csapattól.

Tavaszi NB I B-s kézilabda naptár

Összeállt az NB I B-s kézilabda-bajnokságok tavaszi órarendje. A viharsarki alakulatokat tömörítő Keleti csoportban a hölgyeknél és a férfiaknál is február 15-én végzik el a kezdődobást és május 19-én játsszák az utolsó mérkőzéseket.

Ellentétes félidők Vasas-sikerrel

Vereséget szenvedett a fővárosban, ezzel a mezőny alsó harmadában zárja az NB I B-s női kézilabda-bajnokság első felét az Orosházi NKC együttese. A második vonal egyke megyei képviselője idei utolsó mérkőzését az előző idényt még az élvonalban töltő Vasas otthonában vívta, ahol az első félidőben behozhatatlan hátrányba került.

Vasas SC–OXXO Energy Orosházi NKC 24–19 (14–8)

A hajrában leblokkoltak az orosháziak

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulója keretében lejátszott szombati mérkőzésen a hasonlóan nehéz sorsú Szegeddel szemben maradt alul az Orosházi NKC csapata. A kék-fehérek hazai környezetben maradtak alul a Tisza-partiakkal szemben, pedig 50 percen át reális esélyük volt a két pont megtartására.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szeged KKSE 28–31 (18–15)

Ismét egységben volt az erő!

A hétközi edzőváltás után megkettőzött erővel küzdöttek az orosházi kézilabdás hölgyek és ennek meg is lett a jutalma, hiszen az NB I B-s bajnokság 9. fordulójában sikerült legyőzniük az élmezőnyhöz tartozó kispesti alakulatot. A kék-fehérek a két ponttal stabilizálták pozíciójukat a kiesőzónához tartozó riválisok előtt.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispest NKK 34–33 (21–16)

Már nem Papp László az ONKC edzője

Három és fél év után távozik Papp László az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC női kézilabdacsapata kispadjáról. Csütörtökön az Orosházi NKC vezetése és az 51 éves komlói szakember közös megegyezéssel szerződést bontott, így a hétvégi, Kispest elleni bajnoki találkozón már nem ő látja el az edzői feladatokat – írja hivatalos közleményében a klub honlapja.

Nem bírtak a listavezetővel

Nem jött össze a bravúr az orosházi kézilabdás hölgyeknek. Papp László alakulata a listavezető otthonában vállalható, ötgólos vereséget szenvedett, az NB I B-s bajnokság 8. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Gödi SE–Orosházi NKC 35–30 (19–15)

Volt esély a győzelemre is

A kéthetes bajnoki szünet után hazai döntetlennel folytatta szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A viharsarki alakulat a 7. fordulóra kisorsolt mérkőzés szünetében még 3 gólos hátrányban volt az élmezőnyhöz tartozó Hajdúnánással szemben, a második játékrészben sikerült fordítania is, de végül be kellett érnie egyetlen ponttal.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás SK 23–23 (9–12)

Kritikus orosházi gólcsend

Ami összejött hét közben a Magyar Kupában a Békéscsabai Előre NKSE együttesének, az nem sikerült vasárnap az orosházi csapatnak. Papp László tanítványai az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 6. fordulójában ötgólos vereséget szenvedtek Nyíradonyban, így a 8. helyre süllyedt a tabellán.

Nyíradony VVTK–Orosházi NKC 29–24 (14–13)

Önbizalom növelő orosházi győzelem

Nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése az orosházi kézilabdás hölgyeknek. Papp László alakulata az NB I B-s bajnokság 5. fordulójának vasárnapi mérkőzésén simán legyőzte a sok szurkolóval érkező újonc Algyőt, ezzel a 6. helyre lépett elő a tabellán.

OXXO Energy Orosházi NKC–FKSE-Algyő 32–23 (18–14)

Kellemetlen újvárosi fiaskó

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a pont nélküli Balmazújváros otthonában lépett pályára az Orosházi NKC együttese. A kék-fehérek a szokatlan vasárnap délelőtti időpontban közel sem tudták legjobbjukat hozni, a házigazdák viszont lelkesedéssel pótolva a képességbeli elmaradásukat, meglepetésszámba menő győzelmet arattak.

NKK Balmazújváros–Orosházi NKC 30–26 (16–13)

Hozták a kötelezőt az orosházi lányok

Az új idény első győzelmét ünnepelte szombaton az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér lányok amolyan kötelező hazai győzelmet arattak a még pont nélkül álló Szentendrével szemben, amellyel a felkészülési időszakban is találkoztak.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szentendrei NKSE 25–18 (11–5)

Kilátástalan fővárosi „futóverseny”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 2. fordulójában Budapesten szenvedett ötgólos vereséget az Orosházi NKC együttese. Papp László alakulata a találkozó túlnyomó részében futott az eredmény után, a jó képességű vendéglátójával szemben, de ezúttal reménytelen vállalkozás volt a pontszerzés.

Szent István SE-OTP Bank–Orosházi NKC 26–21 (14–10)

Mínusz hétről mentettek pontot

Döntetlennel kezdte meg őszi bajnoki szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A kék-fehér lányok a tavasszal még élvonalbeli Kecskeméttel szemben értek el döntetlent úgy, hogy 13 perccel a vége előtt még 7 találattal vezettek a vendégek.

Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 28–28 (14–16)

A végén a győzelem is összejött az ONKC-nek

Nagyszabású felkészülési tornákat rendezett a másodosztályú orosházi női kézilabda egyesület augusztus 24-26. között. A háromnapos versenyek végén az ifjúságiak a negyedik, míg a felnőtt együttes az ötödik helyen végzett az erős mezőnyben.

Tíz közte, kezdésnek nem rossz!

A felkészülés során első edzőmérkőzését játszotta Aradon az NB I B-s orosházi női kézilabda együttes. Papp László alakulata végig irányította a játékot, és a látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Fedélzeten az orosházi női kézilabdázók

Szerdán Gyopárosfürdőn sajtótájékoztatót tartott az NB I B-s OXXO Energy Orosházi NKC. A játékoskeret jelentősen változott, de a célok nem: dobogós helyen szeretne végezni az együttes az új bajnoki idényben. A nyáron heten távoztak az orosháziaktól, így Makai Veronika, Som Ildikó, Takács Fruzsina, Zsilák Katalin, Brunner Zsanett, Zvolenszky Nóra és Ulmann Bernadett.

NB I B-s őszi női kézilabda naptár

A Magyar Kézilabda Szövetségben elkészítették az NB I B-s női bajnokság 2018/19-es sorsolását. A kiadott menetrend szerint – amely még nem tartalmazza az időrendet – az idény szeptember közepén kezdődik és december 9-én zárul.

Játékban előreléptek, helyezésben nem

Felemás szezonon van túl az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Nagyszerű győzelmekből és váratlan vereségekből egyaránt kijutott az idény során a szurkolóknak. Papp László együttese idén is a negyedik helyen zárta a bajnokságot, csupán két ponttal maradt le a dobogóról.