Kiadós verésben részesült Csabán a bajnok

Minden a listavezető mezőtúriak kívánsága szerint alakult az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 9. fordulójában. A jól szituált túriak Kondoroson folytatták őszi menetelésüket, ezzel szemben két közvetlen riválisuk is „defektet kapott”. A Félegyháza Kiskunhalason, a Kunszentmárton pedig Békéscsabán „vérzett ki”. A regnáló bajnokot „megszégyenítő” DKSE mellett a Belvárosi DSK csapata is kunsági ellenfelet múlt felül a megyeszékhelyen, a tarcsaiak pedig a náluk magasabban jegyzett Kiskőröst fektették két vállra.

Kondorosi KK–Mezőtúri AFC 3340 (1620)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 1
50 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Kondoros: G
YURCSÁNTóth G. 3, RAFFAI 4, KEREKES 13, Kasnyik V., Kósa 5, Zubor 4. Csere: Mezei (kapus), Sztehovszki, Krajcsovicz, Kasnyik T., Istenes 1, Zahorecz 2, Nagy J. 1. Játékos-edző: Nagy József. A Mezőtúr legjobb góldobói: Branyiczki 12, Fekete 8.
Kiállítások:
4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.
Az első 20. percben a hazaiak akarata teljesült, ekkor még háromgólos KKK-előnyt mutatott az eredményjelző. Az időkérések után rendezte sorait a Mezőtúr, nem csak kiegyenlített, de a maga javára is fordította a mérkőzést, szünet után pedig már nem engedte ki a kezéből a meccs kontrollálását.

Békéscsabai DKSE–Kunszentmártoni KSE 36–22 (20–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 2
50 néző. Vezette: Acsai, Csorba.
Békéscsaba: S
ZTANCSIK – KÉRI 8, FELFÖLDI 7, BALOGH J. 7, Balázs 3, Kovács Á. 1, Karács 2. Csere: Rákóczi (kapus), Almási, Masa, Molnár G. 2, Kepenyes, Szudár 2, NAGY Á. G. 4, Szilágyi, Kocsor. Edző: Vólent János. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Danku 7, Krasznai 4, Tóth L. 3.
Kiállítások: 8, ill.
20 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/0.
Nagyszerű hangulat, telt ház fogadta a rangadó résztvevőit. A fiatal csabai alakulat a pályán gyorsan gondoskodott arról, hogy a népes publikumnak ne legyen túl izgulni valója. Kitűnő védekezésből, gyors indításokból tetszés szerint növelték előnyüket az alacsonyabb sebességi fokozatban kézilabdázó bajnok ellen. A vendégek a szünet után megpróbálták lassítani a játékot és időnként a tettlegességtől sem riadtak vissza, a hazaiak azonban a felállt fal ellen is hatékony támadójátékot mutattak be, ennek a hatása lett a végére a 14 gólos különbség, amit a publikum vastapssal jutalmazott. A hazai oldalon valamennyi játékos dicséretet érdemel, hiszen tudása legjavát tette a sikerhez.

Köröstarcsai KSK–Kiskőrösi KSK 26–22 (13–9)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 150 néző. Vezette: Katona, Konyári.

Köröstarcsa: KISS N. – Molnár K. 3, BORBÉLY 4 (1), POLGÁR T. 7, Molnár B., LŐRINCZI 4, Szatmári M. Csere: Földesi (kapus), NOVÁK 6, Tomanyiczka, Mészáros 1, Puskás 1, Schupkégel, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskőrös legjobb góldobói: Vass 7 (5), Szabó 6 (1).

Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 9/6.
A 11. helyezett tarcsaiak számára nehéz mérkőzésre volt kilátás a negyedik pozíciót elfoglaló vendégek ellen. A hazaiak nagy elszántsággal vágtak neki a küzdelemnek, és két jó sorozattal a 17. percig 11
5-re lerohanták a kiváló képességű vendégeket. Ebbe a tempóba kicsit bele is fáradtak, így a sok cserével rendelkező kiskőrösiek a szünetig szépíteni tudtak az eredményen. A második félidő elején elaludtak a hazaiak, ami miatt kis híján bajba kerültek (37. p.: 15–13). Az edzői intelem és fejmosás által azonban sikerült rendezniük soraikat a házigazdáknak (49. p.: 24–15). Már-már zsebben érezhették a két pontot, de a látogatók 4 perc alatt ismét nyílttá tudták tenni a mérkőzést (24–20). A végén a ziccereket és heteseket védő Kiss Norbert vezérletével nagyszerű győzelmet arattak a tarcsaiak, ami biztató az idényből hátralévő két hazai mérkőzése előtt.

Békéscsabai BDSK–Túrkevei VSE 30–26 (14–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Bába, Horváth P.

Békéscsaba: VLCSKÓ B. – Fazekas 1, Márton 4, VÖRÖS 3, VLCSKÓ K. 4, Felczán 8 (2), FARKAS B. 5. Csere: Csörgő (kapus), Tokaji 3, Kovács B., SKALICZKI, OSGYÁN 2, Kucsera, Arbel, Temesi. Edző: Labos Tibor. A Túrkeve legjobb góldobói: Kóródi 9 (6), Fekete-Nagy 6, Farkas N. 5.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 6/6.
Az első félidő első felében sokat kapkodott mindkét csapat, ami különösen a támadásbefejezésekben éreztette hatását. Egyik fél sem tudott elhúzni, a 25. perc táján azonban a házigazdák stabilizálták a védekezésüket, ennek hatására a szünetig sikerült kétgólos vezetésre szert tenniük. A második játékrész már inkább a házigazdák elképzelései szerint alakult. Gyorsan megduplázták az addigi előnyüket, és innen már nem is engedték ki a kezükből a mérkőzés irányítását. Több jó egyéni teljesítménnyel magabiztosan őrizték a számukra kedvező
eredményt és így nem érdemtelenül tartották otthon a bajnoki pontokat.