Kick-box Eb: a záró napon is aranyérmek

Lezárult a Macedónia fővárosában, Szkopjéban zajló kadét és junior kick-box világbajnokság, ahol már csak döntőket rendeztek zárásként. Az utolsó napon is számos Békés megyei fiatal lépett pástra.

Erre a napra is jutott olyan döntő, amelyen a Békéscsabai Lakótelepi SE sportolói léptek küzdőtérre az aranyérem reményében. Egy eleve garantált volt, hiszen a point-fighting kadét I. korcsoport 28 kg-os döntőjében Debreczeni Dezső két tanítványa csapott össze. Izgalmas mérkőzésen végül is a pillanatnyi forma döntött, a nyugodtabbnak tűnő versenyző, Kozmann Mónika nyert 11:9 arányban, és Petró Lili lett a második.
A következő súlycsoportban, a kadet I. kcs. 32 kg-ban ismét csabai siker született. A tavaly világbajnok Viczián Vivien most ismét diadalt aratott, 4:2-re győzött az ugyancsak magyar  Bárdos Inez ellen, és Európa-bajnok lett. Okosan és taktikusan küzdött, annyit adott ki magából, amennyi ehhez a sikerhez kellett.
Szász Kristóf alulmaradt a döntőben a point-fighting junior 74 kg-ban, a görög Prodromos Papadopulosz ellenében. A magyar fiú rosszul kezdett, aztán kiegyenlített, majd egy félperces rövidzárlat következett és így maradt az ezüstérmes helyezés.
Kick-lightban Kovács Barbara döntőzött az olasz Sveva Scandurrával. Ezüstérem lett a vége, a csabai leányzó élete első Európa-bajnoki érmét szerezte meg a kadét II. korcsoportban, a 65 kg-os súlycsoportban.
A küzdelmek nem értek véget az egyéni döntőkkel. Jött a sláger, a csapatbajnokság. Itt a kadét I. korosztályúak másodikok lettek, mindössze egypontos vereséget szenvedve a bolgároktól. A magyar csapatban egy békéscsabai, Viczián Dániel kapott helyet, és lett ezüstös. A kadet II. korosztályú csapat szintén egy ponttal kikapva ötödik lett.
Következtek a juniorok, a legtapasztaltabbak. Remek hangulatban érték el a pontokat és jutottak a döntőbe, s ott sem tudta megállítani őket a nagy rivális, Olaszország csapata. Európa-bajnokok lettek, s ez a csapat a békéscsabaiakra épült, hiszen Opauszki Dávid, Bálint Zoltán, Szász Kristóf, Laurincz Boglárka vívták ki az aranyérmet, kiegészítve a két csepelivel, Fésű Lajossal és Berta Rebekával.
Összesítésben a magyar kick-box utánpótlás-válogatott a pontversenyben a második helyet szerezte meg Oroszország mögött a 37 nemzet közül.