Kikapott Finnországban a válogatott

A magyar női röplabda-válogatott 3:1-re kikapott Tamperében a házigazda Finnország csapatától az Európa Liga arany divíziójának harmadik fordulójában szombaton. A magyar együttes a múlt vasárnapi első fordulóban Franciaországot 3:0-ra, majd szerdán Horvátországot 3:1-re győzte le, így három kör után 2/1-es mérleggel áll csoportjában.

Finnország–Magyarország 3:1 (19, –23, 16, 19)
Tampere, Ice Arena , 2000 néző. Vezette: Muha (horvát), Aro (finn).
Finnország: Karhu 17, Öhman 8, Alanko 5, Vilponen 16, Laakkonen 2, Korhonen 19. Csere: Sievänen (liberó), Pihljamäki 7. Szövetségi kapitány: Tapio Kangasniemi.
Magyarország: Sándor R. 10, Pekárik 12, Németh A. 7, Szakmáry 18, Nagy E. 4, Bleicher R. 1. Csere: Molcsányi (liberó), Szűcs K., Szedmák 6, Dékány, Bagyinka, Pintér 3. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 7:3, 11:11, 15:15, 22:17, 24:19. 2. szett: 0:1, 8:2, 10:8, 14:10, 15:15, 20:23, 23:25). 3. szett: 6:4, 12:8, 16:11, 22:15, 25:16. 4. szett: 2:2, 8:4, 15:10, 19:11, 19:16.

A tamperei összecsapáson ugyanaz a 14 játékos alkotta a magyar keretet, mint a horvátok ellen. Jan De Brandt szövetségi kapitány a kezdőhatoson egy helyen változtatott: feladóátló poszton az előző mérkőzés legjobbjának megválasztott Németh Anett kapott lehetőséget.
A magyar csapat sok támadási hibával kezdte a mérkőzést (7-3), de az időkérés után a javuló sáncmunkának és Szakmáry Gréta ütéseinek köszönhetően hamar egyenlített (11-11). Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, de a játszma hajráját az ezt megelőzően egy győzelmet és egy vereséget begyűjtő házigazdák várhatták kedvezőbb helyzetből (19-16). Az utolsó labdamenetekre cserékkel is próbálkozott De Brandt, ám egy rossz magyar támadást követően a finnek kerültek előnybe (25-19).
A második szettet is sok rontással kezdte a magyar válogatott, amely ekkor nem találta a finnek pontos játékának ellenszerét (8-2). A folytatásban a vendégek összeszedettebbé váltak, s a csereként beállt Pintér Andrea blokkjával egyre zárkóztak (15-14). Sándor Renáta pontjai után a finnek szakvezetője kért időt (19-20), de ez sem zökkentette ki a magyar csapatot, amely Németh jó sáncával egyenlített (23-25).
A harmadik játékrész tízperces szünetet követően kezdődött, ez pedig a magyarokat zökkentette ki jobban: a hazaiak elsősorban ütőjátékosaik, Paulina Vilponen, Piia Korhonen és Salla Karhu jó teljesítményének köszönhetően folyamatosan növelték a különbséget (11-8, 17-12), s könnyedén kerültek ismét előnybe (25-16).
A negyedik játszmára feladót cserélt Jan De Brandt: Bleicher Rékát Bagyinka Fanni váltotta, de az ő beállása ellenére is a finnek uralták a mérkőzést (8-4). A magyarok egy-két labdamenettől eltekintve nem tudtak megfelelő ellenállást kifejteni (16-8), így a mérkőzés utolsó részében olyanok is pályára léptek, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Jan De Brandt tanítványai a végjátékhoz közeledve ugyan három pontra megközelítették ellenfelüket (19-16), de ennél közelebb nem kerültek, s elszenvedték első vereségüket a sorozatban (25-19).
A válogatott Finnországból egyből Nancyba repül, ugyanis szerdán ott mérkőzik meg a franciák legjobbjaival.
A magyar csapat házigazdaként már tagja a négyes döntőnek, amelyet június 14-én és 15-én rendeznek a Papp László Budapest Sportarénában.