Kimaradt a sorsdöntő orosházi akció

Pontszerzést szalasztott el szombat esti budakalászi bajnokiján az OFKSE NB I-es férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárga alakulat az utolsó percben a győztes gól megszerzéséért támadhatott, de kimaradt a lehetősége, az ellenfél viszont büntetett, így a viharsarkiak ismét pont nélkül maradtak.

CYEB Budakalász–Orosházi FKSE-Linamar 3029 (1314)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Budakalász, 300 néző. Vezette:
Földesi Csaba, Halász András
Budakalász: Váczi – KONCZ 5, Reznícek 3, Mazák 2, dr. Czina, NAGY B. 9 (2), Bohács 1. Csere: Tamási, BOROS (kapus), Nemes 1, Leimeter 2, Berggren, Fekete 4, Tóth Á., Sinkovits 3. Vezetőedző: Forgács Gyula.
Orosháza: Szabó L. – Pásztor M. 1, Ferenczi 1, KNEZEVICS 4, Antal, Milas 6, NÉMETH L. 4. Csere: Herjeczki (kapus), Srsen, Németh G. 3, Markoszki 1, Gyene 4 (4), MORVA 2, Z. Radojevics 3. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 41; 10. p.: 4–5; 13. p.: 76; 16. p.: 7–8; 23. p.: 911; 32. p.: 15–15; 37. p.: 18–16; 46. p.: 2321; 48. p.: 2323; 53. p.: 2725; 59. p.: 2929.

A Budakalász tavalyi kiváló szereplésének köszönhetően idén az EHF Kupában indulhatott, a bajnokságban ugyanakkor eddig elmaradtak a nagy eredmények: a hat mérkőzés alatt összekapart három pont nem túl fényes, nem véletlen, hogy már Horváth Attila helyett új vezetőedző, Forgács Gyula látja el a teendőket. Büszkék Orosházán sem lehetnek az őszi teljesítményre, de a múlt heti Cegléd elleni diadal talán azt jelzi, hogy a gárda megleli a kiutat a kátyúból.
Kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal – benne két beállóval – kezdett az Orosháza. Nem túl biztatóan kezdődött a mérkőzés – legalábbis orosházi szemszögből, a nagy lendülettel indító Nagy Bencéék hat perc elteltével már 4–1-re vittek, igaz sokat is szabálytalankodtak és nyolc perc elteltével már a harmadik kétpercesüknél tartottak. Orosházi részről jöttek a szélsők és a Cegléd elleni mérkőzéshez hasonlóan pontosan éltek a kínálkozó lehetőségeikkel, gyorsan kiegyenlítve, majd átvéve a vezetést. A Budakalász is nagy elánnal játszott, Szabó Levente egyre többet találkozott a labdával. A hazaiak fordítottak, de Ferenczi, majd Milas révén, ismét az Orosházán volt az előny, ami innentől kezdve a félidő végéig náluk volt. Örömmel fedezhettük fel, hogy a hosszú hetek után a sérüléséből kilábaló és a régi formáját eddig még csak kereső Ivan Milas ismét rálelt a góllövés ízére. A 24. percben kettős emberhátrányba került a vendég együttes, de sikerült megőriznie az előnyét, úgy, hogy három másodperccel a dudaszó előtt Németh László saját harmadik góljával állította be a félidei 13–14-es eredményt.
Szünet után két perc alatt csavart az eredményen a Budakalász, amely főként az agilis Nagy Bence révén megpróbált elhúzni, de két gólnál nagyobb különbséget nem sikerült kicsikarni. Persze szaladni az eredmény sosem jó dolog, sőt, kifejezetten fárasztó. A 35. percben utolérte vendéglátóját az OFKSE, de bő negyedórán keresztül csak a hazaiak hátát nézte. Ekkor Gyene értékesített hetesével és Markoszki góljával vált újra nyílttá a találkozó. Idegőrlő utolsó tíz perc következett. Az egyenlítés még csak-csak összejött, de a vezetést nem sikerült megszerezni az amúgy nagyot küzdő zöld-sárga mezes legénységnek. Az utolsó három percnek mégis csaknem reménytelen helyzetből, kétgólos hátrányból vágtak neki, ám nem adták fel, Németh Gábor és Milas is hidegvérrel értékesítette helyzetét, beérve a már magát nyeregben érző Budakalászt. 29–29-nél az orosháziak támadhattak a győzelemért, de a kapusba lőtték a labdát, az ellenakcióból pedig Nagy Bence nem hibázott.
Buday Dániel: – Jól harcoltunk, egy pontot megérdemeltünk volna, a szerencse is elpártolt tőlünk, de ezzel a mentalitással lehetünk a későbbiek során sikeresek.