Könnyed játékkal nyert az ONKC

Az idei év első hazai bajnokiján nem okozott gondot az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata számára a sereghajtó legyőzése. A házigazdák könnyed játékkal rukkoltak ki, és szélsőik eredményessége révén szinte tetszés szerint érték el góljaikat. A vasárnapi találkozó amolyan jó ráhangolást jelentett a szombati kecskeméti rangadóra.

OXXO Energy Orosházi NKC–Nyíradony VVTK 36–19 (19–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
Orosháza: Makai – MOLNÁR I. 6, Arsenijevic 3 (1), TOBAK 2, SZÉKESI, Takács F. 3, ANTAL 6. Csere: Bíró, ÁDÁSZ (kapusok), Mihálffy 4, Dancsó 3 (2), BOTTÓ 3, Butt 3, Csajbók 2, Mackáski 1. Edző: Papp László. A Nyíradony legjobb góldobója: Bordás R. 9 (2).
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.

A hazaiak kezdtek jobban és a 14. percben már 8–2-re vezettek. A tabella utolsó helyén tanyázó vendégek a 20. percben három gólra feljöttek (9–6), de ezzel el is lőtték az összes puskaporukat. A félidőben már 11 góllal járt előrébb az ONKC, elsősorban a két szélsőjük, Molnár Imola és Antal Jenifer gyors indításokból elért találataival.
Fordulás után fokozatosan növelte előnyét a hazai együttes, a 46. percben már 27–12-re vezetett. Az orosháziaknál mindenki pályára lépett, és végül teljesen megérdemelten tizenhét góllal nyertek a nyírségiek ellen. Szombaton a listavezető ellen Kecskeméten nehezebb dolguk lesz Antaléknak.
Papp László: – Örülök annak, hogy mindenki lehetőséget kapott. Bár voltak hullámvölgyek a játékunkban, a mérkőzés nagy részében mégis kellő koncentrációval játszottunk.