Könnyűnek indult, izzadságos lett

Mielőtt Gyarmati Tibor játékvezető sípjába fújt, a két csapat között négy pont és négyhelyezésnyi különbség volt a tabellán. A 18. forduló után viszont a pontkülönbség hétre nőtt.

Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC 3–1 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utca, 522 néző. Vezette: Gyarmati II. Tibor (Punyi Gyula, Márkus Péter).
Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Mészáros M. – Pilán, Nagy I., Birtalan B. (Király P., 71.), Viczián – Gránicz (Urbin, 81.), Tóth D. (Nagy S., 65.), Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor.
Dorog: Vajda D. – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Szellák (Berkó, a szünetben), Nagyházi – Faragó (Vígh Á., 62.), Kovács D. Szedlár – Simon A. (Kamarás, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Németh Á., a 13., Birtalan B. a 24., Nagyházi a 24., Dlusztus a 67., Viczián a 79., Mészáros M. a 90. percben.

Már a 7. percben a hálóban táncolt a labda, Gránicz Patrik jobbról belőtte a labdát a 16-oson belülre, Birtalan Botond pedig a jobb összekötő helyéről, kapásból, nagy erővel a kapu közepébe bombázott, 1–0.
A 13. percben a 16-osre betörő Gránicz Patrikot Németh Ádám lerántotta, a játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt. A büntetőt Birtalan Botond az ellentétes irányba vetődő portás mellett a kapu jobb oldalába lőtte félmagasan, 2–0.
A 67. percben Szedlár Zoltán a békéscsabai térfél közepéről szabadrúgást végezhetett el, a beívelés a csereként beállt Berkó Ádámot találta meg, aki a nagy kavarodásban magasan felugorva az ötösről a kapu közepébe bólintott, 2–1.
A 93. percben Szatmári István még a saját térfeléről megiramodott a bal oldalon, Nagyházi Dávid szerette volna megakadályozni, ám sokkal lassúbbnak bizonyult. Szatmári végigviharzott, majd bekanyarodott, majd éles szögből laposan a rövid sarokba bombázott, 3–1.

A találkozó előtt az egykor békéscsabai játékos, ma a Dorog edzője, Schindler Szabolcs arról panaszkodott, hogy két meghatározó játékosát nélkülöznie kell, ugyanis Mészáros Áront a legutóbbi találkozón kisárgult, Lénárt Tamás pedig piros lap miatt kénytelen kihagyni a viharsarki derbit. Az első félidőben úgy tűnt, nagyon is hiányzik a bányász város gárdájából a két labdarúgó. Nagyon bealudtak az elején, gyakran csak keresték a labdát. Persze, ez nemcsak az utazásnak tudható be, hanem annak is, hogy a Békéscsaba nagyon intenzíven kezdett. Keményen letámadták ellenfelüket, nem hagyták kibontakozni őket, ami által szinte semmi veszélyt nem jelentettek Ribánszki László kapujára. Már csak azért sem, mert el sem jutottak odáig. Nem véletlen, hogy a 13. percben már 2—0-át mutatott az eredményjelző, nyomasztó fölényben játszottak a lila-fehérek.
A fordulás után azonban alaposan visszafogott lett a házigazdák játéka, miközben a dorogiak ritmust váltottak, rátettek egy lapátra. Most ők nem is mertek elveszett labdát, keményen beléptek, és alaposan meglepték a házigazdát. Amikor pedig a csereként beállt Berkó Ádám szépített, még inkább vérszemet kaptak. Nagy nyomás alá helyezték a csabaiak kapuját, nem sok kellett az egyenlítéshez, ám a második góljuk helyett csak a felső lécet találták telibe. Az utolsó percekben végképp kitámadt a vendégcsapat, hátul alig maradtak, Szatmári István viszont észnél volt, és végkép bebiztosította a három pontot, amiről elmondhatjuk: könnyűnek indult a találkozó, de a két ellentéte s félidő után izzadságos lett a győzelem.
: Dlusztus, Birtalan B., Nagy I., ill. Faragó, Szedlár, Kovács D.

Boér Gábor: – Nagy szükségünk volt erre a három pontra. Már az első félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést, de a második játékrészben a bekapott gól után elbizonytalanodott a csapat. Az utóbbi heteket nehéz feldolgozni, de most jól küzdöttek a játékosok, csak dicsérni tudom őket.
Schindler Szabolcs: – Az első húsz percben mintha otthon maradt volna a csapat, sőt, az egész első félidőben rosszul játszottunk. Ekkor a Békéscsaba nagy nyomás alá helyezett bennünket. A második játékrészt végig támadtuk, fizikálisan nagyon rendben volt a csapat, és ekkor bíztam abban, hogy kiegyenlítünk. A végén teljesen kitámadtunk, és az egyenlítés helyett az utolsó pillanatban gólt kaptunk, pedig közel álltunk a döntetlenhez.

Jávor Péter

Címlapképünkön: a kétgólos Birtalan Botond (balra) gyakran „megfűzte” a dorogiak védekező középpályását, Nagyházi Dávidot – fotó: Erdős Csaba