Kós Benedek erős évkezdése

A Szeged melletti Maty-éri pályán rendeztek felnőtt és ifjúsági tájékoztató versenyt a kajak-kenusok számára. A viadal a sportolók téli felkészültségéről hivatott tájékoztatni a szövetség illetékeseit, illetve a négyes hajók összeállításában segíti a kapitányt, a közelgő nemzetköz erőpróbákra.

Nyerges Attila 4 tanítványa képviselte a szarvasi klubot az eseményen, nem is akárhogyan. Az ifjúságiaknál 1000 méteren és 500-on is Kós Benedek bizonyult a legjobbnak. A hosszabb távon az első éves ifi, Opavszky Márk jutott még fináléba, aki végül 5. helyen végzett. Hozzá hasonlóan félkilométeren Grivalszki Tamás ért célba ötödikként. Nyerges Attila szívfájdalmára Opavszky Márk itt hajszállal lemaradt a döntőről a középfutamban, pedig a négyesek összeállításánál ez a táv élvez prioritást. A 200-as sprintszámban mindhárom szarvasi döntőzött: Opavszky 4., Grivalszki 6., míg Kós 7. helyen végzett. A serdülő korú Nyerges Áron párosban ült hajóba 1000 méteren, ahol Majoros Mátyással (Lágymányos) negyedik lett.

Címlapon: Kós Benedek 500-on és 1000 méteren is uralta a magyar mezőny