Kós Benedek párosban világbajnoki ezüstérmes

Csütörtök óta tart a romániai Bascovban a kajak-kenu sport idei legfontosabb utánpótlás versenye, az Ifjúsági- és U23-as világbajnokság. A négynapos seregszemlére 65 nemzet küldte el sportolóit, a bivalyerős magyar válogatottban pedig több megyei érdekeltség is volt. Valamennyinek magabiztosan sikerült bejutnia a fináléba.

A Pitesti szomszédságában fekvő versenypályán szombat délelőtt kezdődtek a finálék. A szarvasi Kós Benedek, aki az ifi K-2 1000 méteren Erős Patrikkal alkotott párt, gondmentesen lett finalista. Ott a magyar kettős végig a második helyen haladt és ezüstérmet szerzett, ami igazán kiváló eredménynek számít, hiszen a nagyon erős német duó tulajdonképpen rajt-cél győzelmet aratott.
– Nehéz volt, már a középfutamban megpróbáltunk úgy taktikázni, hogy a szélére kerüljünk, mert tudtuk, hogy nagy csata lesz bent középen, mi pedig a saját pályánkkal akartunk foglalkozni és így meg tudtuk csinálni, amit akartunk – hangzott el páros hivatalos taktikája a célban.
Az U23-as korosztály azonos számában Noé Zsombor és a szolnoki színekben versenyző szarvasi Bogár Gábor volt érdekelt. A páros „csak” ötödik lett, annak ellenére, hogy a legjobb idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ennek tulajdoníthatóan, kissé elmaradt a várakozástól. Ismeretes, hogy a duó majdnem kijutott a felnőtt világbajnokságra is, végül csak szétlövésben maradtak alul Magyarországon.
Délután folytatás következik…

Címlapon: Kós Benedek és Erős Patrik az Európa-bajnoki cím mellé világbajnoki ezüstérmet szerzett. Fotó: kajakkenusport.hu