Közép-európai Liga: fináléban a BRSE

Izgalmas mérkőzést játszott a Linamar-Békéscsabai RSE a szlovén Maribor csapatával Zágrábban, a MEZVA Kupa elődöntőjében, így a vasárnap esti fináléba jutott a viharsarki alakulat.

Linamar-Békéscsabai RSE–Nova KBM Branik Maribor (szlovén) 3:0 (15, 12, 17)
Közép-európai Liga (MEZVA Kupa) női röplabdamérkőzés, elődöntő, Zágráb. Vezette: Jurkovic, Kramar (horvátok).
Békéscsaba: Tálas 6, Szakmáry 9, Bodnár 9, Szmirnova 11, Matics 14, Clement 4. Csere: Molcsányi (liberó). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Maribor: Kaucic 3, Najdic 1, Sobocan 5, Planinsec 8, Mlakar 6, Blagne 4. Csere: Koskelo (liberó), Jerala, Pintar, Kosenina. Vezetőedző: Bruno Najdic.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:1, 8:6, 13:7, 16:11, 23:12, 24:15. 2. játszma: 8:4, 16:5, 21:7, 24:10. 3. játszma: 2:6, 7:9, 16:11, 16:14, 21:14, 24:16.

Az első szettet 15:10-es vezetés után magabiztosan nyerték a békéscsabai lányok. A második játszmában is végig a háromszoros magyar bajnok akarata érvényesült, 8:4-es vezetésük után fokozatosan növelték előnyüket, és végül 25:12-re hozták a szettet. A harmadik játékban jól kezdett a Maribor, és 6:2-re elhúzott. A csabaiak nem adták fel, és 7:7-re egyenlítettek, majd a vezetést is átvették 13:9-re. A folytatásban még 16:14-re feljött a Maribor, de ezt követően biztosan nyerte 25:17-re a szettet, és ezzel 3:0-ra a mérkőzést is a Békéscsabai RSE.
A döntőt vasárnap 20 órakor rendezik a zágrábi sportcsarnokban, ahol a Calcit Kramnik Ljubjana (szlovén)–Mladost Zagreb (horvát) találkozó győztese lesz a csabai lányok ellenfele.
Szasa Nedeljkovics: – Sokat készültünk a mérkőzésre. Maximálisan betartottuk a megbeszélteket, a kellő figyelemmel és adrenalinnal játszottunk, ez volt a mai siker titka. Tudjuk miért érkeztünk, holnap a kupa elhódítása a célunk!