Kudarccal zárult a kiesési rangadó is!

Elbukta a kiesési derbit, így tíz mérkőzés után is pont nélkül áll az NB I-es női kézilabda-bajnokságban a békéscsabai együttes. A lila-fehérek az első félidőben megfelelő felfogásban játszottak, szünet után nem volt annyi erő bennük, hogy kompenzálják a hazai pálya előnyével járó kedvezményeket!

Vasas SC–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 28–24 (13–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 400 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.
Vasas: GYŐRI B. – Hárs 2, Mester 1, KOCSIS Á. 4, Agovics 2, KUCZORA 10 (8), Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Hanusz 3, Szecsődi, Becséri1, Moutsogianni, Németh M., Szatmári, Pados, Arany 2, Szeverényi. Edző: Kovács Péter.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A., Vukajlovics 5, Walfisch 6, Zöldi-Tóth 1, Kovacsevics 6 (1), Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1 (1), Pintér, Gidai, Szarka 2, Giricz, Szögi, Farkas K. 2. Edző: Horváth Roland.
Kiállítások: 16 perc + Mester az 57. percben kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4; 10. p.: 2–5; 15. p.: 6–6; 21. p.: 9–9; 24. p.: 10–12; 27. p.: 12–15; 34. p.: 15–15; 39. p.: 17–16; 46. p.: 21–18; 48. p.: 22–21; 57. p.: 28–23.

A vendégek eleinte Jovana Kovacsevics találataival diktálták a tempót a házigazdáknak. A fővárosiak kezdetben nem igazán tudtak áthatolni a sziklaszilárd csabai falon, még büntetőből sem sikerült bevenniük Györkös kapuját. Hanusz 7 perces gólcsendet tört meg, ettől újból lendületet vettek a házigazdák, és kihasználva Walfisch Mercédesz hetes-bakiját a félidő közepére egalizálták az eredményt. A vendégek lövője gyorsan korrigált, de a válasz sem maradt el, mert a védőmunka kezdeti keménysége alább hagyott. A legjobbkor tért vissza Kovacsevics lövőkedve, találataival ugyanis tartani tudták a minimális lépéselőnyt a lilák. Szorosan alakult a meccs, ebben szerepe volt Kuczora Csengének, aki magabiztosan értékesítette a Vasas büntetőit, majd akciókból is eredményes volt. Ennek ellenére a látogatók a félidő végén először szereztek háromgólos előnyt Zöldi-Tóth Kata révén, amiből kettőt meg is tartottak a szünetre.
A második félidő elejét a hazaiak kezdték jobban, hamarjában egalizáltak is, így kezdődhetett minden elölről. A 39. percben fordult a kocka, amikor Kocsis Ágnes révén először vezettek a fővárosiak. Ettől kezdve a csabaiak követték a vendéglátóikat, akik Kovacsevics és Walfisch találatai ellenére a játékrész közepén először jártak előrébb két, majd három góllal (21–18). Horváth Roland együttesének nem könnyítette meg a dolgát, hogy sokat volt emberhátrányban, és ellenfele szinte mindenért hétméterest kapott! A frissen beszálló Farkas Kata új színt vitt ugyan a viharsarkiak támadójátékába, de a sajátos játékvezetői mércén ez sem változtatott. Fogytak a percek, de a Vasas egy-két gólos előnye sehogyan sem akart elfogyni, mivel Kuczora a hetes vonalról rendre túljárt a kapusok eszén. Alekszandra Vukajlovics hiába válaszolgatott, az 57. percre eldőlt a meccs és a csabaiak sorsa, hiszen először nőtt ötre a különbség. A sporik a végén megtették, hogy kompenzálnak: kizárták Mester Nórát, a Vasas sikerét ezzel már nem befolyásolták.
Tény, hogy a játékvezetők nem mérték azonos mércével a csapatokat, ettől függetlenül a házigazdák lelkesebbek voltak és mintha jobban akarták volna a sikert. A továbbra is pont nélkül álló csabaiak összproduktuma, illetve néhány egyéni teljesítmény azonban egyértelműen csalódást okozott. Sok volt a könnyelmű megoldás, a dekoncentrált befejezés, a védekezésben mindig akadt egy-egy lyuk, ahol betörhettek a fővárosiak, ráadásul a kapusteljesítmény sem volt mérhető. Egy, az életéért küzdő alakulattól joggal várható ettől nagyobb odaadás!