Kosárlabda

Az alsó ágon folytatják a rájátszást

A békési kosarasoknak nem sikerült visszavágniuk a Bonyhádnak, így a középházi rájátszás alsó ágán folytathatják tovább a küzdelmeket a 1316. helyek egyikéért. A tolnai gárda a fölényes hazai győzelmét követően a visszavágón is magabiztosan kezdett, és az első negyedben kiharcolt előnyét végig meg tudta tartani.

Calle Pubfood Békés–Bonyhádi KSE 60-68 (14-25, 17-12, 17-21, 12-12)

Az előny a bonyhádi kosarasoknál van

A Nyugati csoport 6. helyezettje, a Bonyhád csapata lett a békésiek ellenfele a középházi bajnoki rájátszásban. A play off első párbaja két nyert meccsig tart és arról hivatott dönteni, melyik fél folytathatja a 9–12. helyért, illetve kinek kell megelégednie ebben az évben a 13–16. pozíciók valamelyikével. Nos az első meccs után a viharsarkiak ez utóbbi felé tendálnak.

Bonyhádi KSECalle Pubfood Békés 104-82 (24-19, 31-21, 24-26, 25-16)

Vezérüket veszítették a békésiek

Vereséggel zárta az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszát a békési együttes. Ahogy az előzetesen várható volt, a csoport legjobb mutatóival rendelkező debreceni egyetemisták 57 pontos csapást mértek a sok sebből vérző viharsarkiakra, akik vezérük nélkül kénytelenek megvívni a rájátszást, tekintettel arra, hogy Koma Dániel a mérkőzés előtt bejelentette: a román másodosztályban folytatja pályafutását.

Debreceni EAC–Calle Pubfood Békés 118-61 (26-18, 23-10, 30-16, 39-17)

Nyögvenyelősen a nyolc között

Nem túl meggyőző játékkal, de sikerült teljesítenie a fővárosi küldetését, ezzel valamilyen szinten a bajnoki évét is megmentette a békési NB I B-s férfi kosárlabda-csapat. Persze, ha az előző évet vesszük alapul, akkor a rájátszás középháza erőteljes visszaesésnek számít, éppen ezért kell esetükben helyén kezelni a dolgokat.

MAFC II.Calle Pubfood Békés 76-89 (22-20, 20-23, 16-23, 18-23)

Fontos mérföldkő a középházhoz

A középházi rájátszás szempontjából újabb fontos győzelmet arattak vasárnap a békési kosarasok Koma Dánielék tulajdonképpen szemernyi esélyt sem hagytak a Salgótarjánnak, ezzel jók az esélyeik arra, hogy az 5-8. helyekért csatázhatnak az alapszakasz zárását követően.

Calle Pubfood Békés–Salgótarjáni KSE 89-73 (27-17, 18-10, 25-23, 19-23)

Rossz játék, elszalasztott esély

Nem éppen a legjobb előjelekkel utazott Tiszaújvárosba a békési férfi kosárlabdacsapat: Kertész Dániel combizom-, Kovács Barnabás bokasérülés, Gruda Gergő pedig iskolai kötelezettségei miatt nem léphetett pályára.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK–Calle Pubfood Békés 91-77 (18-14, 23-24, 22-20, 28-19)

A csatát megnyerték, a „háború” folytatódik

A középházi rájátszás szempontjából rendkívül fontos győzelmet arattak vasárnap a békési kosarasok, akik a 9. helyről várták az éppen előttük álló Eger vendégjátékát. A 13 pontos hazai sikerrel a két gárda helyet cserélt egymással, és még öt meccs maradt hátra a pontvadászat alapszakaszából, hogy ezt a pozíciót megőrizze a viharsarki együttes.

Calle Pubfood Békés–EKE Eger KOK 79-66 (23-13, 25-14, 16-22, 15-17)

Kikosarazott megyei alakulatok

Egybefolynak a játéknapok az NB II-es férfi kosárlabdázók Keleti-csoportjában, így fordulhatott elő, hogy a berényi együttes duplázott hétvégén. Mindkét alkalommal hazai pályán játszhattak, de ezúttal is kevés sikerélményben volt részük. Nem termett babér a gyulaiak számára sem, illetve még az előző hét történeteként a csabai alakulat sem boldogult a Nyíregyházával.

A listavezető nem hagyott esélyt

A listavezető MEAFC túl nagy falatot jelentett a békési kosarasok számára. Az NB I B-s bajnokság egyik legjobb alakulata a péntek esti találkozón pontosabban dobott, jobban lepattanózott és végül majd 40 ponttal győzött, tovább vezetve a mezőnyt.

Miskolci EAFC–Calle Pubfood Békés 100-62 (25-12, 20-11, 26-13, 29-16)

Izgalmas csabai végjáték

Megyei alakulatok közül újfent csak a csabai kosarasoknak lehetett sikerélményük az NB II-es bajnokság Keleti-csoportjában. A megyeszékhelyi alakulat emlékezetes nagy csatában múlta felül a három szerb légióssal megspékelt Szentest. A berényieknek még a tisztes eredményre sem volt esélyük a bajnoki címre pályázó, négy külföldivel kiálló debreceni Príma SE otthonában, a gyulaiak pedig a miskolci egyetemistákkal szemben maradtak alul.

A DEAC az első félidőben döntésre vitte

A békési kosarasok nem találtak hatékony fegyvert a bajnoki címre aspiráló debreceni egyetemistákkal szemben az NB I B-s pontvadászat 11. fordulójából pótolt péntek esti mérkőzésen, melyet a békési sportbál miatt Mezőberényben vívtak meg a felek.

Calle Pubfood Békés–Debreceni EAC 72-97 (13-23, 18-27, 20-28, 21-19)

Csabán megszelídültek a tigrisek

A két érintett megyei alakulat eltérő módon nyugtázhatta az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi történéseit. A csabaiak nagyot küzdve verték a tabella 4. helyét elfoglaló ellenfelüket, a gyulaiaknak viszont meglehetősen alárendelt szerep jutott a bajnoki címre hajtó riválisuk otthonában.

Várakozás feletti békési teljesítmény

Bravúrosnak nevezhető győzelmet arattak szombaton este a békési férfi kosarasok, akik az NB I B-s bajnokság második helyén álló Hódmezővásárhelyt múlták felül élvezetes meccsen. A viharsarki alakulat végig vezetve könyvelte el újabb sikerét, igaz a csongrádiaknak a végén majdnem sikerült elorozni előlük a diadalt.

Calle Pubfood Békés–Vásárhelyi Kosársuli 82-76 (22-16, 27-16, 14-15, 19-29)

Mozgalmas kosaras hétvége

Megyei szempontból kifejezetten mozgalmasan alakult a hétvége az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti-csoportjában. Valamennyi viharsarki együttest pályára szólította a menetrend, de a sportág követői számára a friss események tálalása mellett adósak vagyunk még az előző héten megvívott Gyula–Mezőberény alsóházi derbivel is.

Két-két negyed jutott a feleknek

Nem termett babér a békési kosarasoknak a rekord magyar bajnok otthonában, az NB I-es bajnokság szombati játéknapján. A viharsarki alakulat két negyeden át taktikusan, jól játszva vezetett, ám szünet után fordult a kocka, és a fővárosiak végül gondmentesen hozták a találkozót.

Budapesti Honvéd SE–Calle Pubfood Békés 77-66 (24-25, 14-18, 20-12, 19-11)

Győzelem egyenletes teljesítménnyel

Újabb győzelmével távolodik a veszélyes zónától a Békési SZSK NB I B-s férfi kosárlabdacsapata. Kertész Dánielék szombaton Mezőberényben zárt kapuk mögött fogadták a tabella utolsó előtti helyén tanyázó Óbudai Kaszásokat, és nem okozott számukra érvényre juttatni a papírformát.

Calle Pubfood Békés–Óbudai Kaszások 98-84 (23-19, 22-21, 24-19, 29-25)

Egyoldalú csata folyt Gyulán

Meglehetősen egyoldalú csatát láthattak a gyulai nézők az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság viharsarki derbijén. A békéscsabaiak a harmadik negyed kivételével végig magasabb sebességi fokozatban játszva arattak fölényes győzelmet, több mint kétszer annyi pontot termelve, mint vendéglátóik.

Eredményes Sólyom-vadászat

A békési kosarasoknak sikerült a visszavágás az újonccal szemben, az őszi kellemetlen hazai vereségért. A viharsarki alakulat eredményes szereplésében közrejátszott, hogy a kulcsemberek megszokott stabil teljesítménye, többen fogtak ki nagyszerű napot.

Nagykőrösi Sólymok KE–Calle Pubfood Békés 81-93 (23-22, 13-16, 24-22, 21-33)

A csabaiak ráéreztek a győzelem ízére

Mindhárom megyei csapat pályára lépett hétvégén az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A békéscsabaiak számára sikerült legjobban az aktuális erőpróba, hiszen a vártnál könnyebb győzelmet arattak a debreceni akadémistákkal szemben. A gyulaiaknak a szentesiek szerb légiósaival gyűlt meg a bajuk, a berényiek számára pedig túl nagy falatnak bizonyult a miskolci egyetemi gárda.

Ellentétes félidőket zárt a Békés

Vereséggel kezdték az új esztendőt a békési kosarasok, pedig a nagyszünetig reális esély mutatkozott arra, hogy sikerülhet visszavágniuk az ősszel Szabolcsban elszenvedett fiaskóért. A folytatásra azonban ritmust játékot és szemléletet váltottak a vendégek, amivel nem tudták tartani a lépést. A javítás lehetősége jövő vasárnap Nagykőrösön lesz adva.

Calle Pubfood Békés–Nyíregyháza Blue Sharks 79-88 (20-20, 29-21, 12-18, 18-29)

Tisztes helytállás az év első meccsén

A megyei kosárlabdacsapatok közül a berényi voltak a legfrissebb, amely Cegléden játszotta le az új esztendő első bajnokiját. Tekintettel arra, hogy a házigazdák rendre éremért harcolnak, a 24 pontos vereség tisztes helytállásnak tudható be viharsarki szemszögből.

Mindenben lehet javulni az új esztendőben

Nem feltétlenül ilyen félévre számítottak a Calle Pubfood Békés együttesénél. Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban játszó alakulat ősszel három győzelem mellett hétszer hagyta el vesztesen a játékteret és a MAFC-ot, illetve az Óbudai Kaszásokat megelőzve a 10. helyről rugaszkodhat neki a jövő hétvégi folytatásnak.

Pontszegény megyei alakulatok

Évzárás gyanánt kevés sikerélményben volt részük az NB II-es bajnokság Keleti-csoportjában szereplő viharsarki férfi kosárlabda-csapatoknak. A Gyula és a Mezőberény volt érdekelt a hétvégi programban, s mindkét együttes hazai pályán szenvedett tekintélyes különbségű vereséget. Folytatás 2017 elején – remélhetőleg jobb eredményekkel.

Jól sült el a békési kosaras évzáró

Hogy egy elcsépelt szlenggel éljünk: úgy kellett, mint tanyára a villany – mármint a békési kosarasok győzelme. Az őszi idény során nem igazán brillírozó viharsarki egység a sereghajtó MAFC csapatát múlta felül meggyőző teljesítménnyel. Különösen a Krsztics-Kertész-Koma tengely volt elemében, amely ugyebár mindenkor meghatározza a Gladiátorok lehetőségeit.

Calle Pubfood Békés–MAFC 92-70 (26-23, 28-21, 16-16, 22-10)

Idő előtt eldőlt a megyei derbi

Békéscsabai sikerrel zárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti-csoportjának viharsarki rangadója. A megyeszékhelyiek a Berényt múlták felül, amely csak a mérkőzés első harmadában tudta kétessé tenni a csata végkimenetelét. Nem jártak jobban a tartalékos gyulaiak sem, akiknek még ennyi sanszuk sem volt Nyíregyházán.

Elmaradt a remélt siker Nógrádban

Egy félidőn keresztül élt a remény arra, hogy a békési kosarasok megszerezhetik Nógrádban a harmadik bajnoki győzelmüket, a nagyszünet után azonban másként alakult. A tavaly szebb napokat is megélt két gárda csatájában a házigazdák javára kezdett lejteni a pálya, és ők nem hagyták ki ezt a ziccert.

Salgótarjáni KSE–Calle Pubfood Békés 63-51 (11-13, 16-15, 18-7, 18-16)

Tigrisek csatáztak Berényben

szentes-mbereny5Miután a péntekre tervezett Debreceni EAC–Gyulai Color KE mérkőzés elmaradt, így mindössze egyetlen megyei kosárlabdacsapat lépett pályára hétvégén, az NB II-es férfi bajnokság keretein belül. Ezen a berényi „Tigrisek” fogadták a három aranyvárományos debreceni gárda egyikét.

A hidegre való tekintettel…

Nem sok örömük volt a játék szépségeben az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti csoportjában érdekelt viharsarki csapatoknak. A hirtelen beállt hidegre való tekintettel, mindhárom együttesünk északabbra fekvő ellenfelétől kapott „nagykabátot”. Debrecenben például a bajnoki címre aspiráló házigazdák legeredményesebb embere több pontot dobott, mint a gyulai gárda tagjai összesen.

Csak a csabaiaknak volt sanszuk

kep6-raczeszterMindhárom megyei alakulat verséggel zárta az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi mérkőzését. A legközelebb a csabai együttes járt a pontszerzéshez, de az utolsó negyedben kiénekelték a sajtot a szájukból a nyíregyháziak. A mezőberényieknek nem volt sanszuk az első számú bajnokesélyessel szemben, a gyulaiak pedig túlságosan is fiatal gárdával vágtak a borsodi kalandba ahhoz, hogy szorosabb meccset játszhassanak.

A békési közönség első hazai ünnepe

komadaniAz elmúlt hetek megpróbáltatásait feledtetve, a csoport egyik legjobb együttesét fektették két vállra a békési kosarasok, az NB I B-s pontvadászat Keleti-csoportjának nyolcadik játéknapját. A Viharsarok első számú alakulata szoros, izgalmas mérkőzésen múlta felül a Tiszaújvárost, ezzel remélhetőleg a felzárkózást is megkezdi a középmezőny irányába.

Calle Pubfood Békés–Tiszaújvárosi Phoenix KK 69-66 (23-24, 13-18, 13-10, 20-14)

Nem túl hálás Debrecenben játszani

szentes-mbereny2Két megyei vonatkozású mérkőzést rendeztek az elmúlt napokban az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti-csoportjában. A berényieket és a csabaiakat is a hajdúsági székhelyre szólította a sorsolás, ahol újabban nem öröm fellépni. Mindkét házigazda csapat udvariatlan vendéglátónak bizonyult, különösen az egyetemisták űzték magas fokon a játékot.

Erőnlétbeli hiányosságok mutatkoztak

Továbbra sincs jó passzban a békési kosárlabdacsapat. A tavalyi évben még az NB I B-s bajnokság legjobbjai között jegyzett gárda hét forduló után a sereghajtó pozíciót foglalja el. Köszönhető mindez a vasárnapi egri mérkőzésnek is, amelyet több mint 20 pontos előnyről buktak el!

EKE Eger KOK–Calle Pubfood Békés 71-69 (11-25, 12-21, 21-13, 27-10)

Debreceni dupla tanulmányi célzattal

kep10-raczeszterA Békéscsabai KK NB II-es kosárlabdacsapata feladva a pályaválasztói jogot, egy napon kétszer is megmérkőzött a debreceni illetőségű Prima SE együttesével. Tanulmányi célzatú kirándulás volt ez, hiszen az ellenfél a mezőny egyik legerősebb alakulatának számít, amit a pályán igazolt is.

Békési búcsú a Hepp-kupától

Tizenkétpontos vereséget szenvedett Pécsett, ezzel nem jutott a Hepp-kupa negyedik fordulójába a békési férfi kosárlabdacsapat. Pedig két negyeden keresztül a látogatók elképzelései szerint alakult minden, de azután minden megváltozott.

Ez a Berény már nem a tavalyi Berény

Néhány nap leforgása alatt két hajdúsági NB II-es férfi kosárlabda-csapat is ellátogatott a Viharsarokba. A debreceni egyetemista gárda a megyeszékhelyen nyert szoros mérkőzést, az akadémiát képviselő alakulat számára viszont nem termett babér Mezőberényben, ahol a nagyot küzdő hazaiak pontban egy triplával bizonyultak jobbnak.

A miskolciak koncentráltabbak voltak

nyir-bekes22Továbbra sem igazán fut a szekér a békési kosarasokkal. A legmagasabban jegyzett megyei férfi együttes az NB I B-s bajnokság 6. fordulójában az ötödik vereségét szenvedte el. Koma Dánielék a miskolci egyetemistákkal nem boldogultak, akik különösen a harmadik negyedben mértek rájuk megrendítő csapást.

Calle Pubfood Békés–Miskolci EAFC 75-91 (18-26, 15-13, 13-33, 29-19)

Hatásos vásárhelyi triplazuhatag

Már az első két negyed után eldőltek az érdemi kérdések az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság szombati Dél-alföldi rangadóján. A listavezető hazai együttes ellenállhatatlan játékával szemben nem volt hatásos fegyverük a békésieknek.

Vásárhelyi Kosársuli–Calle Pubfood Békés 100-81 (25-22, 30-16, 25-24, 20-19)

Csabai triplaeső felemás eredménnyel

szolevicsnikolaKét viharsarki érdekeltségű mérkőzést játszottak a kosárlabdázók NB II-es pontvadászatában. Mindkettőben érdekelt volt a most debütáló békéscsabai együttes, amely előbb magabiztos győzelmet aratott a Gyula ellen, majd nem boldogult a tapasztalt szolnoki vendégjátékosokkal megtűzdelt Cegléddel.

Hosszabbításban győzött a rekordbajnok

Balszerencsés vereséget szenvedett a békési kosárlabdacsapat NB I B-s pontvadászat negyedik fordulójában. A viharsarki alakulat a negyedik negyedben még tíz ponttal vezetett a magyar rekordbajnokkal szemben, amely így mentette hosszabbításra a derbit, majd a ráadásban a maga javára is fordította azt!

Calle Pubfood Békés–Budapesti Honvéd SE 80-85 (14-18, 18-14, 22-12, 14-24, 12-17)

Gyulai siker a megyei NB II-es kosaras derbin

kep7Október első napján elrajtoltak a küzdelmek az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokságban. A három viharsarki együttes közül kettő mutatkozott be, igaz a Gyula és a Mezőberény nyomban duplázott, hiszen egymás elleni mérkőzését is letudta, a Békéscsaba pedig ezen a hétvégén debütál hazai környezetben.

Bemutatót tartott a Vásárhelyi Kosársuli

Az esélyesebb Vásárhelyi Kosársuli csapata 82 pontos győzelmet aratott Békéscsabán, a Hepp Kupa első fordulójában. Az NB I B-s csongrádi alakulattal nem tudták felvenni a versenyt a csabai fiatalok, így a Kosársuli várhatja a sorozat második körének sorsolását.

Nem okozott gondot a továbbjutás

A Hepp Kupa keretében az NB II-be frissen feljutott Szentes otthonában lépett pályára a Calle Pubfood Békés férfi kosárlabdacsapata. A második vonalban szereplő viharsarki alakulat számára kiváló „felhozó mérkőzés” volt ez az előtte álló bajnoki feladatokhoz. Nem maradt el a továbbjutás sem, noha a hazaiak tapasztalt szerb játékosai időnként okoztak fejtörést.

Hosszabbításos békési diadal Óbudán

kep9Két bajnoki vereség után első bajnoki sikerüket ünnepelhették a békési kosárlabdázók. Az NB I B-s pontvadászat harmadik játéknapján Óbudára látogatott Balog Vilmos és Balog Lajos csapata, amely hosszabbításos csatában múlta fölül vendéglátóit úgy, hogy a túlórában esélyt sem hagyott ellenfelének.

Óbudai Kaszások–Calle Pubfood Békés 97-107 (14-25, 25-22, 28-18, 23-25, 7-17)

Hideg zuhannyal indult a hazai premier

Nem sikerült a hazai bajnoki rajtja a békési kosárlabdázóknak. A nyíregyházi nyitányon elszenvedett balszerencsés vereséget követően ezúttal az újonc Nagykőrös múlta felül a megyei alakulat, amely az első negyedet leszámítva mélyen valós tudása alatt teljesített.

Calle Pubfood Békési SZSK–Nagykőrösi Sólymok KE 68-85 (26-12, 16-33, 11-21, 15-19)

A végjátékot a Kék Cápák bírták jobban

nyir-bek2Szoros meccset hozott a békési kosárlabdázók szombati mérkőzése az NB I B-s pontvadászat nyitányán, amelyet az élvonalból kieső Nyíregyháza Blue Sharks otthonában vívott meg a viharsarki alakulat. A vendégek az első, majd a második félidőben is visszakapaszkodtak hat, illetve nyolcpontos hátrányukból, sőt, nyolc perccel a vége előtt még 63–58-ra vezettek, a végjáték azonban nem az ő elképzeléseik szerint alakult.

Nyíregyháza Blue Sharks–Calle Pubfood Békési SZSK 73-68 (20-23, 17-11, 16-17, 20-17)

Hazai siker a 60. Viharsarok Kupán

krsztics1A házigazda békési kosarasok sikerével zárult a hétvégi Viharsarok Kupa férfi felkészülési torna, amely országos szinten is egyedülálló, hiszen kereken hat évtizedes múltra tekint vissza. Az NB I B-s bajnokság főpróbáját tartó Gladiátorok útja a liga konkurens Óbudai Kaszások legyőzésén keresztül vezetett a fináléba, ahol visszavágtak a Zrenjaninnak, a múlt heti vajdasági vereségért.

Az utolsó „simításokat” végzik a békési kosarasok

Az utolsó szakaszába lépett az NB I B-s Békési SZSK férfi kosárlabda-csapatának felkészülése. A pontvadászat rajtjára nem kell már sokat várni, jövő szombaton ugyanis elstartol a mezőny. A bajnoki rajtig Balog Vilmos alakulata egy sor edzőmérkőzéssel készült.

Csepelre került az Erkel-kupa

Közel négy évtizede rendezték meg először Gyulán a kosárlabdázók Erkel-kupáját, amely nem tartozik a térség legnagyobb tornái közé, de hagyománya miatt ismert. Az NB II-es együttesek által látogatott esemény a közelgő bajnoki pontvadászat előtt mindig hasznos, hiszen az edzők felmérhetik, milyen állapotban is van a csapatuk.

Túl az első edzőmeccsen a békési kosarasok

151205DEAC-Békés13Túl van a felkészülés első szakaszán a Békési SZSK NB I B-s férfi kosárlabda-csapata. Lassan a játékoskeret is összeáll. A korábban már jelzett Nagy Balázs mellett új játékos Békésen a hódmezővásárhelyi nevelésű, legutóbb az NB I B Keleti csoportjának győztesénél, a Salgótarjánban játszó Schéda Martin. A 25 éves magasbedobó már csatlakozott is új csapatához, együtt edzőtáborozott társaival. Régi-új játékos a saját nevelésű Nagy Csaba, aki egy éves hódmezővásárhelyi kitérő után költözik haza. Szintén Békésre tart az 1994-es születésű Demkó József, aki eddig a Gyula csapatában kosarazott. A felnőttekkel kezdte meg a felkészülést két U20-as saját nevelésű játékos, Bánszki Róbert és Tóth Csaba is.

Lassan letelik a kosaras uborkaszezon

A hosszú nyári szünet után lassan visszatér az élet a békési férfi kosárlabdába, az SZSK NB I B-ben tavasszal 5. helyen végzett együttesét először a nyáron augusztus 8-án trombitálják össze. Most még a nyári pihenőjüket töltik a játékosok, de az elnökség számára nem állt meg a munka. Július 22-éig lehetett leadni a részvételi szándékot a következő bajnoki idényre.

Otthonában is kikosarazták az Óbudát

kep2A Békési SZSK együttese kettős győzelemmel vette az Óbudai Kaszások elleni csatát az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásában, így a három „állomásból” álló play off utolsó szakaszában az ötödik hely megszerzéséért küzdhet. Az ellenfél a DEAC–MTK párharc sikeresebb tagja lesz.

Óbudai Kaszások–Békési SZSK 94-108 (18-27, 25-32, 29-24, 22-25)

Előny a békési kosarasoknál

Hosszabb szünet után folytatódott az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszása. Ismeretes, hogy a békésiek az 5–8. helyért folytathatják, az alapszakaszban jól ismert Óbudai Kaszások ellen. Az első mérkőzésre Békésen került sor szombaton este.

Békési SZSK–Óbudai Kaszások 79-67 (18-16, 20-12, 20-12, 21-27)

Kettős vereséggel az alsó ágon

kep9Kettős vereséget szenvedett az Oroszlánnyal szemben, ezzel az 5–8. helyek egyikéért folytathatja az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszását a Békési SZSK együttese. A viharsarki alakulat az első hazai mérkőzését szúrta el, hiszen nála volt a pályaelőny a két nyert meccsig tartó párharcban, amit idegenben már nem tudott korrigálni.

Oroszlányi SE Lions–Békési SZSK 92-69 (21-19, 19-18, 25-11, 27-21)

Oroszlányban lehet javítani

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban hétvégén megkezdődött a rájátszás. Ennek első állomása keretében a két csoport első négy-négy helyezettje vív egymással két nyert mérkőzésig tartó párharcot. A továbbjutók az érmes pozíciókért folytathatják, a vesztesek az 5-8. helyekért. A békésiek keleti másodikként a nyugati harmadik Oroszlányt kapták, amellyel két éve közösen léptek magasabb szintre. Együtt lépi a lépcsőt tehát a két fél, ám vasárnap az egykori bányászváros képviselőinek jött ki jobban a lépés. A visszavágót pénteken tartják, Oroszlányban lehet javítani.

Békési SZSK–Oroszlányi SE Lions 63-76 (21-20, 14-24, 17-17, 11-15)

Az Olaj KK ellen folytatják a csabaiak

Két elmaradt viharsarki érdekeltségű mérkőzést is rendeztek az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának finisében. A csabai együttes győzelemmel zárta a záró csatát, így a hetedik helyen zárt, ami annyit jelent, hogy a folytatásban a Szolnoki Olaj második számú csapatával csatázhat az egyenes kieséses rendszerű negyeddöntőben. A Berény zárásként a harmadik legjobbnak bizonyuló Cegléddel szemben maradt alul tisztes csatában, így apró részsikerként megelőzte a tabellán megyei riválisát, a büntetőponttal sújtott Gyulát.

Tét nélküli presztízscsata

DSC_0173Tét nélküli rangadót vívott vasárnap Békésen az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Keleti-csoportja élén álló két együttes, amely az eredménytől függetlenül már nem cserélhetett pozíciót. A listavezető tarjániak számára alakult jobban a meccs első fele, a hosszú szünet után azonban szerencsére is szükségük volt ahhoz, hogy végül minimális győzelmet arassanak.

Békési SZSK–Konecranes-Salgótarjáni KSE 62-63 (6-13, 12-15, 15-15, 29-20)

Húsz köztük

A csabai együttesnek ugyan ma este van még egy hazai találkozója, ezzel együtt azonban véget ért az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság Keleti-csoportjának alapszakasza. A folytatás már csak a legjobb négyről szól, de mivel oda nem jutott megyei gárda, a Viharsarok számára lezárult a nyúlfarknyi évad. A gyulaiak egész éves vesszőfutásuk után jó szájízzel vonulhatnak pihenőre, hiszen legyőzték a tartalékos DEAC II. csapatát, ezzel legalább a berényieket maguk mögött tudták.

Második helyről folytatják a rájátszást

békés-eger4Nagyon megizzadtak Egerben a két bajnoki pontért a békési kosarasok. Az NB I B-s bajnokság Keleti-csoportjában az alapszakasz utolsó előtti fordulója került terítékre, melynek kertében Balog Vilmos együttese az utolsó pillanatokban kicsikart duplával abszolválta idegenbeli meccsét, így sikerélménnyel felvértezve várhatja a Salgótarján elleni vasárnapi hazai rangadót.

EKF-Eger-KOK SEBékési SZSK 82-83 (13-16, 13-15, 27-31, 29-21)

Az NB II-es bajnokság továbbra sem rólunk szól

A papírformának megfelelően a békéscsabai együttes fölényes győzelmével zárult az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi, gyulai megyei derbije. Sikerével a BKK reményei életben maradtak a legjobb négy közé jutásra, igaz ehhez legnagyobb riválisának, a DEAC-nak még botlania kellene a finisben. A fürdővárosiak a másik aktuális meccsüket is elveszítették, de a berényiek sem úszták meg „olcsóbban”.

A békésiek kiköszörülték a csorbát

Vámos6Bár az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság alapszakasznak még nincs vége, a békési együttes háza táján már most elkezdhetik tervezni a rájátszást. Balogh Vilmos együttese szombaton esti közönségszórakoztató meccsen nyerte meg a csoport rangadóját, ezzel az is eldőlt, hogy a második helyen végez, így pályaelőnnyel kezdheti majd a négy közé jutásért folyó play offot a nyugati szekció harmadik helyezettjével.

Békési SZSK–Óbudai Kaszások 101-95 (20-18, 27-30, 29-27, 25-20)

Sikerélmény nélkül maradt a Viharsarok

Bár egy sor mérkőzést játszottak a megyei kosárlabda-csapatok az NB II-es férfi bajnokságban, győzelmi ünnepet egyik után sem kellett ülniük. A sikertelenség oka leginkább a halvány védőmunkával magyarázható, száz kapott pont alatt egyetlen esetben úszták meg a viharsarkiak, pedig ez az egyik sarkalatos pontja a sportágnak.

Gyorsan rendezni kellene a sorokat

kep7Debrecen után Tiszaújvárosban is főhajtásra kényszerültek a békési kosárlabdázók, akik a két vereség ellenére megtartották második helyüket az NB I B-s pontvadászat Keleti-csoportjában, de a Salgótarján elsőségét már gyakorlatilag nem tudják veszélyeztetni. Annál fontosabb lenne megtartaniuk a jelenlegi pozíciójukat, de ennek érdekében gyorsan rendezniük kell soraikat, mert szombaton a kiváló formának örvendő Óbudai Kaszások csapatát fogadják.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK–Békési SZSK 84-69 (22-17, 28-17, 18-33, 16-12)

Oda lett a békésiek hazai veretlensége

151205DEAC-Békés15Elvesztette az idei hazai bajnoki veretlenségét a Békési SZSK NB I B-s férfi kosárlabda-csapata és vele együtt vélhetően az első helyet is át kell adni a Salgótarjánnak. A Keleti-csoport rangadóján a listavezető házigazdák a harmadik helyezett debreceni egyetemistákkal szemben maradt alul szoros mérkőzésen. A vendégek a kinti dobásokkal diktálták a tempót, és tulajdonképpen ennek köszönhették a végső sikerüket is.

Békési SZSK–Debreceni EAC-Kamilla Gyógyfürdő 76-85 (18-20, 18-20, 22-24, 18-21)

Debreceni napok

Debreceni napokat tartottak az NB II-es megyei kosárlabda-csapatok a pontvadászat hétvégi programjában. A berényiek az egyetemisták és az akadémisták hálóján is fennakadtak, a csabaiak ellenben valamit törlesztettek azzal, hogy nagy fölénnyel verték a DEAC második számú alakulatát.

Új fiúk mutatkoztak be a békési csapatban

16békés-budafok-komaA papírformának megfelelően, nagykülönbségű, magabiztos győzelmet arattak a békési kosarasok az NB I B-s pontvadászat hétvégi fordulójában, melynek keretében a sereghajtó, meglehetősen szerény erőt képviselő MAFC második számú alakulata látogatott a Viharsarokba. A meccs kifejezetten jó alkalmat szolgáltatott arra, hogy a házigazdáknál bemutatkozhasson a héten igazolt két új szerzemény.

Békési SZSK–MAFC II. 108-42 (23-7, 38-4, 15-13, 32-18)

Felemás kimenetelű kétfrontos ütközet

Borsodi csapatokat fogadtak a megyei alakulatok az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi műsorában. Felemásra sikerült a kétfrontos ütközet: a csabaiaknak nem okozott nehézséget a „középkategóriás” szerencsiek két vállra fektetése, a gyulaiak ellenben szoros csatában elbukták az alsóházi derbit.

Tartják a tempót a Tarjánnal

Béres1Nehezen indult, de annál könnyebben folytatódott a békési kosarasok vasárnapi bajnoki mérkőzése. Az NB I B-s férfi bajnokság Keleti-csoportja második helyén álló hazai együttes a sokszoros bajnok Budapesti Honvédot múlta felül, rendkívül magabiztos és ötletes játékkal, így továbbra is tartja a lépést az éllovas Salgótarjánnak.

Békési SZSK–Bp. Honvéd SE 75-49 (13-19, 28-13, 21-9, 13-8)