Kosárlabda

Hosszabbításos csata a Tiszaligetben

Jól küzdött a békési kosárlabdacsapat, mégis alulmaradt Szolnokon, az Olajbányász U23-as csapatával szembeni hétfő esti bajnoki mérkőzésen. A Tisza-parti alakulat ezzel a sikerével ketté metszi a Zöld csoport tabelláját, a viharsarkiak viszont csupán egyetlen riválisukat tudhatják maguk mögött a 15 tagú mezőnyben.

Szolnoki Olajbányász U23–Omnia Pub&Food Békés 99-96 (23-21, 17-20, 20-13, 26-32, 13-10)

Akarat és átütőerő hiányában voltak

Nem akarnak beköszönteni a vár győzelmek a békési kosarasokhoz, pedig a nyári kényszerű osztályváltást követően a szurkolók okkal reménykedhettek abban, hogy a harmadik vonalban több sikerélményben lesz részük. Az így is legmagasabban jegyzett viharsarki gárda szombaton este a hasonlóan nehéz sorsú Tiszaújvárossal szemben maradt alul idehaza, ezzel már csak az Egert előzi meg a 15 tagú mezőnyben.

Omnia Pub&Food Békés–Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-90 (21-29, 25-21, 26-21, 11-19)

A Győr jobban finiselt

Pénteken este Győrben vívta aktuális bajnoki mérkőzését az Omnia Pub&Food Békés NBI B Zöld csoportos kosárlabdacsapata. A viharsarkiak az utolsó negyedig kétessé tudták tenni a csata kimenetelét, ekkor még vezettek, a végén azonban a házigazdák büntetőztek jobban.

Széchenyi Egyetem Győri KC–OMNIA Pub & Food Békés 81-73 (23-22, 15-11, 16-21, 27-19)

Az ősz legmeggyőzőbb játéka

Sok jó egyéni teljesítménnyel gyűjtötte be harmadik őszi sikerét a békési kosárlabdacsapat, amely a harmadosztályú bajnokság 10. fordulója keretélben hazai környezetben aratott fölényes győzelmet a sereghajtó Egerrel szemben.

Omnia Pub&Food Békés–EKE Eger KOK 99-72 (21-15, 28-19, 25-25, 25-13)

Szoros csata Bonyhádon

Szerda este Bonyhádon csapott össze a tavaly még egyaránt Piros csoportban szereplő két gárda. A tolnaiak szoros meccsen kerekedtek felül, az első negyedben szerzett előnyüket érvényesítve.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE–Omnia Pub&Food Békés 87-80 (26-16, 24-26, 17-20, 20-18)

Túl nagy hátrányba kerültek az elején

Hazai vereséggel folytatta bajnoki szereplését a békési kosárlabdacsapat. A hazai harmadik vonalban érdekelt együttes az első negyedben adott túl nagy előnyt a vendég Kecskemétnek, amit nem tudott ledolgozni a későbbiek során.

Omnia Pub&Food Békés–KTE Duna Aszfalt 76-83 (17-32, 19-15, 17-20, 23-16)

Békési bravúr Óbudán

Második győzelmét könyvelhette el hétvégén a békési kosárlabdacsapat. A Zöld csoportban (harmadik vonal) jegyzett viharsarki alakulat a sok csalódást keltő eredmény után végre kitett magáért, és végletekig kiélezett meccsen múlta felül otthonában a feljutásra pályázó Óbudai Kaszások együttesét, ezzel pedig a tabellán is sikerült feljebb lépnie.

Óbudai Kaszások–Omnia Pub&Food Békés 78-79 (26-15, 16-19, 11-25, 25-20)

Osztálykülönbség mutatkozott Cegléden

A második félidei széteső játékával súlyos vereségbe szaladt bele Cegléden a békési férfi kosárlabdacsapat. A honi harmadik vonalban érdekelt legeredményesebb viharsarki gárda a 6. fordulóból előrehozott mérkőzését játszotta le csütörtökön este, de tartalékos összetételben szinte esélye sem volt az amerikai légióssal, és több szolnoki nevelésű játékossal kiálló házigazdákkal.

Ceglédi KE-OMNIA Pub&Food Békés 116-69 (29-27, 22-16, 33-16, 32-10)

A Sopron lehajrázta a békésieket

Lassan teljesen elfogy a békési kosárcsapat, amely szombaton a Zöld csoport élén hibátlan teljesítménnyel álló Soproni MAFC ellen szenvedett fájó hazai vereséget. A nyári kiesést követően a lelkes szurkoló joggal  remélhették azt, hogy kedvenceinek több sikerélmény jut majd alacsonyabb szinten, egyelőre azonban a sok sérült miatt ez még várat.

Omnia Pub&Food Békés–Soproni MAFC 73-81 (23-23, 17-15, 18-7, 15-36)

Győzelemmel kezdtek a csabai kosarasok

Megkezdődtek a küzdelmek az NB II-es kosárlabda-bajnokságban. A Keleti csoportban 9 együttes verseng ebben az évben, köztük négy viharsarki alakulat. Közülük a jelentősen megerősödő Békéscsabát akár a bajnoki cím megszerzésére is esélyesnek tartják. A megyeszékhelyi gárda ennek megfelelően győzelemmel rajtolt, a többi gárda már a második találkozóját vívta, az első siker azonban még várat.

Leckét vettek a békésiek

Egyelőre nem igazán vette fel az ideális fordulatszámot a harmadik vonalba visszacsúszó békési kosárlabdacsapat. Az így is legmagasabban jegyzett viharsarki alakulat a Rátgéber Egyetemen vett leckét, így a harmadik mérkőzése után egy győzelemmel és két vereséggel 9. helyen áll a 15-ös mezőnyben.

Pécsi NKA–Omnia Pub&Food Békés 95-67 (27-14, 26-11, 24-22, 18-20)

Triplaesőt kaptak Pápán

A békésiek éppen a szerdai bajnoki ellenfél Pápa ellen vívták ki három éve a Piros csoportos szereplés lehetőségét. Akkor idegenben, Pápán tudtak nyerni Komáék. Azóta mindkét csapatban voltak változások, de ez talán a hazai gárdát érintette jobban, ahonnan több meghatározó játékos távozott.

Concordia Motax KC Pápa–OMNIA Pub & Food 96-76 (22-16, 32-16, 21-24, 21-20)

Kiszálltak a Hepp Kupából

Az NB I B Zöld csoportjának újoncával, az alaposan megerősített Cegléddel került össze az Omnia Pub&Food Békés férfi csapata a Hepp Kupa sorozatban. A Békés is átalakulóban van, három érkező játékos mellett az U20-as keretből kerültek fel többen a felnőttekhez.

Omnia Pub&Food Békés-Ceglédi KE 84-110 (23-32, 17-32, 26-27, 18-19)

Eredményes bajnoki nyitány

Győzelemmel kezdte az évet a honi harmadik vonalba visszacsúszó békési kosárlabdacsapat , amely a dél-alföldi rangadón a Vásárhely ellen győzött a 38 pontig jutó Krisztics Danijel vezérletével.

Omnia Pub&Food Békés–Vásárhelyi Kosársuli 89-77 (19-14, 28-27, 18-26, 24-10)

A Cegléd nyerte a Viharsarok Kupát

A Ceglédi KE együttese nyerte hétvégén a 63. alkalommal megrendezett Viharsarok Kupa férfi felkészülési kosárlabdatornát. A házigazda Omnia Pub&Food alakulata harmadik helyen végzett.

Péntektől Viharsarok Kupa

Még országos viszonylatban is kevés olyan hosszú múltra visszatekintő torna létezik, mint a kosárlabdázók 63. Viharsarok Kupája. Az eredetileg békési gyökerű eseményen évtizedeken keresztül női és férfi csapatok küzdöttek, egy ideje azonban csak férfiaknak írnak ki tornát és nem békési, hanem békéscsabai helyszínnel.

Csabai siker az Erkel Kupán

A Békéscsabai KK együttesének sikerével zárult augusztus 31-én Gyulán a 43. alkalommal megtartott Erkel Kupa felkészülési férfi kosárlabdatorna. A Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban négy csapat NB II-es együttes csatázott a nap során, ami jó erőfelmérőül szolgált a bajnokság közelgő rajtja előtt.

Régi-új kosaras érkezett Békésre

Még nem teljes, de már alakul a játékoskeret az NB I B Zöld csoportjában induló Békési SZSK férfi kosárlabda-csapatánál. Korábban megírtuk már, hogy a klub megszerezte a Veszprém 21 éves, 198 centiméter magas játékosát, Lógár Bencét, az elmúlt héten pedig újabb fiatal játékos csatlakozott a viharsarki gárdához.

Azonnali visszajutásban gondolkodnak Békésen

A Bonyháddal együtt a Békési SZSK is elköszönt tavasszal az NB I B-s férfi bajnokság Piros csoportjától és a 2019–20-as szezont az osztály Zöld jelű csoportjában kezdheti meg, amely honi viszonylatban a harmadik vonalat jelenti.

Kosaras dzsembori a megyeszékhelyen

Kivételesen jól választották meg a 22. Streetball Fesztivál időpontját a békéscsabai szervezők, hiszen nyári melegben, de égi áldás nélkül zajlott le szombaton a Szent István Téren. Az olimpiai sportággá vált 3 a 3 elleni játékra több mint 60 csapat jelentkezett. A program egy remek hangulatú bemelegítéssel kezdődött, majd jöhettek a kora délutánig tartó palánkcsaták.

A szombat az utcai kosárlabdáé

Egy év után szombaton ismét benépesülnek a küzdőterek a kosárlabda népszerűsítését és tömegesítését szolgáló sorozat, a 10 fordulóból álló Streetball Challenge békéscsabai színhelyén, a Szent István téren. Ezúttal rendhagyó módon nem vasárnap, hanem június 8-án, szombaton 9 órakor veszi kezdetét a megyeszékhely egyik legnépszerűbb és nagy tömegeket megmozgató eseménye.

Apró szépségtapasz a viharvert évre

A békési kosárlabdacsapat 13. helyen zárta az évet a másodosztályú pontvadászatban, és azzal vigasztalódhatott, hogy legalább a bonyhádiakat maga mögött tudhatta. Ősztől ismét szembe kerülnek egymással a felek, de már a harmadik vonalnak tekinthető Zöld csoportban.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE–Omnia Pub&Food Békés 88-91 (20-21, 24-24, 17-25, 27-21)

A végén fordított a Békés

Előnyt szerzett a békési kosárlabdacsapat a Piros csoport 13. helyéért megkezdett rájátszás első mérkőzésén, amelyen a Bonyhád volt a vendég. Már tét nélkül játszik a második vonaltól egyaránt búcsúzó két csapat, ennek megfelelően amolyan védekezés nélküli találkozón 210 pontot láthatott az Evangélikus Gimnáziumba kilátogató publikum. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc május 16-án, Bonyhádon folytatódik.

Omnia Pub&Food Békés–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 106-104 (23-24, 24-30, 26-31, 33-19)

A kötelező kosaras plusz

Bár az Omnia Pub&Food Békés csapata búcsúzott az NB I B-s bajnokság Piros csoportjától, a versenykiírás értelmében egy párharcot még le kell játszania.

Kiestek a békési kosarasok

Ősztől a honi kosárlabdázás harmadik vonalának számító Zöld csoportban folytatják a békési kosarasok, miután 2:1-re elveszítették a rájátszásban utolsó szalmaszálat jelentő Nagykőrös elleni párharcot. Maradt még egy párharcuk a szintén kieső Bonyháddal, de annak már semmi jelentősége nincsen.

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub & Food Békés 91-76 (15-23, 25-16, 22-15, 29-22)

Nehéz helyzetben a békési kosarasok

A nagykőrösi csapat visszavette pályaelőnyét a Békéssel szemben, az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 9–14. helyért zajló rájátszásában. A Pest megyei alakulat csütörtökön izgalmas meccsen egyenlített az Evangélikus Sportcsarnokban, ezzel harmadik meccs dönti el, melyik fél maradhat a másodosztályban és melyik kényszerül jövőre a Zöld csoportba, azaz a harmadik vonalba.

Omnia Pub&Food Békés–Nagykőrösi Sólymok KE 80-83 (28-18, 1524, 1619, 21-22)

Fontos lépés a bennmaradás felé

A honi kosárlabdázás második vonalában maradásért kezdte meg csatáját a békési csapat, amely a 9–14. helyért zajló rájátszás legfontosabb párharcának első mérkőzésén elvette Nagykőrös pályaelőnyét. Mivel a csata két nyert mérkőzésig tart és a vesztes kiszáll az osztályból, így Balog Vilmos alakulata még nem nyugodhat meg. A két csapat április 18-án, a békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban találkozik ismét 19 órától.

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub&Food Békés 87-89 (18-21, 22-13, 21-33, 26-22)