Kosárlabda

Nem tudtak felpörögni a békésiek

Hét közben pótolta korábban elhalasztott bajnokiját az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Piros csoportjának két résztvevője. Az ősszel makulátlan hazai mérleggel rendelkező Nyíregyháza számára nem jelentett kihívást a hét mérkőzés óta nem nyerő Békés két vállra fektetése. Időnként osztálykülönbség mutatkozott a felek között!

Nyíregyháza Blue Sharks–Omnia Pub&Food Békés 101-53 (20-7, 24-22, 29-14, 28-10)

Elbuktak a kiesési rangadón is

Továbbra sem megy a békési kosárlabdázóknak. A Gladiátorok pénteken az NB I B-s bajnokság Piros csoportjának kiesési rangadóját bukták el Bonyhádon, az addig még győzelemmel sem rendelkező riválissal szemben, így most már csak a tolnai alakulatot előzi meg a tabellán.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE–Omnia Pub&Food Békés 82-77 (19-15, 23-12, 16-22, 24-28)

A 3X3-as játékot a békésieknek találták ki

Budapesten, a Tüskecsarnokban rendezték meg hétvégén a 3X3-as felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 4-5. fordulóját. A Békési Gladiátoroknak mindkét körben főszerep jutott. Előbb a Vass Dominik, Hajdú Márton, Koma Dániel alkotta csapat szerezte meg a tornagyőzelmet, majd a második fordulóban egyetlen poszton cserélve is döntőt vívott a trió.

Továbbra is gödörben a békési kosarasok

A Nagykőröstől elszenvedett bajnoki vereség után a Hepp kupában próbált visszatalálni a győzelmeket hozó helyes útra, az NB I B Piros csoportjában játszó Omnia Pub&Food Békés.

Bajai Bácska FKE–Omnia Pub&Food Békés 98-80 (26-27, 24-23, 13-13, 35-17)

Ez a meccs is hiányozhat még a végén

Újabb alsóházi ellenféllel szemben marad üres kézzel a békési kosárlabdacsapat, amely az NB I B-s bajnokság 10. fordulójának hazai rendezésű mérkőzésén a Nagykőrössel nem bírt. A remek első negyed után fokozatosan bizonytalanodott el a házigazda, és végül 10 ponttal nyert a pontosabb és koncentráltabb Pest megyei gárda.

Omnia Pub&Food-Békés–Nagykőrösi Sólymok KE 89-99 (29-17, 23-30, 26-31, 11-21)

Három negyeden keresztül bravúrközelben

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában a tavalyi ezüstérmes Vasas Akadémia csapata látogatott a Viharsarokba. A házigazda békési alakulat három negyeden keresztül partiban volt a fővárosiakkal, de az utolsó 10 perc ismét nem az elképzelései szerint alakult, így elmaradt a meglepetés.

Omnia Pub & Food Békés-Vasas Akadémia 76-86 (22-22, 27-25, 17-20, 10-19)

Budafokon sem volt sikerélmény

Idegenben továbbra is győzelem nélkül állnak az NB I B-s Piros csoportban szereplő békési kosarasok. A másodosztályú pontvadászat 6. fordulójának keddi, budafoki mérkőzésén időnként elérhető közelségbe került a siker, végül azonban az újonc hazaiak örülhettek. A Gladiátorok egy győzelemmel és 5 vereséggel a 10. helyen tanyáznak a 14 tagú mezőnyben.

Budafok–Omnia&Pub Food Békés 97-89 (18-18, 24-20, 32-28, 23-23)

Továbbjutás a Hepp Kupában

Sikerrel vette a Hepp Kupa 3. fordulóját az Omnia Pub&Food Békés kosárlabdacsapata, amely a honi harmadik vonalban (NB I B Zöld csoport) szereplő Vásárhelyi Kosársuli otthonában aratott 9 pontos győzelmet. A viharsarkiak számára a meccs záró negyede hozta meg az áttörést.

Vásárhelyi Kosársuli–Omnia Pub&Food Békés 74-83 (22-23, 15-17, 21-17, 16-26)

Nem ízlett a Honvéd védekezése

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában hazai pályán szenvedett vereséget a békési csapat, amely két negyeden át helytállt a rekord magyar bajnokkal szemben, de a nagyszünet után már képtelen volt a Honvéd tempóját tartani. A fővárosiak ezzel a sikerrel tapadtak az élmezőnyre, a viharsarkiak helyzete pedig nem javult a mezőny utolsó harmadában.

Partiban az orszlányi oroszlánokkal

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 5. játéknapján egy újabb bajnokesélyes együttes került a békési együttes útjába. A viharsarkiak hazai pályán nagyszerűen kezdtek, és a nagyszünetig remekül tartották is magukat, szünet után azonban kidomborodott az oroszlányiak nagyobb képzettsége.

Omnia Pub & Food Békés–Oroszlányi SE-Lions 6976 (25-15, 1618, 15-22, 13-21)

Alaposan kikosarazták a békésieket

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 4. játéknapjának péntek esti mérkőzésén az egyik bajnokaspiránsnak számító Veszprém otthonában lépett pályára a békési együttes. A még veretlen házigazdák érvényesíteni tudták a papírformát, és nagy különbséggel múlták felül a meglehetősen mérsékelten teljesítő viharsarkiakat.

Pannon Egyetem Veszprém-Omnia Pub & Food Békés 127-65 (26-11, 35-13, 34-12, 32-29)

Erőt adható hosszabbításos siker

Hosszabbítást követően szerezte meg első bajnoki sikerét a honi második vonalban szereplő békési férfi kosárlabdacsapat. A legyőzött a záró negyedig vezető MEAFC-Miskolc gárdája volt, amely veretlenül érkezett a Viharsarokba.

Omnia Pub&Food Békés–MEAFC-Miskolc 86-81 (21-23, 16-20, 18-16, 19-15, 12-7)

Koncentráltabb volt az ellenfél

Gyengén lepattanóztak és a külső dobásaik sem igazán ültek a békési kosarasoknak, akik az első őszi házon kívüli bajnokijukat vívták a debreceni székhelyű, de Szigetszentmiklóson játszó BKG Prima SE otthonában. Törvényszerű vereség lett a vége!

BKG-Príma SE–Omnia Pub & Food Békés 90-72 (19-16, 23-23, 22-17, 26-16)

Egy Washingtonnal jobb volt a MAFC

A tavaly még NB I A csoportos MAFC csapatát fogadta az Omnia Pub&Food Békés gárdája az NB I B Piros csoportjának szezonnyitó mérkőzésén. A vendégek már az idén szeretnének visszajutni a legjobbak közé, így kötelező győzelemre készültek a viharsarki mérkőzésen. A Békés a tavalyi évhez képest előrébb végezne, a nyolc közé jutást tűzte ki célként az egyesület vezetése a gárda elé, így mindenki nagy csatára számított a nyitó fordulóban.

Oroszlányi tornagyőzelem a Viharsarok Kupán

Megtartotta bajnoki főpróbát a hétvégén kezdődő NB I B-s Piros csoportos bajnokság előtt az Omnia Pub&Food Békés NB I B-s férfi csapata. A Békéscsabán megrendezett 62. Viharsarok Kupán a házigazda Békés csapata mellett az Oroszlányi SE, az MTK Törökbálint és a szerb első osztályban szereplő Beovuk Beograd 1972 csapata vett részt.

Egyik torna a másik után

A szerbiai Petrográd elleni dupla, illetve az oroszlányi Bányász Kupa után Egerben vívta második felkészülési tornáját hétvégén az Omnia Pub&Food Békés NB I B-s férfi kosárlabdacsapata. A viharsarki alakulat az élvonalban szereplő DEAC U23-as gárdáját és a házigazdákat is legyőzve hazahozhatta a Dobó Kupát.

Streetball 62 csapattal és sok extrával

Valamiért mindig remek érzékkel választják ki a békéscsabai streetball fesztivál, vagy ahogyan hivatalosan nevezik, OTP Junior Adidas Streetball Challenge időpontját, ha csak az időjárási körülményeket nézzük. Verőfényes napsütés, baljós, fekete felhők sehol, a meleget pedig az állandó résztvevők közül mindenki megszokta már.

A békésiek lezárták a végső párharcot

A rájátszás harmadik fázisának utolsó szakaszát szerette volna a szerdai békéscsabai győzelem után Bonyhádon rövidre zárni a Békés, ami sikerült is. Kiváló második negyedet produkálva Koma Dánielék 10 pont feletti sikert arattak, ezzel a 11. hely megszerzéséhez szükséges második győzelmet is begyűjtötték.

Bonyhádi KSE–Calle Pubfood Békés 67-80 (32-27, 6-26, 15-16, 14-11)

Előnyt szerzett a Békés

A 11. helyért a Bonyhád ellen folytatta az NB I B-s bajnoki rájátszást a Calle Pubfood Békés férfi együttese. A hazai első mérkőzésen kiváló második negyedet produkáltak a viharsarkiak, ezzel alapozták meg a magabiztos sikerüket.

Calle Pubfood Békés–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 105-77 (23-27, 34-12, 21-18, 27-20)

A Bonyhád ellen zárják a bajnokságot

A budapesti vereség után hazai pályán sem sikerült javítania a Békésnek az NB I B-s rájátszásban. A két győzelemig tartó párharc így az MTK Törökbálint sikerét hozta. A 11. helyért a Bonyhád csapata következik, két győzelemig tart a csata. Az első mérkőzés május 16-án, szerdán lesz Békéscsabán 19.30-as kezdéssel.

Calle Pubfood Békés–MTK Törökbálint 64-70 (18-19, 12-21, 14-11, 20-19)