Kosárlabda

Leckét vettek a békésiek

Egyelőre nem igazán vette fel az ideális fordulatszámot a harmadik vonalba visszacsúszó békési kosárlabdacsapat. Az így is legmagasabban jegyzett viharsarki alakulat a Rátgéber Egyetemen vett leckét, így a harmadik mérkőzése után egy győzelemmel és két vereséggel 9. helyen áll a 15-ös mezőnyben.

Pécsi NKA–Omnia Pub&Food Békés 95-67 (27-14, 26-11, 24-22, 18-20)

Triplaesőt kaptak Pápán

A békésiek éppen a szerdai bajnoki ellenfél Pápa ellen vívták ki három éve a Piros csoportos szereplés lehetőségét. Akkor idegenben, Pápán tudtak nyerni Komáék. Azóta mindkét csapatban voltak változások, de ez talán a hazai gárdát érintette jobban, ahonnan több meghatározó játékos távozott.

Concordia Motax KC Pápa–OMNIA Pub & Food 96-76 (22-16, 32-16, 21-24, 21-20)

Kiszálltak a Hepp Kupából

Az NB I B Zöld csoportjának újoncával, az alaposan megerősített Cegléddel került össze az Omnia Pub&Food Békés férfi csapata a Hepp Kupa sorozatban. A Békés is átalakulóban van, három érkező játékos mellett az U20-as keretből kerültek fel többen a felnőttekhez.

Omnia Pub&Food Békés-Ceglédi KE 84-110 (23-32, 17-32, 26-27, 18-19)

Eredményes bajnoki nyitány

Győzelemmel kezdte az évet a honi harmadik vonalba visszacsúszó békési kosárlabdacsapat , amely a dél-alföldi rangadón a Vásárhely ellen győzött a 38 pontig jutó Krisztics Danijel vezérletével.

Omnia Pub&Food Békés–Vásárhelyi Kosársuli 89-77 (19-14, 28-27, 18-26, 24-10)

A Cegléd nyerte a Viharsarok Kupát

A Ceglédi KE együttese nyerte hétvégén a 63. alkalommal megrendezett Viharsarok Kupa férfi felkészülési kosárlabdatornát. A házigazda Omnia Pub&Food alakulata harmadik helyen végzett.

Péntektől Viharsarok Kupa

Még országos viszonylatban is kevés olyan hosszú múltra visszatekintő torna létezik, mint a kosárlabdázók 63. Viharsarok Kupája. Az eredetileg békési gyökerű eseményen évtizedeken keresztül női és férfi csapatok küzdöttek, egy ideje azonban csak férfiaknak írnak ki tornát és nem békési, hanem békéscsabai helyszínnel.

Csabai siker az Erkel Kupán

A Békéscsabai KK együttesének sikerével zárult augusztus 31-én Gyulán a 43. alkalommal megtartott Erkel Kupa felkészülési férfi kosárlabdatorna. A Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban négy csapat NB II-es együttes csatázott a nap során, ami jó erőfelmérőül szolgált a bajnokság közelgő rajtja előtt.

Régi-új kosaras érkezett Békésre

Még nem teljes, de már alakul a játékoskeret az NB I B Zöld csoportjában induló Békési SZSK férfi kosárlabda-csapatánál. Korábban megírtuk már, hogy a klub megszerezte a Veszprém 21 éves, 198 centiméter magas játékosát, Lógár Bencét, az elmúlt héten pedig újabb fiatal játékos csatlakozott a viharsarki gárdához.

Azonnali visszajutásban gondolkodnak Békésen

A Bonyháddal együtt a Békési SZSK is elköszönt tavasszal az NB I B-s férfi bajnokság Piros csoportjától és a 2019–20-as szezont az osztály Zöld jelű csoportjában kezdheti meg, amely honi viszonylatban a harmadik vonalat jelenti.

Kosaras dzsembori a megyeszékhelyen

Kivételesen jól választották meg a 22. Streetball Fesztivál időpontját a békéscsabai szervezők, hiszen nyári melegben, de égi áldás nélkül zajlott le szombaton a Szent István Téren. Az olimpiai sportággá vált 3 a 3 elleni játékra több mint 60 csapat jelentkezett. A program egy remek hangulatú bemelegítéssel kezdődött, majd jöhettek a kora délutánig tartó palánkcsaták.

A szombat az utcai kosárlabdáé

Egy év után szombaton ismét benépesülnek a küzdőterek a kosárlabda népszerűsítését és tömegesítését szolgáló sorozat, a 10 fordulóból álló Streetball Challenge békéscsabai színhelyén, a Szent István téren. Ezúttal rendhagyó módon nem vasárnap, hanem június 8-án, szombaton 9 órakor veszi kezdetét a megyeszékhely egyik legnépszerűbb és nagy tömegeket megmozgató eseménye.

Apró szépségtapasz a viharvert évre

A békési kosárlabdacsapat 13. helyen zárta az évet a másodosztályú pontvadászatban, és azzal vigasztalódhatott, hogy legalább a bonyhádiakat maga mögött tudhatta. Ősztől ismét szembe kerülnek egymással a felek, de már a harmadik vonalnak tekinthető Zöld csoportban.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE–Omnia Pub&Food Békés 88-91 (20-21, 24-24, 17-25, 27-21)

A végén fordított a Békés

Előnyt szerzett a békési kosárlabdacsapat a Piros csoport 13. helyéért megkezdett rájátszás első mérkőzésén, amelyen a Bonyhád volt a vendég. Már tét nélkül játszik a második vonaltól egyaránt búcsúzó két csapat, ennek megfelelően amolyan védekezés nélküli találkozón 210 pontot láthatott az Evangélikus Gimnáziumba kilátogató publikum. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc május 16-án, Bonyhádon folytatódik.

Omnia Pub&Food Békés–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 106-104 (23-24, 24-30, 26-31, 33-19)

A kötelező kosaras plusz

Bár az Omnia Pub&Food Békés csapata búcsúzott az NB I B-s bajnokság Piros csoportjától, a versenykiírás értelmében egy párharcot még le kell játszania.

Kiestek a békési kosarasok

Ősztől a honi kosárlabdázás harmadik vonalának számító Zöld csoportban folytatják a békési kosarasok, miután 2:1-re elveszítették a rájátszásban utolsó szalmaszálat jelentő Nagykőrös elleni párharcot. Maradt még egy párharcuk a szintén kieső Bonyháddal, de annak már semmi jelentősége nincsen.

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub & Food Békés 91-76 (15-23, 25-16, 22-15, 29-22)

Nehéz helyzetben a békési kosarasok

A nagykőrösi csapat visszavette pályaelőnyét a Békéssel szemben, az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 9–14. helyért zajló rájátszásában. A Pest megyei alakulat csütörtökön izgalmas meccsen egyenlített az Evangélikus Sportcsarnokban, ezzel harmadik meccs dönti el, melyik fél maradhat a másodosztályban és melyik kényszerül jövőre a Zöld csoportba, azaz a harmadik vonalba.

Omnia Pub&Food Békés–Nagykőrösi Sólymok KE 80-83 (28-18, 1524, 1619, 21-22)

Fontos lépés a bennmaradás felé

A honi kosárlabdázás második vonalában maradásért kezdte meg csatáját a békési csapat, amely a 9–14. helyért zajló rájátszás legfontosabb párharcának első mérkőzésén elvette Nagykőrös pályaelőnyét. Mivel a csata két nyert mérkőzésig tart és a vesztes kiszáll az osztályból, így Balog Vilmos alakulata még nem nyugodhat meg. A két csapat április 18-án, a békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban találkozik ismét 19 órától.

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub&Food Békés 87-89 (18-21, 22-13, 21-33, 26-22)

Az utolsó szalmaszálat a Nagykőrös jelenti

Súlyos hazai vereséggel zárta az NB I B-s kosárlabda-bajnokság alapszakaszát békési férfi csapat, amely az MTK-val szemben maradt alul 31 ponttal. A legmagasabban jegyzett viharsarki alakulat a Nagykőrös ellen biztosíthatja bennmaradását a második vonalban a rájátszás során.

Omnia Pub&Food Békés–MTK Törökbálint 60-91 (15-18, 17-21, 16-28, 12-24)

Amit felépítettek, a végjátékban lerombolták

Hasonlóan a mezőny második feléhez tartozó Pécsi Vasutas fiataljai otthonában játszotta utolsó előtti alapszakaszbeli bajnoki mérkőzését vasárnap az NB I B-s békési kosárlabdacsapat. A viharsarki alakulat három negyeden át éltette a győzelem reményét, ám a végjátékban úgy járt, mint a 12 kőműves a magas Déva váránál.

PVSK-Kronosz Kiadó–Omnia Pub&Food Békés 92-80 (21-22, 23-28, 27-22, 21-8)

A triplák okozták a békésiek vesztét

Kulcsfontosságú mérkőzést bukott el Nagykőrösön a békési kosárlabdacsapat, amelynek a vesztét a szellős védekezés okozta a közvetlen riválisával szemben. A hazaiak összesen 49! alkalommal emelték kosárra a labdát a szaggatott vonalon kívülről, ebből 18-szor be is hullott az a gyűrűbe!

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub&Food Békés 87-72 (18-22, 14-17, 20-12, 35-21)

A békésieket „felfalták” a Cápák

Nem termett babér a békési kosarasoknak a Nyíregyháza elleni szombati hazai bajnoki mérkőzésen. A szabolcsi Cápák decemberben 101-53-ra győzték le a viharsarki reprezentánst, és ha ennyire nem is volt sima a visszavágó, a vendégek győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

Omnia Pub&Food Békés–Nyíregyháza Blue Sharks 75-92 (19-26, 10-23, 22-26, 24-17)

Nem tudták áthidalni Koma Dániel hiányát

Hétközi fordulót bonyolítottak le az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság Piros csoportjában. Az utolsó előtti helyen tanyázó békésieket a fővárosba szólította a kötelesség, ahol a mezőny első feléhez tartozó, fiatalokból álló Vasas vendégeként szenvedtek 30 pontos különbségű vereséget.

Vasas Akadémia–Omnia Pub&Food Békés 99-69 (26-20, 23-16, 29-11, 21-22)

A Budafok kihasználta a kezdeti lendületét

A honi kosárlabda második vonalában középcsapatnak tekinthető Budafok ellen próbált meg újabb győzelemmel erősíteni alsóházi pozícióján a békési kosárlabdacsapat. A viharsarkiak kifejezetten rosszul kezdték a hazai találkozót, a folytatásban viszont partiban voltak a vendégekkel, de felülmúlni nem sikerült őket.

Omnia Pub&Food Békés–Budafok 85-100 (23-33, 22-22, 19-24, 21-21)

„Életmentő” békési siker

Két hónap után nyert ismét bajnoki mérkőzést a kiesés ellen küzdő békési kosárlabdacsapat. A legmagasabb szinten szereplő viharsarki alakulat a második vonalnak számító Piros csoport alsóházi rangadóját nyerték felettébb magabiztosan.

Már az elején elúszott a hajó

A honi másodosztályú kosárlabda-bajnokság középcsapatának számító Honvéd otthonában szenvedett felettébb sima vereséget a viharsarki reprezentáns, békési alakulat. A vendégek betegségek és sérülés miatt mindössze 9 játékossal keltek útra.

Budapesti Honvéd SE–Omnia Pub&Food Békés 85-66 (22-7, 23-19, 22-17, 18-23)

Oroszlán-szívű házigazdák

A tabella harmadik helyét elfoglaló Oroszlányban az esélytelenek nyugalmával léphettek pályára pénteken este a békési kosárlabdázók. A honi másodosztályú bajnokság 18. fordulója keretében megrendezett mérkőzésen a viharsarkiak csak az első negyedben tudták tartani a lépést a kiváló erőkből álló házigazdákkal, akik végül plusz 30 pontot vertek rájuk.

Oroszlányi SE Lions–Omnia Pub&Food Békés 97-67 (17-18, 28-16, 26-18, 26-15)