Megye III. osztály

Esély(l)es – megye III. osztály

Rangadótól sem lesz mentes a 24. játéknap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Északi csoportban hibátlan tavaszi teljesítménnyel listavezető Köröstarcsa a szintén kiválóan szereplő Kamut otthonában vendégeskedik. Délre is jutott volna kiemelt ütközet, azonban a mezőhegyesiek létszámgondjai miatt lemondták az orosházi részvételt. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

Rangadókat is tartogat a 23. játéknap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon Köröstarcsán rendezik a csoport csúcsderbijét, ahol a házigazdák jelentős lépést tehetnek az aranyérem felé. A déli éllovas szabadnapos lesz, de közvetlen riválisai egymással csatáznak, vagyis kedvező esetben a mezőhegyesiek pozíciója játék nélkül erősödhet. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 22. forduló műsora kerül napirendre hétvégén, a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon és délen is három mérkőzést rendeznek, a legérdekesebb csatára Kardoson és Orosházán van kilátás. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 21. játéknap programja kerül előtérbe a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon nem lesz szabadnapos, így most négy mérkőzést rendeznek, délen pedig három találkozó lesz. Utóbbi csoportban rangadó is színesíti a műsort: az éllovas Mezőhegyes semleges pályán látja vendégül a Végegyházát. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 20. játéknapra kisorsolt mérkőzések kerülnek terítékre hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon szombaton rendezik mindhárom párharcot, a déli csapatok viszont kivétel nélkül vasárnap lépnek pályára, ráadásul ott most szabadnapos sem lesz, ezáltal 4 találkozót játszanak. Íme az aktuális menetrend és a találkozókhoz tartozó kommentár.

A harmadik kör első fordulója veszi kezdetét hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon és délen is két-két meccs jut szombatra egyet-egyet pedig vasárnap játszanak le. Előbbi csoportban Méhkeréken, utóbbiban Kaszaperen várható komoly presztízscsata a pontokért. Íme a hétvégi meccsekhez és a hozzájuk tartozó kommentár.

A 18. forduló mérkőzéseit bonyolítják le hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Ezzel a körrel a pontvadászat középső harmada is lezárul. A programot rangadók is színesítik: Kardosra az Északi csoport élén álló Köröstarcsa látogat, Medgyesbodzáson a déli listavezető Mezőhegyes vendégeskedik. Íme a hétvégi meccsekhez és a hozzájuk tartozó kommentár.

A tavaszi harmadik játéknap mérkőzéseit vívják hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Északi csoportban szombaton játsszák le mindhárom mérkőzést, délen viszont vasárnapra esik a teljes program, melyben egy rangadó is helyet kap. Íme a hétvégi párharcok és a meccsekhez fűzött kommentár.

A második tavaszi forduló mérkőzéseire került sor szombaton és vasárnap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az első héten szabadnapon lévő együttesek közül bemutatkozik a Méhkerék, a Medgyesbodzás és a Nagybánhegyes, a gerlaiak rajtjára ellenben újabb hetet kell várni az Északi csoportban ugyanis rendre van egy olyan alakulat, amely két egymást követő játéknapot kényszerül kihagyni. Íme a hétvégi párharcok és a meccsekhez fűzött kommentár.

Hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban is kitavaszodik, a négy szabadnapos alakulat kivételével pályára szólítja a kötelesség a csapatokat. Az Északi csoportban a dévaványai és a köröstarcsai alakulat versenyfutását ígéri az idény, délen többesélyes a küzdelem és nyomban rangadóval kezdődik a pontvadászat. Íme a program és a meccsekhez fűzött kommentár.

A megye III. osztályú bajnokság főszereplői

Az előttünk álló hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban is megkezdődnek a küzdelmek. A Dombegyház visszalépésével mindkét csoportban 8-8 csapat folytatja a csatározásokat küzdelmeket, melyek keretében kivétel nélkül történtek változások. Az együttesek névsora a külföldi munkavállalások, újrakezdések, vagy éppen sértődések miatt itt is folyamatosan változik, pillanatnyilag azonban hiteles helyzetképet festhet az alábbi összeállítás.

Kocsis Zoltán a méhkeréki labdarúgók élén

Kocsis Zoltán vette át a Méhkeréki SE labdarúgóinak irányítását. A megye III. osztály Északi csoportjának negyedik helyén tanyázó határ menti együttes a nyári teljes átalakulás után Maghiar Teodorral futott neki az évnek, amelytől minimálisan éremszerzést, maximálisan azonnali osztályváltást vártak.

A három szabadnapos csapat számára már az előző héten véget ért az őszi idén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban, most pedig a többi résztvevőtől is elbúcsúzunk március idusáig, tekintettel arra, hogy az utolsó őszi játéknap meccsei kerülnek fókuszba szombaton és vasárnap. A 14. forduló műsorából kiemelkedik a Köröstarcsa dévaványai fellépése az északi bajnoki cím két legfőbb várományosa között, valamint az Orosháza-Medgyesbodzás derbi, amely az őszi elsőségről is dönt. Íme a program és a meccsekhez fűzött kommentár.

A 13. forduló párharcai kerülnek fókuszba hétvégén, a megyei labdarúgás harmadik vonalában. A csoportok élén álló Dévaványa II. és Mezőhegyes II. akár növelheti előnyét, ha sikerül győznie, mivel a közvetlen riválisok szabadnapjukat töltik. Íme a program és a találkozókhoz fűzött kommentár.

A szombati munkanap miatt a megyei labdarúgás harmadik vonalában is kizárólag vasárnap rendeznek mérkőzést. A 12. forduló párharcainak többsége szokatlan időpontban, délelőtt 10 órakor kezdődik, mivel a meccsdömping miatt nem jutna minden helyszínre kellő számú játékvezető, illetve asszisztens. Íme a program és a találkozókhoz fűzött kommentár.

A 11. fordulóra kisorsolt mérkőzéseket rendezik hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon rangadó is színesíti a mezőnyt, melynek alakulásától függően akár őrségváltás is lehetséges a tabella élén. A Déli csoportban nem lesznek ilyen fajsúlyú meccsek, ami betudható annak, hogy a dobogósok hazai környezetben lépnek pályára. Íme a műsor és a találkozókhoz fűzött kommentár.

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban a tizedik játékhét kerül előtérbe. Az Északi csoport csapatai szombaton lépnek pályára, a déli tömörülés résztvevői vasárnap vívják meccseiket, amelyek kezdési időpontját már érinti a téli időszámítás. Az Atletico Békéscsaba visszalépésével három párharc lesz északon, a szabadnapos Kardos-Örménykút mellé a Zsadány is csatlakozott. Íme a párosítások és a párharcokhoz fűzött kommentár.

Mindkét csoportra jut rangadó a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának műsorában. Északon a listavezető ványaiak használhatják ki, hogy két legfőbb üldözőjük egymással csatázik, délen viszont a tabella élén álló bodzásiaknak az első számú „kihívójuk” otthonában kell helytállniuk, hogy megtarthassák az eddigi stabil előnyüket. Íme a párosítások és a párharcokhoz fűzött kommentár.

Egy mérkőzés kivételével vasárnapra tolódik a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának programja. Csupán Dombegyházon vállalták be a felek, hogy a munkanap ellenére lejátsszák az alsóházi derbit. A program legérdekesebb csatájának északon a méhkeréki meccs, délen pedig a kaszaperi ígérkezik. Íme a párosítások és a párharcokhoz fűzött kommentár.

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulója csúcsrangadót is tartogat az Északi csoportban. Az éllovas Dévaványa a második helyen tanyázó Kardos-Örménykút gárdáját látja vendégül. Délen az első számú kérdést az jelenti, hogy a pontveszteség nélkül menetelő Bodzás tartani tudja-e majd saját tempóját a kaszaperiek ellen is? Íme a hétvégi program és a meccsekhez tartozó kommentár.

A hatodik hétvégére kisorsolt mérkőzések kerülnek előtérbe szombaton és vasárnap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon a Kamut a soros, hogy megpróbálja feltartóztatni a Köröstarcsa őszi nagy menetelését, a Déli csoportban pedig a tartalék csapatok rangadóján az OMTK-Rákóczi kerül hasonló helyzetbe a Mezőhegyessel szemben. Íme a hétvégi program és a meccsekhez tartozó szokásos kommentár.

Rangadók sem hiányoznak a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi programjából. Az ötödik játéknap mérkőzései kerülnek „terítékre”, benne a Köröstarcsa–Dévaványa II., valamint a Medgyesbodzás–OMTK-Rákóczi találkozókkal, ahol olyan csapatok csapnak össze, melyek még pontot sem hullajtottak az eddigiek során. Íme a teljes műsor és a párharcokhoz fűzött kommentár.

A negyedik hétre kisorsolt mérkőzéseket rendezik a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Az eddig történések arra utalnak, hogy északon a Ványa-Kardos-Tarcsa trió mellé felnőhet a Méhkerék, délen pedig a második számú alakulatok vihetik a prímet, akikkel leginkább Bodzás és a Kaszaper konkurálhat. Íme a hétvégi program és a meccsekhez fűzött kommentár.

Két héttel az első- és másodosztályú küzdelmek rajtját követően a megyei labdarúgás „alsóházában” is eljött az idénykezdet. A küzdelmek a tavalyihoz hasonlóan két csoportban zajlanak majd 9-9 alakulat részvételével. A nyitány máris számos érdekes párharcot tartogat: északon a határ menti rangadó, délen a kaszaperi derbi kerülhet fókuszba. Íme a hétvégi program és a meccsekhez fűzött kommentár.

Bemutatkozik a megyei foci harmadik vonala

A Békés Megyei Kupa találkozókkal már szerdán „kitárta kapuit” az őszi megyei labdarúgó idény a harmadik vonalban érdekelt 18 együttes számára, az előttünk álló hétvégén pedig bajnoki találkozókon is pattog a pettyes. Elsőként a sorban a megye III. osztályban érdekelt 18 csapat képviselőit mutatjuk be.

Megye III. osztályú menetrend

Az MLSZ területi igazgatósága székházában elkészítették a 2018/19. évi megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságok sorsolását. A küzdelmek idén is észak-déli csoportokban folynak, mindkét szekciót 9-9 együttes alkotja, amely három kört vív egymással, így alakítva ki a végső sorrendet. A pontvadászat augusztus 25-én indul, november végéig 14 fordulót játszik a mezőny, a tavaszi folytatás pedig március 16-án lesz esedékes.

Az Északi csoport menetrend tervezete:

A Déli csoport menetrend tervezete:

Ezért nem indul a Berény II.

Néhány napja véglegesen eldőlt, hogy a 2018–19-es bajnokságot egy csapattal kezdi meg a Mezőberényi Labdarúgó Egyesület. Benyovszki Róbert játékos-edző tudatta a hírt, hogy nem indítják el a „kettes” csapatot a megyei harmadosztályban.