Megye III. osztály

Gyarmati sikerrel zárult a bronzrangadó

Az őszi idény utolsó előtti fordulójára kisorsolt mérkőzéseket rendezték a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A hibátlanul menetelő Szabadkígyós újabb magabiztos hazai sikerrel lépett egyet abba az irányba, hogy pontveszteség nélkül zárhassa a negyedik vonal őszi felvonását.

Esély(l)es – megye III. osztály

Az előző heti csúcsrangadó után ez a hét sem marad kiemelkedő párharc nélkül a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban, ahol szombaton és vasárnap is három találkozót vívnak. A tabella pillanatnyi állása szerint Eleken az őszi bronzérem megszerzésének lehetősége lesz a tétje a gyarmatiak vendégjátékának. Íme a program és a mérkőzésekhez rendelt kommentárunk.

A Kígyós 9 emberrel nyerte a rangadót

A korábbi hetekhez viszonyítva viszonylag szoros mérkőzéseket hozott a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulója, amely a 11. volt a sorban. Míg a szombati mérkőzések többségén 5 gólt szereztek a győztesek, addig vasárnap ehhez 3 találat is elegendőnek bizonyult.

Két fordulóval az őszi zárás előtt, eljött az idő a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság csúcsrangadójára. Vasárnap Végegyházán találkozik a tabella élén hibátlan teljesítménnyel álló duó. A házigazdák és a vendég szabadkígyósiak mellett is más érvek szólnak, a pályán majd kiderül, hogy melyik erély érvényesül. Íme a program és a mérkőzésekhez rendelt kommentárunk.

Gálázott a Kígyós a rangadón

A feljutó helyeket birtokló Végegyháza és Szabadkígyós a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában sem. Az éllovasok számlája úgy gyarapodott 3 ponttal, hogy közben gólt sem kaptak.

Az évad utolsó harmadához érkeztek a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság küzdelmei. Ettől kezdve nem múlik el úgy hét, hogy ne szerepelne egy-egy rangadó a programban. Az előttünk álló szombaton a hibátlanul teljesítő Szabadkígyós, a szintén dobogós Füzesgyarmat II. csapatát fogadja a makulátlan mérlegének megtartása reményében. A párosítás úgy hozza, hogy az alsóházhoz tartozó alakulatok is szaporíthatják pontjaik számát. Figyelem a vasárnapi mérkőzések az óraátállítás miatt 13.30-kor kezdődnek! Íme a műsor és a mérkőzésekhez rendelt kommentárunk.

Nem hibáztak az éllovasok

Az élmezőnyhöz tartozó együttesek nem hibáztak a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati 9. fordulójában. Az éllovas Végegyháza hű volt önmagához, és Tanner vezérletével ismét tíz fölött termelt Békéscsabán, ezzel megerősítve vezető pozícióját.

A 9. forduló valamennyi mérkőzését azonos időben játsszák szombaton délután, a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Remélhetőleg kiállási nehézségek miatt egyetlen találkozót sem kell majd kihagyni, úgy mint legutóbb, amikor a Gerla létszámhiányosan kényszerült játszani, a Kötegyán és a Nagybánhegyes pedig nem is tudott csapatot a pályára küldeni. A program szerint az élcsapatok elkerülik egymást, az alsóházban azonban lesznek ki-ki meccsek. Íme a menetrend és a párharcokhoz tartozó kommentárunk.

Tanner rangadót nyert a Végegyházának

Hazai sikerek születtek a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójára kisorsolt hétvégi mérkőzéseken. Ha azt vesszük alapul, hogy két gárdának ellenfél híján meg sem kellett izzadnia a pontokért, akkor nem túl jó irányba haladnak a dolgok a viharsarki foci alsóházában!

Rangadót is tartogat a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi „étlapja”. A viharsarki foci legalsóbb szintjén két meccset játszanak le szombaton, négyet vasárnap, közöttük van a füzesgyarmatiak nagy érdeklődéssel várt végegyházi fellépése, ahol két bajnoki címre is eséllyel pályázó együttes feszül majd egymásnak. Íme a menetrend és a párharcokhoz fűzött megszokott kommentárunk.

Magabiztos volt a Kígyós és a Gyarmat II.

Az eddigi hetekhez mérten szoros eredmények születtek a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi játéknapján. Persze azért a 7. fordulóban is akadtak nagyon sima mérkőzések, de többségében kiegyenlített csatában dőlt el a pontok sorsa.

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban „eszeveszett” tempót diktáló Végegyháza szabadnapos lesz a hétvégi 7. játéknapon, így azután a szintén hibátlan Szabadkígyós-Füzesgyarmat tandem számára mód nyílik a felzárkózásra. Ez a három gárda „zsiráfként tornyosul a porcelánboltban”, vélhetően kizárólagos jogot formálnak majd arra, hogy egymás között döntsék el az őszi dobogós sorrendet. Íme a hétvégi meccskínálat és a megszokott kommentárunk.

Újabb gólrekord dőlt meg Végegyházán

Ahogy hozzászokhattunk már, a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban jelentős űr tátong a mezőny első és második fele között. Ennek megfelelően a hétvégi hatodik játéknapon is több extrém eredmény született.

Az élcsapatok a szabadnapos Füzesgyarmat II. kivételével hazai környezetben lépnek pályára a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi 6. fordulójában, így azután közöttük nem várható nagy átrendeződés. Több változás történhet a mezőny alsó felében, hiszen ott egymással is meccselnek csapatok. A program szerint szombatra 2, vasárnapra 4 találkozó jut majd. Íme a részletek és a megszokott kommentárunk.

Bravúros győzelemmel avatta új mezét a Méhkerék

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban mondhatni papírforma hétvégét „írtak” a csapatok. Egyedül talán csak Méhkeréken borult az erősorrend, ahol a hazaiak 8 gólos diadallal avatták fel az önkormányzattól kapott új mezeket, amit a meccs előtt Tát Margit polgármester asszony személyesen nyújtott át a csapat képviselőinek.

Egyértelműnek tűnő és kiszámíthatatlan végkimenetelű összecsapásokat egyaránt rendeznek a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában. A hétvégi program szombatra és vasárnapra is 3-3 mérkőzést tartogat, fókuszban határ menti csapatok méhkeréki derbije áll. Íme a mérkőzések és a hozzájuk fűzött kommentár.

Gólrekorddal nyert a Végegyháza

Három csapat is tíz gól felett termelt a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában. A negyedik játéknap nem volt teljes, mert a pusztaföldváriaknak kiállási nehézségeik támadtak, ezért a szabadkígyósiak sportszerűen belementek a meccs elhalasztásába.

A hétvégi párosítás úgy hozza, hogy a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában a csoport favorit csapatai hazai környezetben szerepelnek. Talán csak a telekiek számára lesz nehéz odahaza tartani a pontokat, a többi helyszínen egyértelműen a pályaválasztó tekinthető favoritnak. Íme a mérkőzések és a hozzájuk fűzött kommentár.

Újabb nehéz meccset vett sikerrel a Szabadkígyós

A megyei labdarúgás legalsóbb szintjén a bajnokság 3. körében is záporoztak a találatok, még sem közelíti meg a mérkőzésenkénti gólátlag az első két hét mértékét.

Ezúttal elkerülik egymást az eddig jól masírozó csapatok a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A harmadik játéknapon 3-3 meccset vívnak szombaton, illetve vasárnap. A szemlátomást kiemelkedő négy csapat közül mindössze az Elek szerepelhet hazai közönség előtt, a többiekre vidéki fellépés vár. A legutóbb rangadót nyerő Szabadkígyós újabb nehéz kihívás előtt áll Méhkeréken. Íme a mérkőzések és a hozzájuk fűzött kommentár.

Kétszámjegyű hazai győzelmek

A fölöttes szintek átszervezése ellenére meglehetősen durva különbségek mutatkoznak a csapatok között a negyedik vonalnak tekinthető megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A hatból két pályán is kétszámjegyű győzelmet aratott a hazai fél.

Három újonccsapat is elemében volt

Hétvégén megkezdődtek a küzdelmek a megyei labdarúgás legalsóbb szintjén is. Szombatra két, vasárnapra három találkozó jutott, míg a Gerla–Csabai AK találkozót sportorvosi engedélyek hiányában nyomban az évad végére tették a felek.

Az élet Zsadányban is nagy rendező

Edzések nélkül, néhány felkészülési mérkőzéssel vág neki augusztus 24-én az átalakított, összevont megyei III. osztályú bajnokságnak a Zsadányi KSE csapata.

A megye III. osztály őszi menetrendje

A Magyar Labdarúgó Szövetség Területi Igazgatóságán elkészült a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi menetrendje. A lebonyolítás itt is visszatér a hagyományos mederbe azzal, hogy összevonásra került a két csoport. Az újonnan belépő egyesületekkel (Csabai AK, Elek, Füzesgyarmat II., Pusztaföldvár, Szabadkígyós) 13 csapat alkotja a mezőnyt, amely őszi-tavaszi rendszerben oda-visszavágóval dönti el a helyezések sorrendjét.

Van már „játszóterük” a gyarmati focistáknak

Minél magasabb szintre emelkedik Füzesgyarmaton az NB III-as labdarúgócsapat, annál kevesebb az esély arra, hogy a helyi játékosok szerepet vállalhassanak a sikereiből. Viszont kell egy „játszótér” számukra is, erre a megállapításra jutott az egyesület vezetése, amely megszervezte és benevezte a megye III. osztályú bajnokságba a kizárólag gyarmatiakból álló második számú alakulatot.

Szabadkígyóson is kell egy csapat!

Már a mosodás Minarik Ede megmondta, hogy „kell egy csapat!”. Nos ezt az elvet követték Szabadkígyóson is, ahol két évnyi pauza után újjáéledt a felnőtt focicsapat, mely a megyei labdarúgás harmadik vonalában kezd új életet.

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban még három hét van hátra a küzdelmekből. Az Északi csoportban gyakorlatilag beállt a dobogós csapatok sorrendje, délen viszont még képlékeny a helyzet. Az érintett csapatok közötti hátralévő versenyt felértékeli, hogy a várható nyári átszervezések miatt az érmes pozíciók akár megye-kettes tagságot is érhetnek majd az azt kiérdemlők számára. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

Rangadótól sem lesz mentes a 24. játéknap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Északi csoportban hibátlan tavaszi teljesítménnyel listavezető Köröstarcsa a szintén kiválóan szereplő Kamut otthonában vendégeskedik. Délre is jutott volna kiemelt ütközet, azonban a mezőhegyesiek létszámgondjai miatt lemondták az orosházi részvételt. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

Rangadókat is tartogat a 23. játéknap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon Köröstarcsán rendezik a csoport csúcsderbijét, ahol a házigazdák jelentős lépést tehetnek az aranyérem felé. A déli éllovas szabadnapos lesz, de közvetlen riválisai egymással csatáznak, vagyis kedvező esetben a mezőhegyesiek pozíciója játék nélkül erősödhet. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 22. forduló műsora kerül napirendre hétvégén, a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Északon és délen is három mérkőzést rendeznek, a legérdekesebb csatára Kardoson és Orosházán van kilátás. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 21. játéknap programja kerül előtérbe a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon nem lesz szabadnapos, így most négy mérkőzést rendeznek, délen pedig három találkozó lesz. Utóbbi csoportban rangadó is színesíti a műsort: az éllovas Mezőhegyes semleges pályán látja vendégül a Végegyházát. Íme az aktuális párharcok és a hozzájuk rendelt kommentár.

A 20. játéknapra kisorsolt mérkőzések kerülnek terítékre hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon szombaton rendezik mindhárom párharcot, a déli csapatok viszont kivétel nélkül vasárnap lépnek pályára, ráadásul ott most szabadnapos sem lesz, ezáltal 4 találkozót játszanak. Íme az aktuális menetrend és a találkozókhoz tartozó kommentár.

A harmadik kör első fordulója veszi kezdetét hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Északon és délen is két-két meccs jut szombatra egyet-egyet pedig vasárnap játszanak le. Előbbi csoportban Méhkeréken, utóbbiban Kaszaperen várható komoly presztízscsata a pontokért. Íme a hétvégi meccsekhez és a hozzájuk tartozó kommentár.

A 18. forduló mérkőzéseit bonyolítják le hétvégén a megyei labdarúgás harmadik vonalában. Ezzel a körrel a pontvadászat középső harmada is lezárul. A programot rangadók is színesítik: Kardosra az Északi csoport élén álló Köröstarcsa látogat, Medgyesbodzáson a déli listavezető Mezőhegyes vendégeskedik. Íme a hétvégi meccsekhez és a hozzájuk tartozó kommentár.

A tavaszi harmadik játéknap mérkőzéseit vívják hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Északi csoportban szombaton játsszák le mindhárom mérkőzést, délen viszont vasárnapra esik a teljes program, melyben egy rangadó is helyet kap. Íme a hétvégi párharcok és a meccsekhez fűzött kommentár.

A második tavaszi forduló mérkőzéseire került sor szombaton és vasárnap a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az első héten szabadnapon lévő együttesek közül bemutatkozik a Méhkerék, a Medgyesbodzás és a Nagybánhegyes, a gerlaiak rajtjára ellenben újabb hetet kell várni az Északi csoportban ugyanis rendre van egy olyan alakulat, amely két egymást követő játéknapot kényszerül kihagyni. Íme a hétvégi párharcok és a meccsekhez fűzött kommentár.

Hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban is kitavaszodik, a négy szabadnapos alakulat kivételével pályára szólítja a kötelesség a csapatokat. Az Északi csoportban a dévaványai és a köröstarcsai alakulat versenyfutását ígéri az idény, délen többesélyes a küzdelem és nyomban rangadóval kezdődik a pontvadászat. Íme a program és a meccsekhez fűzött kommentár.

A megye III. osztályú bajnokság főszereplői

Az előttünk álló hétvégén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban is megkezdődnek a küzdelmek. A Dombegyház visszalépésével mindkét csoportban 8-8 csapat folytatja a csatározásokat küzdelmeket, melyek keretében kivétel nélkül történtek változások. Az együttesek névsora a külföldi munkavállalások, újrakezdések, vagy éppen sértődések miatt itt is folyamatosan változik, pillanatnyilag azonban hiteles helyzetképet festhet az alábbi összeállítás.

Kocsis Zoltán a méhkeréki labdarúgók élén

Kocsis Zoltán vette át a Méhkeréki SE labdarúgóinak irányítását. A megye III. osztály Északi csoportjának negyedik helyén tanyázó határ menti együttes a nyári teljes átalakulás után Maghiar Teodorral futott neki az évnek, amelytől minimálisan éremszerzést, maximálisan azonnali osztályváltást vártak.

A három szabadnapos csapat számára már az előző héten véget ért az őszi idén a megye III. osztályú labdarúgó-bajnokságban, most pedig a többi résztvevőtől is elbúcsúzunk március idusáig, tekintettel arra, hogy az utolsó őszi játéknap meccsei kerülnek fókuszba szombaton és vasárnap. A 14. forduló műsorából kiemelkedik a Köröstarcsa dévaványai fellépése az északi bajnoki cím két legfőbb várományosa között, valamint az Orosháza-Medgyesbodzás derbi, amely az őszi elsőségről is dönt. Íme a program és a meccsekhez fűzött kommentár.