Látványosan menekül a Kondoros

Várakozás felett teljesítettek a megyei csapatok az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 19. fordulójában. Mindössze a tarcsaiaknak nem termett babér a gyakorlatilag bajnoknak tekinthető Mezőtúrral szemben, bár ők is feszegették lehetőségeik határát. A túriak előrehozott aranyünnepét elősegítheti a Kondoros, amely ragyogóan teljesít tavasszal, most a második helyen álló Kiskunfélegyházát győzte le. A bennmaradás szempontjából szintén nagyon fontos sikert ért el odahaza a Belvárosi DSE együttese, a DKSE pedig Kiskunhalason gyarapodott újabb két ponttal.

Békéscsabai BDSK–Makói KC 26–24 (14–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 70 néző. Vezette: Katona, Konyári.
Békéscsaba: Vlcskó B. – dr. Sári 2 (1), Petrovszki G., TOKAJI, VLCSKÓ K. 8 (1), Felczán 5 (1), Farkas B. 4. Csere: CSÖRGŐ, Tóth P. (kapusok), Papp L., MÁRTON 3, Morva 3, Kovács B., Nemesi, Osgyán. Edző: Labos Tibor. A Makó legjobb góldobói: Szilágyi 6, Leszkován 6 (2).
Kiállítások: 10 perc + Petrovszki G. kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 4/2.
Kezdetben ült a csabaiak hét-hat elleni játéka, 2-3 góllal rendre náluk volt az előny. A félidő közepén azonban fejben előjött a fáradtság, amit a makóiak kihasználva egyenlíteni tudtak. Szorosan alakult a folytatás a vendégek számára jött ki jobban a lépés szünet előtt. A folytatása nagyobb szívvel futottak ki a pályára a hazai játékosok. Összeállt a védekezésük, és türelmesen kijátszott támadásokkal sikerült átvenniük az irányítást. Pillanatnyi kihagyást sem engedélyezett azonban a jó küzdő Makó, de a végjátékra a közönség által fergetegesen buzdított hazaiak már nem engedték ki kezükből a győzelmet, amely komoly lépés az NB II-es tagság meghosszabbítása felé.

Köröstarcsa KSK–Mezőtúri AFC 31–38 (12–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 140 néző. Vezette: Kathi, Oláh B.
Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros, MOLNÁR K. 5, POLGÁR T. 12 (1), NOVÁK 8, Lőrinczi 3, Szatmári M. 3. Csere: Földesi (kapus), Puskás, Schupkégel, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Boda 10 (6), Kovács I. 8, Sárosi 5, Papp 5.
Kiállítások: 16, ill. 10 perc + Varga A. kizárva. Hétméteresek: 4/1, ill. 7/6.
A bajnokesélyes Mezőtúr ellen nem sok esélye volt a kieső zónában tanyázó Köröstarcsának. A létszámban és technikai képességekben is kimagasló ellenfelével szemben jól tartotta az eredményt a hazai csapat (20. p.: 9
11). A vendégek csak az utolsó tíz percben tudtak számukra megnyugtató előnyt szerezni. A második félidőben minden energiáját mozgósította a Köröstarcsa, de a nagy akarás ellenére nem tudott 3 gólnál közelebb kerülni a listavezetőhöz (46. p.: 2528). Kemény csata közepette súlyos sérülések is történtek. Az egyik vendégjátékosnak az ujja tört el, míg egy másiknak a bokája fordult ki. Mire a mentők kiérkeztek, addigra egy szurkoló lett rosszul, aki ellátásra szorult. Közben a vendégek tovább növelve előnyüket, megnyerték a mérkőzést. A tarcsaiak sem szégyenkezhettek az utolsó hazai mérkőzésükön, hiszen 30-nál több gólt dobtak a bajnoknak.

Kiskunhalas UKSC–Békéscsabai DKSE 22–37 (12–20)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 70 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 4, Felföldi 5 (2), Balogh J. 1, BALÁZS 5, Kovács Á. 1, KARÁCS 6. Csere: KECSKEMÉTI (kapus), Masa 2, ALMÁSI 2, KEPENYES 2, Kocsor 1, Nagy Á. G. 2, SZUDÁR 6. Edző: Vólent János. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Paic 7, Tan 3.
Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2.
A csabaiak szerették volna feledtetni a Kondoros elleni botlást. Remek védekezéssel és motivált játékkal lepték meg a jó képességű házigazdákat, s kiváló helyzetkihasználással már a szünetre tetemes előnyre tettek szert. A második félidőre sem hagyott alább a csabaiak lendülete, miközben mindenki bőséges játéklehetőséget kapott, az előnyüket is sikerült megduplázni. A DKSE magabiztos sikerrel hangolt a szerdai Gyöngyös elleni NB I-es ifi rangadóra. Élete első felnőtt NB II-es mérkőzésén remekül debütált a serdülőkorú kapus, Kecskeméti László.

Kondorosi KK–Kiskunfélegyházi HTK 3028 (1717)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 50 néző. Vezette: Gulybán, Örsi.
Kondoros: PANKOTAI – Tóth 2, RAFFAI 9 (5), KEREKES 6, SIMON 3, KÓSA 6, Ravasz 3. Csere: GYURCSÁN (kapus), Arnóczki, Nagy J., Zubor 1, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Bagdi 12 (6), Savanya 4.
Kiállítások: 2, ill.
12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6.
Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 15. perctől viszont volt egy jó időszaka a félegyháziaknak, és négygólos előnyre tettek szert, amit sokáig tartani tudtak. A félidő utolsó percei viszont a hazaiaké voltak így döntetlennel vonulhattak pihenőre. A második félidőben a jól játszó hazaiak egy tízperces vendég gólképtelenségnek köszönhetően átvették a vezetést, amit a végéig tartani tudtak, és megérdemelten gyűjtötték be a rendkívül értékes pontokat.