Lázár Vilmos maratonhajtásban is ellenállhatatlan volt

A tizenegyszeres világbajnok Lázár Vilmos nyerte a kettesfogathajtók maratonhajtás versenyszámát is a Mezőhegyesi Nemzetközi Fogathajtó Versenyen, és így összetettben is élen áll az első két versenyszám után a világklasszis magyar hajtó. Az egyesfogatoknál Rondzik Gábor nyert a leglátványosabb számban, de összetettben továbbra is Meskóné Orosz Mária vezet. A póni ketteseknél Lehőcz Dávid bizonyult a legjobbnak, aki összetettben is élen áll, a póni négyeseknél Palkovics Dávid teljesített a legjobban, de összetettben Jámbor Vilmos vezeti a rangsort az utolsó versenyszám, az akadályhajtás előtt.

A díjhajtás után a maratonhajtást is megnyerte Lázár Vilmos (101,05) a kettesfogatok mezőnyében Mezőhegyesen, ahol összetettben elsőként várja a vasárnapi akadályhajtást a tizenegyszeres világbajnok (139,39). A második helyen Szabó Roland (106,21) zárt, harmadikként Sipos Zoltán (106,64) búcsúzott a maratonhajtó pályától. Jelenleg összetettben Kákonyi Norbert a második (157,82), míg Penzer László (160,16) a harmadik.
Az egyesfogatoknál Rondzik Gábor (115,66) volt a legjobb maratonhajtó, második helyen Meskóné Orosz Mária (118,92) végzett, harmadikként Demkó Zsolt (120,32 ) zárta a napot. A díjhajtás és a maratonhajtás után Meskóné Orosz Mária (167,14) áll az élen, megelőzve Rondzik Gábort (177,16) és Demkó Zsoltot (178,99).
A négyesfogatoknál Báró Farkas Csaba (326,65) kategóriájában egyedül indult, összetettben jelenlegi pontszáma 408,34.
Póni egyesfogatával Genzwein Marina 117,55 pontot ért el a maratonhajtásban, összetettben 170,14 a pontszáma.
A póni kettesfogatoknál Lehőcz Dávid (107,87) volt maratonhajtásban a legjobb, másodikként Farkas József (123,16), harmadikként Kovács Zsófia (127,93) fejezte be a versenyszámot. Az összetettben jelenleg szintén Lehőcz Dávid (163,15) vezet, második Kovács Zsófia (180,14), harmadik Farkas József (189,88).
A póni négyesfogatoknál a legjobbnak Palkovics Dávid (122,28) bizonyult, megelőzve Jámbor Vilmost (122,38), azonban összetettben fordított a sorrend közöttük: Jámbor Vilmos (174,71) vezet Palkovics Dávid (178,97) előtt.
A nemzeti kategóriában a póni egyesfogatoknál Gáspár Szilvia feladta a versenyt, a póni kettesfogatoknál Balla Evelin (143,82) sikerrel teljesítette a szombati díjhajtást, összetettben jelenlegi pontszáma 206,47.
Vasárnap 9 órától az akadályhajtással fejeződik be a versenyprogram a Mezőhegyesi Nemzetköz Fogathajtó Versenyen.

Szöveg: Cseh-Lakos Ilona/Fotó: Vida-Szűcs István

Címlapon: Lázár Vilmos útban a maratonhajtás győzelme felé