Lila könnyes búcsú a kupától

Hétközi labdarúgó-mérkőzésre került sor ma délben, amikor a Soroksár vendégeként lépett pályára a békéscsabai alakulat. Ezúttal a Magyar Kupa-sorozatban csapott össze a két gárda, amit a házigazdák nyertek meg, és jutottak tovább a legjobb 16 közé.

Soroksár SC–Békéscsaba 1912 Előre 2–0 (1–0)
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért. Budapest, Haraszti út, 100 néző. Vezette: Molnár Attila (Szécsényi István, Szabó Péter).
Soroksár: Kovács D. – Gárdos, Szpirulisz, Valencsik, Bor – Gyömbér, Derekas (Huszák, a 72.) – Tamási (Popov, a 85.), Albert, Lőrinczy – Pál (Lakatos, a 46.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Békéscsaba: Ribánszki – Nagy S. (Pilán, a 46.), Viczián, Babinyecz, Zahorán (Máris, a 46.) – Hursán, Mezei, Lustyik (Ilyés, a 74.), Szatmári – Szinanovics, Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerző: Gyömbér (26. – 11-esből), Tamási (78.).

Baleset miatt később érkeztek a vendégek a fővárosba, így a találkozó negyedórás késéssel kezdődött. A csabaiaknál Gránicz Patrikhoz és Tóth Dánielhez csatlakozott a boka-szalagszakadást szenvedett Szalai Dániel, és kéztörés miatt Szélpál Norbert sem szerepelhetett. A találkozón mintegy harminc békéscsabai szurkoló biztatta a lila-fehéreket.
Jól kezdtek a vendégek, a 9. percben Urbin elöl mentett a csabai nevelésű Valencsik, majd három perccel később Zahorán veszélyeztetett. A 22. percben Szatmári kecsegtető helyzetben nem tudta átvenni a labdát, így a védők mentettek. A 26. percben Albert Ádámot buktatták a védők a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Gyömbér Gábor biztosan értékesítette, 1–0. A 42. percben Urbin átadása után Zahorán adott középre, ám Kovács kapus menteni tudott.
A szünet utáni első momentumként Lakatos ugrott ki a védők közül, majd ellőtte a labdát a kimozduló Ribánszki László, és a kapu mellett. A csabaiak próbáltak egyenlíteni, de a lehetőségek kimaradtak. A 63. percben 11-eshez jutott az Előre, ám Hursán kihagyta a büntetőt. A hajrában újabb gólt szerzett a házigazda, és ezzel megnyerte a küzdelmes találkozót. A 78. percben Albert beadásából egy cselt követően Tamási Zsolt lőtt a bal sarokba, 2–0. Győzelmével a Soroksár jutott tovább a 16 közé.
: Kovács D., Gárdos, Albert, Tamási, ill. Viczián, Lustyik, Mezei.
Boér Gábor: – Saját magunkat vertük meg, amit legfőképp rutintalanságunknak, és a sérülések miatti hiányzóinknak tulajdoníthatunk.